Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
07.08.2020 3 minuty čtení

Ranní zprávy 07.08.2020: Bezos prodává, Uber nakupuje a Norsko zpřísňuje

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý den.
Dobré ráno všem! ☕ Máme tu pátek a já bych vás chtěl všechny poprosit o jednu mega důležitou věc. Jistě víte, že se snažíme Warengo vylepšovat doslova každý den, a to nikoli podle nějakých našich fantasmagorických úvah, ale podle toho, co si přejete vy, naše komunita. Měli byste proto prosím dvě minutky na vyplnění tohoto dotazníku? Hodně nám tím pomůžete v dalších vývoji. Děkujeme! Úspěšný den Vám přeje Milan.

-----

BURZA

 Zlato -0.34 % (2062.30 USD)

 S&P 500 -0.52 % (3327,00)

 Erste -1.51 % (522.00 Kč)

 Ropa -0.41 % (41.78 USD)

 PX +0.01 % (906,52)

 Komerční Banka +1.91 % (533.00 Kč)

 Carvana Co. (CVNA) +28.07 % (222.99 USD)
Americký e-commerce prodejce ojetých vozů sice nikterak nezazářil se svými čtvrtletními výsledky (ztráta $0.72 na akcii), ale investoři díky COVID-19 větří velký potenciál.

 ResMed Inc. (RSMDF) -17.74 % (17.53 USD)
Firma zaměřující se na výrobu zdravotnických pomůcek, jako jsou například dnes tolik požadované plicní ventilátory, je na historických maximech a investoři vybírají zisky.

-----

SLOVA DNE

„Je to neobvyklé a je to přímý důsledek toho, že nedokážete vnímat své tělo a svou mysl. Toto není...naplňující období.“

Tato slova patří bývalé první dámě USA Michelle Obamové, která se svěřila, že se kvůli pandemii koronaviru a rasovým nepokojům ve Spojených státech dostala do lehké formy deprese. Prý jí však pomáhá rutina a hraní karet s manželem. Zlatá klec se tomu říká...

-----

ČÍSLO DNE 

5 497

Jak vyplývá z dat Českého statistického úřadu, stavební firmy v Česku zahájily v letošním prvním pololetí stavbu 5497 bytů v bytových domech, meziročně o 8,2 % méně.

-----

BLESKOVĚ

▶ Guvernér centrální banky Jiří Rusnok uvedl, že ČNB v nové prognóze zhoršila odhad vývoje ekonomiky. Nově letos čeká pokles o 8,2 procenta a příští rok růst o 3,5 procenta.

Norsko kvůli koronaviru obnovuje desetidenní karanténu pro osoby přijíždějící z Francie, Švýcarska a Česka. Podle Reuters to uvedl norský zdravotní úřad.

▶ Podle serveru BBC se americká alternativní taxislužba Uber dohodla na koupi svého největšího britského konkurenta Autocab, který provozuje rezervační systém pro nezávislé taxislužby po celé Británii.

 Zakladatel Amazonu Jeff Bezos prodal akcie firmy za 3,1 miliardy dolarů (68,6 miliardy korun), aby měl peníze na financování své vesmírné společnosti Blue Origin.

▶ Ratingová agentura S&P Global Ratings zhoršila výhled hodnocení úvěrové spolehlivosti amerického výrobce letadel Boeing ze stabilního na negativní, čímž signalizovala, že by v budoucnosti mohla přikročit ke snížení úvěrového ratingu firmy.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +4
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
3 minuty
5 minut
5 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
3 minuty