31.07.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 31.07.2020: Trump zkouší odklad voleb, Facebook zpomaluje růst a nový největší výrobce telefonů

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno všem, máloco dnes tak přesně reflektuje roztahování nůžek digitálního a fyzického světa, jako současná výsledková sezóna odehrávající se ve stínu pandemie. Zatímco technologičtí a internetoví giganti sbírají rekordní zisky, výrobci letadel, cestovní ruch či celé státní ekonomiky zaznamenávají rekordní poklesy. Jedni rekordně bohatnou (a zatím nemají důvod nadále rekordně nebohatnout), druzí rekordně chudnou (a zatím nemají důvod nadále rekordně nechudnout). Do které skupiny patříte? Úspěšný pátek a na viděnou u zítřejšího komunitního newsletteru, Tomáš.

-----

Spolupracujeme s Energy financial group, která investuje do lepší energetické budoucnosti naší planety. Chci vědět víc!

-----

Vítěz a poražený

QUALCOMM +15.22 % (107.19 USD)
Akcie Qualcomm včera definitivně překonaly high z dot-com bubliny roku 1999 a historicky poprvé pokořily hranici 100 USD. Firma totiž očekává ve Q4 nečekaně velké příjmy.

Renault -9.26 % (21,76 EUR)
A pokračujeme v rekordech: Francouzský koncert Renault zaznamenal v 1. pololetí rekordní ztrátu 7,29 mld. €. Dolů ho táhne zejména Nissan, s nímž uzavřel alianci.

-----

Burza

Wall Street navázala na svou letošní tradici - S&P a Dow klesaly a jediný Nasdaq se udržel nahoře. Trhy vystrašil Trump (viz níže) i bídná ekonomická data. Další výprodejní den zaznamenala Pražská burza, index PX se nedokázal zazelenat již po 8. v řadě.

👉 Watchlist: Sledujte přímo na Warengo to nejnovější z MarketWatch či CNBC! 👈

-----

Slova dne

„Díky univerzálnímu poštovnímu volení budou letošní volby těmi nejnepřesnějšími & nejpodvodnějšími volbami v historii. Co volby odložit do chvíle, než budou lidé moci skutečně a bezpečně odvolit?“

Chytré, Donald Trump zkusil včera na Twitteru zahrát předvolební kartu, která zatím nenapadla nikoho z našich pohlavárů. Místo toho, aby lidé v karanténě nemohli volit, pojďme celé volby odložit, dokud nebude volit bezpečnější. Donald tu funkci rád pohlídá.

-----

Číslo dne

10,7 %

I když Q2 výsledky Facebooku sklidily aplaus a akcie pohlazení od investorů, našel jsem jednu zajímavost. Příjmy sociální sítě za posledních 12 měsíců vzrostly jen o 10,7 %, což je s přehledem nejpomalejší růst v historii tohoto Zuckerbergova dítěte.

-----

Bleskově

Škoda Auto má za sebou kruté pololetí, kdy ztratila 3/4 zisku, prodeje klesly o 1/3 a tržby o více než 1/4. Značka to díky své velikosti zřejmě v pohodě ustojí, ale jde o poměrně varovný příklad toho, jak si dnes počíná tuzemský zpracovatelský průmysl.

Amazon v suchém triku zašlápl prognózy analytiků a v letošním Q2 vykázal nejvyšší kvartální zisk za 26 let své existence a dvojnásobek z loňska: 5,2 mld. $. Příjmy meziročně vzrostly o 40 % na 88,9 mld. $. Bezkonkurenčně největší vítěz pandemie.

 Čínský výrobce Huawei v 2. kvartálu i přes řadu zejména amerických sankcí dodal zákazníkům 55,8 mil. telefonů a stal se tak jejich největším výrobcem na světě. Na 2. místo odsunul dosavadního lídra Samsung (53,7 mil. dodaných  přístrojů).

▶ Skupina PPF Petra Kellnera zveřejnila svou výroční zprávu pro rok 2019. V ní se mimo jiné píše, že na konci roku disponovala aktivy ve výši 48,6 mld. €. Výnosy dosáhly 10,1 mld. € a skupina v ČR na daních odvedla 6,9 mld. Kč.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.czEuro či Forbes Česko.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +6
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
5 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
5 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty