06.08.2020 2 minuty čtení

Co je outplacement a proč do něj investovat? 💸

Jsou nepochybně dvě hesla, o kterých budeme slyšet v následujících 24 měsících, jedním bude outplacement a druhým offboarding. Než se dáme do benefitů těchto služeb a postupů, představím vám, o čem outplacement a offboarding vlastně je.

Outplacement a offboarding, to myslíte vážně?

Outplacementové služby poskytují zaměstnancům pomoc při hledání nové práce. Služby mohou zahrnovat věci, jako jsou rady při hledání zaměstnání, školení na pohovory, osobní koučování a hodnocení kariéry, ale nejen to.

Proces offboardingu může zahrnovat řadu kroků, od personálního poradenství až po právní rozměr odchodu zaměstnance. Je to souhrn procesů u odcházejího zaměstnance a zkrátka dobrý postup, jak pracovat napříč všemi zaměstnanci, kteří opouštějí společnost, ať už odcházejí dobrovolně nebo nedobrovolně.

Proč společnosti řeší program pro outplacement?

  • 90 % z nich tvrdí, že je to správné
  • 63 % cituje přání zlepšit zapojení a udržení mezi stávajícími zaměstnanci
  • 71% tvrdí, že klíčovým faktorem je zlepšení reputace a ochrana značky
  • 12 % uvádí, že se programem vyhýbá právním rizikům

„Hezká služba“, ale proč do ní investovat?

Proč byste měli investovat do pomoci lidem, kteří již nejsou vašimi zaměstnanci? Jde o víc než jen o vaše odcházející zaměstnance. Týká se to také reputace značky vaší společnosti a zaměstnanců, kteří v ní zůstanou. Je to správná věc pro zaměstnance, je to věc etická s dopadem na budoucnost vašeho podnikání, je to prevence spálených mostů.

Outplacement poskytuje zaměření na zaměstnance, kteří jsou ovlivněni propouštěním. Ať už jste varovali své zaměstnance, že k velkému propouštění dojde nebo dochází, či ne, konečnost posledního dne a nejistota alespoň dočasné nezaměstnanosti jsou šokem pro každého zaměstnance. Dopad na psychiku člověka je zřejmý.

Celý článek: https://www.kmosek.com/co-je-outplacement-a-proc-do-nej-investovat/

#outplacement #offboarding #careerchange #careercoaching #careercounseling #careeradvise  

Hodnocení: +3
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.