04.08.2020 2 minuty čtení

Průzkum Deloitte: 83 % lidí věří, že digitální aktiva nahradí peníze do 10 let

Průzkum od Deloitte prozradil, že 83 % lidí věří, že digitální aktiva do 10 let mohou nahradit klasický fiat.

V Číně je toto číslo ještě vyšší. A není se čemu divit, v Číně totiž funguje bezhotovostní společnost už dnes a navíc Čína intenzivně pracuje na vydání digitální měny centrální banky.

Blockchain je stále oblíbenější

Průzkum oslovil 1 488 lidí ve vedoucí pozici ze 14 zemí. Jednalo se o pracovníky se širokými znalostmi v oblasti blockchainu.

Čísla hovoří jasně, 40 % organizací již implementovalo blockchain. Přičemž před rokem to bylo pouze 23 %. A více než polovina respondentů (55 %) si myslí, že blockchain je největší strategická priorita. Stále více firem také najímá lidi se zkušenostmi v blockchainu, letos je jich 82 %, loňský rok jich bylo 73 %.

Zároveň 86 % respondentů z vedoucích pozic odpovědělo, že mají pádný důvod použít technologii blockchain, ale zároveň více než polovina, 54 %, si myslí, že se blockchain přeceňuje. 

Jedním z důvodů mohou být překážky, které firmám brání v implementaci blockchainu. 21 % firem varuje, že kybernetická bezpečnost jim brání v implementaci. Dalších 58 % tyto obavy popsalo jako jeden z hlavních problémů.

Neustále v pohybu

Blockchain se neustále vyvíjí, již v roce 2018 se z teorie dokázal dostat do praktického světa. 90 % respondentů věří, že do budoucna bude blockchain tvořit důležitou součást jejich strategie.

Závěr

Blockchain a digitální aktiva jsou stále oblíbenější a dostávají se do podvědomí široké veřejnosti. Změní se tak i strategie a fungování mnoha oborů podnikání. Od prodeje realit přes zdravotnickou péči, bankovní a pojišťovací služby, služby různých prostředníků nebo třetích osob. Je jasné, že blockchain a digitální měny budou hrát důležitou roli a firmy by se měly zajímat o tyto inovace dřív, než je převálcuje konkurence. 

Zdroj: modernconsensus.com

#podnikani #digitalnimeny #blockchain #digitalniaktiva #inovace 

Hodnocení: +8
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.