Čínský konkurent Tesly oznámil, že začne v srpnu v USA nabízet své vozy. Akcie obratem vyletěly o 350 %

Společnost Kandi Technologies ve středu oznámila, že v USA představí a začne prodávat během srpna dva modely plně elektrických vozů. Zájemci o nejlevnější plně elektrická vozidla se dočkají dodání svých vozů do konce letošního roku.

Akcie Kandi Technologies za poslední dva dny vyletěly o 350 %, postačilo jedno oznámení managementu společnosti, ve kterém výrobce elektromobilů hovoří o plánovaném startu prodejů vozů ve Spojených státech a akcie se staly středem zájmu investorů. Čínský výrobce má v plánu konkurovat i etablované Tesle, především díky bezkonkurenčním cenám svých vozů.

Vozy bude v USA distribuovat dceřiná společnost Kandi America. Uvedení nových elektromobilů na trh je podporováno chytlavou marketingovou kampaní s názvem „Kandi. Auto EVolution for all“, která vyvrcholí živě vysílaným virtuálním startem předprodeje 18. srpna. V rámci akce budou zahájeny předprodeje, ve kterých si mohou zákazníci rezervovat dva modely K27 a K23 za plně vratnou zálohu ve výši 100 dolarů. Záloha bude opravňovat zájemce k dodání vozu ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku.

„Elektrická vozidla jsou už léta oceňovaná pro svou účinnost, udržitelnost a inovativnost. Vlastnictví elektromobilů však často uniká spotřebitelům, kteří by si přáli jezdit tímto vozem, aniž by si museli odepírat další vymoženosti moderního žití. Kandi přináší EVoluci v nákupu elektromobilů,“ řekl Johnny Tai, generální ředitel Kandi America. „Posláním Kandi je zpřístupnit elektrické automobily všem. S těmito prvními dvěma modely zahajujeme EVoluci v automobilovém průmyslu, která umožní každému, bez ohledu na jeho finanční možnosti, dovolit si spolehlivé, Hi-tech elektromobily.“

Cíle Kandi? Elektromobil do každé rodiny

Slova generálního ředitele Kandi America znějí opravdu skvěle a přímo útočí na jednu ze slabin vozů Tesla. Sami jste už určitě měli možnost zaznamenat, že si Elon Musk uvědomuje problém Tesly, kterým je příliš vysoká cena jejich vozů. Kandi by tak mohla vytvořit další tlak na Teslu, která bude muset v brzké době rovněž přijít se svým levnějším kompaktním vozem.

Xaiaming Hu, předseda Kandi Technologies, pak doplnil Johnnyho Taie následujícími slovy: „Jsme nadšení, když můžeme vidět vyvrcholení let úsilí, kterým zavedení Kandi elektromobilů na americký trh bezesporu je. Ostatní konkurenti doposud cílí spíše na majetnější zákazníky, zatímco Kandi mělo vždy vizi přinést výhody elektromobility masovému trhu. Myslíme si, že naše nové modely K23 a K27 přinesou nové možnosti moderní dopravy pro obrovsky širokou americkou střední třídu, pro které byla doposud elektromobilita nedostupná.“

Hodnota akcií Kandi Technologies za poslední 3 měsíce

Zdroj: finance.yahoo.com

Vozidla Kandi budou stát mnohem méně než konkurenční modely nabízené automobilkou #Tesla. Kandi oznámila, že její kompaktní model K27 bude začínat na 12 999 dolarech, zatímco větší model K23 o velikosti malého SUV na 22 499 dolarech, přičemž jsou z obou cen odečteny americké daňové úlevy za pořízení elektromobilu. I menší model je přitom charakteristický dostatečným prostorem až pro 4 cestující a s dojezdovou vzdáleností 160 km představuje ideální městský automobil. Malé SUV s přibližně dvojnásobnou kapacitou lithiové baterie pak má dojezdovou vzdálenost 280 km.

Tesla Model 3, který je nejlevnějším vozem z rodiny Tesla přitom začíná dle stránek společnosti na 31 690 dolarech. Už z cenovek je jasné, že pro celou řadu Američanů bude menší kompaktní Kandi s téměř třetinovou cenovkou oproti Tesle, mnohem lákavějším zbožím. Na druhou stranu už jsme se mnohokrát přesvědčili, že pouze cena nemusí rozhodovat.

A co investoři?

Faktem je, že akcie Kandi meziročně vzrostly o více než 260 %. Nyní bychom však měli zapomenout na nadšení, které kolem elektromobilů spustila v posledních měsících Tesla.

Kromě Tesly nabízejí za podobné ceny jako dražší model Kandi Američanům vozy i Chevrolet prostřednictvím svého modelu Bolt a Nissan prodávající model Leaf. Bolt i Leaf přitom nabízejí lepší dojezd a vyšší rychlosti vhodné pro americké dálnice. Kromě toho také celostátní servisní sít a solidní kvalitu konstrukce. I když nevíme, jaká bude kvalita vozů Kandi, dokud je neuvidíme z blízka, už dnes víme, že co se týče funkčnosti a dalších doplňkových služeb, bude čínská automobilka zaostávat.

Akcie Kandi nyní prudce rostou, protože jsou automobiloví investoři nadšení elektrickými vozidly. Kandi však nemusí být schopná splnit očekávání, která jsou již promítnuta do ceny akcií. Buďte s těmito akciemi velmi obezřetní.

#akcie #elektromobily #elektromobility #tesla #kandi #cinskeakcie #automobilka

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

Začínáte s investováním?

Staňte se členem komunity Warengo a získejte přehled na trzích a možnost konzultace s profesionály. Je nás už 12 942.

Zaregistrovat se