03.08.2020 3 minuty čtení

Jak se pozná „Nejlepší krizový manažer“? – Kmošek

Nejenže dostávám dotazy, jak se pozná ten dobrý nebo nejlepší krizový manažer, ale občas dostanu i komentář, že vše se vrátí brzy do normálu a po skončení omezení a opatření nebude těchto manažerů vůbec třeba.

Když se dáte do hledání hesla: „Nejlepší krizový manažer“ v České republice nebo vám postačí jen hledání dobrého krizového manažera, nacházíte se v celkem nelehké situaci. Najít k sobě partnera, který vás provede krizí není rozhodně nic jednoduchého.

Já osobně cítím situaci zcela jinak. Vnímám před námi období, kdy bude celá řada firem muset zavřít, kdy se propadne poptávka po produktech, ale i službách, kdy budeme muset čelit novým výzvám, v daleko ostřejší a tvrdší konkurenci. Dle mě doba krizových manažerů přichází zcela jistě a nyní! Máme před sebou několikaleté období výrazné transformace.

Jak se pozná dobrý krizový manažer?

Často se mě ptají, co dělá krizového manažera dobrým anebo jak se pozná ten nejlepší krizový manažer? To je poměrně těžká otázka, obzvlášť pokud je mířena na personální posouzení dotyčného člověka. Je to asi stejné přirovnání, asi jako když vybíráte manažera pro své oddělení a posuzujete kompetence a praxi na danou pozici. U této role, je to ale ještě o něco složitější. Hledáte člověka, kterému můžete věřit, proto je to otázka nejen na schopnosti a kompetence, ale také na hodnoty, které takový člověk má a reprezentuje.

Další článek k tématu: Firmy a podnikatelé v krizi. Zlá a nemilosrdná doba pokoronavirová

Důležitost hodnot krizového manažera

Protože jeho role je ve vaší firmě zásadní. Často má přístup do míst, kam ne každý zaměstnanec vstoupí. Do tohoto člověka vkládáte důvěru a budoucnost své firmy. Když jsem já se svými klienty analyzoval své hodnoty, byly to tyto: pravda, hrdost a důvěra. Jiný krizový manažer může mít zcela jiné.

Pravda je pro mne nadevše. Klient musí znát a vědět vše v rovině pravdy. Lež se hromadí jako tlak v pozadí a má fatální dopad na řešení a zvládnutí krize. Hrdost je jak o přístupu k problematice a oboru krizového řízení, tak k osobnímu postoji čelit krizím s odvahou a zvednutou hlavou. Důvěra neméně důležitá, jako klíčové pouto v řešení krize v podnikání. Pokud si vybíráte krizového manažera, hledejte u něj i hodnoty, jako jsou ty vaše nebo takové, které vás vyvedou z krize.

Další článek k tématu: Krizový manažer „Chrabrý rytíř v nablýskané zbroji nepřichází“

„Nejlepší krizový manažer“

To, jestli je někdo dobrý nebo nejlepší v daném oboru je nemožné zodpovědět. Zatímco v každé manažerské profesi existují určité specifické dovednosti a vzdělání, být krizový manažer je určitá forma jedinečnosti, protože na rozdíl od některých jiných profesí vyžaduje přirozenou způsobilost k práci, kterou v této oblasti děláme.

Vstupujeme do různých oborů do různých firem, v různých specifických podmínkách a nejistotách, někdy zcela nepřístupných, problematických a pro některé i bolestivých. Dnes bych řekl, že nikdo není připraven na vše, a tak jednou z klíčových dovedností, je schopnost neustálého učení.

Další článek k tématu: Firmy a podnikatelé v krizi. Zlá a nemilosrdná doba pokoronavirová

#crisismanagement #crisisleadership #crisiscommunication #crisis #crisisplanning

Hodnocení: +3
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.