Začínáte s investováním?

Staňte se členem komunity Warengo a získejte přehled na trzích a možnost konzultace s profesionály. Je nás už 12 942.

Zaregistrovat se

Neuvěřitelná pracovní morálka 7 veleúspěšných lídrů: Tady se na rána, večery ani víkendy nehraje

Byznysové vlohy, známosti a peníze vám mohou v životě pomoci dostat se k vytouženému cíli. Samy o sobě ale stačit nebudou. Opravdový úspěch nikdy nemůže existovat bez tvrdé dřiny. A lidé jako Cuban, Cook, Bezos či Jordan to moc dobře vědí.

Ostatně kde by dnes asi byl Bill Gates nebo Microsoft, kdyby ta léta plná dřiny neexistovaly. Kde by bez probdělých nocí a spaní na zemi v kanceláři dneska byli lidé jako Cook, Cuban nebo Musk... pro jejich produkty je zná celý svět.

Jsou však zároveň ztělesněným reálným důkazem toho, co je opravdu potřeba k cestě na vrchol. A ano, může to být již zmíněný výjimečný talent nebo štěstí na investory. Ale bez ohledu na vše ostatní tam nikdy nechybí jedna zcela zásadní ingredience - až neuvěřitelná pracovní morálka.

Tady je pro inspiraci příběh 7 lidí, kterým se tvrdá práce vyplatila:

1. Mark Cuban si při rozjezdu svého prvního byznysu nevzal 7 let dovolenou.

Když si rychle prolétnete Cubanovo byznysové CV, může se zdát, že měl zatracenou kliku. Svou první firmu prodal v tom nejlepším možném momentě, kdy vrcholila dotcom bublina a její hodnota byla na absolutním maximu. Už nikdo si ale neuvědomuje, kolik práce dalo dostat společnost do takové pozice. Cuban na svém blogu popsal, že šlo o léta dřiny, během kterých pravidelně zůstával vzhůru do 2 do rána a četl si o nových softwarech, přičemž 7 let nebyl na žádné dovolené.

2. Spolužáci Jeffa Bezose na střední se ani nesnažili být lepší než on.

CEO Amazonu disponuje tvrdou pracovní morálkou už odjakživa. Jeho bývalý spolužák jednou pro Wired prohlásil, že jakmile jim mladý Jeff na střední oznámil, že má v plánu stát se premiantem, "všem ostatním bylo ihned jasné, že se budou snažit nejvýše o druhé místo." V raných dnech Amazonu bylo běžným režimem pracovat 12 hodin denně 7 dní v týdnu a makat na odesílání všech knih až do 3 do rána.

3. COO Facebooku Sheryl Sandberg po rodinné večeři a uspání dětí míří zpět do práce

Provozní ředitelka Facebooku letos na této pozici slaví již 12 let a její harmonogram musí být pro obyčejného smrtelníka hotovým peklem. Ono být veleúspěšnou a vlivnou manažérkou bilionové společnosti, velmi úspěšnou autorkou a zároveň matkou je na 24 hodin až až. Proto je Sandberg známá tím, že z práce většinou odchází v 17:30, aby povečeřela a strávila nějaký čas se svými dětmi. Po jejich uložení do postele však není ničím neobvyklým, že zamíří rovnou zpět do kanceláře.

4. Tim Cook začíná běžně zaměstnancům rozesílat instrukce mailem ve 4:30 ráno

Stejně jako Steve Jobs i Tim Cook je od přírody zapřísáhlý workoholik, který svůj den běžně začíná o půl páté ráno. V kanceláři jej najdete, už když ráno přicházíte do práce a když večer odcházíte, velmi pravděpodobně tam stále je. Dříve rovněž velmi rád pořádal schůzky se zaměstnanci v neděli večer, aby bylo na pondělní start nového týdne vše připraveno a každý věděl, co je potřeba udělat.

5. Sestry Venus a Serena Williams byly vzhůru a mlátily do míčků od 6 ráno už od svých 7, respektive 8 let.

Sestry Williamsovy, jež dohromady dokázaly zvítězit na 28 grandslamech, na kurtu prakticky vyrostly. Již od velmi útlého věku se jejich životy točily vesměs výhradně okolo tenisu. Jejich méně známá třetí sestra Isha denní rutinu z dětství popsala jako: "Budíček v 6 ráno, běž před školou na tenisový kurt. A po škole zpět na tenisový kurt."

6. Elon Musk má pro všechny lačnící po úspěchu jednoduchou radu - pracujte dvakrát víc než všichni ostatní.

Neúnavná pracovní morálka Muska je dnes více než známá. A téměř nikdo si neumí představit, jak dokáže žonglovat mezi managementem Tesly, SpaceX, The Boring Company a Neuralinku zároveň. Jeho recept na úspěch? Velmi jednoduchý, musíte prostě pracovat dvakrát tvrději než všichni ostatní. "Pokud ostatní lidé pracují 40 hodin týdně, musíte prostě pracovat 80 až 100 hodin týdně. Když tomu dáte 100 hodin týdně a děláte tu stejnou věc, víte, že za 4 měsíce dosáhnete toho, co jim zabere rok.," řekl Musk v interview pro Vator. Za Elonovo nasazení mluví jeho komentář ze srpna 2008, kdy SpaceX potřetí v řadě nedokázala dostat svou první raketu do vesmíru. Musk tehdy světu oznámil: "For my part, I will never give up, and I mean never." O 7 týdnů později se SpaceX stala první soukromou společností, která dostala svou raketu na oběžnou dráhu Země.

7. CEO Yahoo Marissa Mayer během své kariéry v Google běžně pracovala přes noc a týdně si odpíchla až 130 pracovních hodin

Znáte někoho, kdo má takovou výdrž? Mayer před nastoupením do Yahoo pracovala pro Google, kde se týdně práci věnovala až 130 hodin (týden má 168 hodin). Tento šílený harmonogram se jí dařilo naplňovat díky tomu, že ani nechodila domů a spala pod svým pracovním stolem. A tento zápal pracovat v případě potřeby téměř doslova 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, jí údajně zůstal dodnes.

----

Úmorná a nikdy nekončící dřina. Jinak to nejde. A jak plyne nejen z těchto 7, ale i desítek a desítek dalších životních příběhů veleúspěšných lidí, aby se člověk dostal až na úplný vrchol, musí být zkrátka tak trochu blázen.

#podnikani #kariera #pracovnimoralka #uspech #musk #bezos #cook #cuban #sherylsandberg #marissamayer #venuswilliams #serenawilliams

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • Díky za skvělý článek. Čtu vás relativně krátce, ale líbí se mi, že k těm faktům dáváte i vlastní postřehy nebo vtípky. Big up!

  1
 • Svatá pravda no. Už to možná bude znít jako klišé ale "Úspech není zadarmo". 130 hodin týdně je ale fakt strop :-D 

  0
  • 130 jsem zatím taky nikde neviděl. To by si možná i Musk udělal poznámku do bločku. 😅

   0
  • Přesně, možná by pak měl ještě kapacitu rozjet nějakou pořádnej start-up 😂

   0

Vystřelte své investice ke hvězdám!

Staňte se členem komunity Warengo a naučte se pracovat se svými financemi jako Warren Buffett. Je nás už 12 942.

Zaregistrovat se