30.07.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 30.07.2020: Zuckerberg zase za ufouna, Kodak přidal 1000 % a historicky nejhorší kvartál pro ČR

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno všem, koukali jste včera na grilovačku technologických miliardářů v Kongresu? Pokud ne, tady to můžete dohnat. Za sebe mě asi nejvíc bavilo, jak borci bez ohledu na to, kdo byl zrovna obviněn z nějaké té prasárny, svou odpověď vždy začínali slovy: "Sir, with all respect I disagree". Můžeme to nazvat grilováním, ale i vzhledem k tomu, že to nebylo osobně, odpovídající se asi příliš nezapotili. Otázkou je, jak se zapotí nad důsledky, které z představených obvinění a jejich odpovědí vyvodí antimonopolní úřad. Úspěšný den všem přeje Tomáš.

-----

Spolupracujeme s Energy financial group, která investuje do lepší energetické budoucnosti naší planety. Chci vědět víc!

-----

Vítěz a poražený

AMD +12.54 % (76.09 USD)
Zatímco Intel od pátku ztratil již 20 %, AMD pokračuje na vlně pozitivních výsledků a nově navýšených očekávaných příjmů pro letošní rok. Někdo tady usnul na vavřínech...

Nissan -10.39 % (368 JPY)
Japonská automobilka ztratila na tokijské burze přes 10 % své hodnoty poté, co oznámila, že kvůli pandemii koronaviru letos očekává rekordní ztrátu ve výši 4,5 miliardy $.

-----

Burza

Fed včera opět přispěchal na pomoc klesajícím burzám a všechny uklidnil prohlášením, že je připraven podpořit ekonomiku pomocí "všech dostupných nástrojů". Centrální banka však dodala, že budoucí stimuly se budou přímo odvíjet od vývoje epidemie koronaviru.

👉 Watchlist: Sledujte přímo na Warengo to nejnovější z MarketWatch či CNBC! 👈

-----

Slova dne

„Celosvětově čelíme intenzivní konkurenci a dokážeme uspět pouze tehdy, když budujeme věci, které lidi vnímají jako cenné. Jsem hrdý, že stojíme za americkými hodnotami, jako je poskytnutí každé osobě hlas a rozšiřování přístupu k příležitostem.“

Mark Zuckerberg včera ve svém úvodním proslovu před Kongresem hned pobavil internet i řadu expertů, když prohlásil, že jeho miliardami lidí používaná sociální síť a komunikační služby "čelí intenzivní konkurenci". Ať koukám, jak koukám, žádnou nevidím...

-----

Číslo dne

1000 %

Wall Street sleduje další letošní "šílený" akciový příběh. Známý výrobce fotoaparátů Kodak se snaží přeorientovat na biotechnologie a výrobu léků. A americká vláda mu na to půjčí 765 mil. $. Akcie v reakci tento týden stouply o 1000 % a valuace míří k 1 mld. $.

-----

Bleskově

▶ Česká ekonomika v Q2 dle prvních odhadů zažila historicky největší kvartální propad. Odhady ekonomů týkající se propadu HDP se pohybují v rozmezí 9,7 až 18 %. To jsme si tu epidemii o pár měsíců oddálili možná až trošku draze ne?

▶ Americká automobilka General Motors, jež sice není nejhodnotnější, ale stále ještě největší, utržila v Q2 ztrátu ve výši 806 milionů dolarů a asi 50% propad tržeb. Uzavřené továrny si vybraly svou daň, byť analytici čekali ještě horší scénář.

 Britský startup Killing Kittens, jež pořádá v Londýně a New Yorku ženami vedené ehm... "party pro dospělé", má zajímavého investora. Stala se jím britská vláda, která do firmy investuje přes 170 000 £ v rámci svého fondu Future pro pomoc startupům. 

▶ Trojice největších evropských bank se připravuje na ekonomicky tvrdý rok. Barclays, Deutsche Bank a Banco Santander v Q2 navýšili své rezervy na pokrytí nesplacených dluhů o 6,6 mld. $. Celkem už letos takto do polštářů nacpali 14,5 mld. $. Krize je tu.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.czEuro či Forbes Česko.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +5
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty