14.08.2020 2 minuty čtení

Jak začít s obchodem

Jste začínající obchodníci a nevíte, jak začít v tomto oboru? Pokud chcete dosahovat dobrých výsledků (a já věřím, že chcete), tak se stačí řídit pár principy.

Nedávno se mě zeptal jeden začínajících obchodník: “Na co bych se měl u sebe zaměřit, když začínám v obchodě?” Stačí se řídit pár principy! :)

📌 Hlava je důležitější než dovednosti - Musím vědět, proč danou aktivitu dělám a co je mojí motivací. Snažím se okolo sebe vytvořit prostředí, kde budu úspěšně bojovat se strachy a prokrastinací. Důležité je i udržení pozitivní energie. Tu můžete načerpat třeba v coworkách, kde se pohybují další akční obchodníci. 

📌 Nebát se dělat chyby a pracovat na svém rozvoji - Snažte se brát chyby jako součást úspěchu. Vždy, když se z nich cíleně poučíte, posunou vás vpřed. Často sahám i po knize. Doporučuji nebrat témata jen tak, jak mě zrovna napadne. Lepší je si přečíst 3-4 knížky k jednomu tématu a pak si na základě nich udělat svůj názor, nalézt svůj přístup. Inspirujte se i u lidí z praxe. Teoretici o obchodu někdy sice mluví sexy, ale principy od obchodníka, který opravdu prodává, budou vždycky mnohem cennější. Nebo klidně přijďte na sobě zapracovat k nám na akci, kde se seznámíte s dalšími obchodníky a načerpáte energii do dalších obchodů: https://www.kazdyprodava.cz/profese-obchodnik/

📌 Zaměřit se pouze na to, co můžete ovlivnit - vaše akce (volání, schůzky), reakce (příprava, námitky), postoj (přístup, sebevědomí)... Výsledek nikdy nemáme 100% v rukách, ale jde o to, jestli pro to dělám všechny potřebné aktivity, aby výsledek byl. Vyhněte se výmluvám na věci, které stejně nelze změnit - počasí, politika, korona... Naopak se zamyslete nad tím, jak se na ně můžu připravit. :)

Hodnocení: +3
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.