04.08.2020 3 minuty čtení

Ranní zprávy 05.08.2020: Zlato přes $2000, novinky na Warengo a opatrné Norsko

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý den.

Dobré ráno všem, jak jsem už včera avizoval, na Warengo nyní najdete hned několik novinek. V rubrice Skupiny si nyní můžete procházet nejenom všechny skupiny, ale nově také ty nejkomentovanější statusy. A v rubrice Články teď najdete hned nahoře ten nejzajímavější obsah vybraný našimi editory, aka kvalita zaručena. Jo a kdo by chtěl zlobit, může nově dostat BAN (Tomio likes this!). Úspěšný den Vám přeje Milan.

-----

Vítěz a poražený

Advanced Micro Devices (AMD) +9.49 % (85.04 USD)

Historického maxima dosáhly akcie hardwarové společnosti AMD poté, co analytik Jefferies Mark Ripacis znovu doporučil nákup a zvýšil cílovou cenu na 95 USD.

Virgin Galactic Holdings (SPCE) -13.74 % (20.72 USD)

Vesmírná společnost ze stáje Virgin oznámila vyšší než očekávanou ztrátu za druhé čtvrtletí, což ve spojení s odklady prvních letů způsobilo výrazný propad ceny akcií.

-----

Burza

Napětí celosvětově stoupá, a to jako vždy svědčí zlatu. Včerejší exploze v libanonském Bejrútu vystřelila jeho cenu dokonce na rekordních 2 tisíce dolarů za unci. Co bude dál?

-----

Slova dne

„Snížení daně z příjmu fyzických osob na 15 procent po zrušení superhrubé mzdy je nerealistické.“

Jan Hamáček v rozhovoru pro deník Právo vyloučil možnost snížení daně z příjmu fyzických osob až na 15 %, jak se o tom dříve zmínil Andrej Babiš, toho času na Krétě.

-----

Číslo dne

6 900 000 000 000

Celkový objem peněz umístěných na finančním trhu v ČR loni stoupl o 7,4 procenta na 6,9 bilionu korun, uvádí nejnovější zpráva ministerstva financí. Dvě třetiny této sumy tvoří vklady v bankách.

-----

Bleskově

Elektronické dálniční známky bude distribuovat konsorcium České pošty a ČEPRO. Namísto dnešních 4,6 procenta budou dostávat 2,3 procenta z ceny prodaných známek.

▶ Norsko uvažuje o tom, že pro lidi přijíždějící z Česka znovu zavede desetidenní karanténu. V pondělí to podle norských médií doporučil tamní institut veřejného zdraví.

▶ Podnikatelé z programů COVID II, III, Praha a plus získali podle dat ČNB k 24. červenci 14,2 miliardy korun. Schváleny byly žádosti za zhruba 17 miliard korun. 

 Čína nedovolí, aby USA ukradly aplikaci TikTok, píše státní list China Daily. Trumpův obchodní poradce navrhl, aby Microsoft prodal své účasti v Číně. Prosím popcorn!

▶ Britský ropný gigant BP vykázal za druhé čtvrtletí rekordní ztrátu ve výši 6,7 miliardy dolarů, tedy přes 149 miliard korun. Firma snížila dividendu na polovinu. To zabolí...

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +7
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.