29.07.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 29.07.2020: Roušek prý bude dost, ekonomika USA v historickém srabu a "koronavirové pojištění"

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno všem, taky s pobavením ve tváří sledujete, jak vláda jakože "hledá způsob, jak umožnit volit lidem v karanténě"? Zákon se už prý nestihne, neb jsme to jako vždy kašlali. Jen taková absolutně šílená laická myšlenka: Nestálo by za to zeptat se někde na infekčním oddělení v nemocnici, jak tam už léta letoucí volí pacienti s mnohem vážnějšími a nebezpečnějšími chorobami než je koronavirus? Tam by (samozřejmě čistě teoreticky) někdo vědět mohl... Úspěšný den všem přeje Tomáš.

-----

Spolupracujeme s Energy financial group, která investuje do lepší energetické budoucnosti naší planety. Chci vědět víc!

-----

Vítěz a poražený

Novavax +6.45 % (148.60 USD)
Akcie Novavax již letos díky svému zapojení do vývoje vakcíny proti COVID-19 přidaly astronomických 3407,5 %. A investoři tento týden očekávají pozitivní Q2 výsledky.

3M Company -4.85 % (155.33 USD)
Průmyslový konglomerát 3M zveřejnil velmi slabé Q2 výsledky. Prodeje meziročně klesly o 20,9 %, zejména ve spotřební elektronice a o 2 mld. $ zaostaly za očekáváním. 

-----

Burza

Pondělní růst akcií se včera na Wall Street velmi rychle poroučel. Již šestý den v řadě klesal i index Pražské burzy PX, zabrat dostává zejména od akcií ČEZu. Ekonomické ukazatele poukazují na to, že o zotavení si aktuálně můžeme nechat jen zdát.

👉 Watchlist: Sledujte přímo na Warengo to nejnovější z MarketWatch či CNBC! 👈

-----

Slova dne

„Čeští nanotechnologičtí výrobci na jaře investovali desítky milionů korun do nových strojních zařízení a zaměstnali nové pracovníky. Díky tomu už nyní mohou vyrábět miliony roušek a respirátorů s nanovlákennou membránou měsíčně.“

Předseda Asociace nanotechnologického průmyslu Jiří Kůs dle svých slov věří, že ČR je již dnes ve výrobě roušek (34 producentů) soběstačná a i v případě 2. vlny je již nebude muset dovážet. Snad zase nebudou hnít někde ve skladě, až budou potřeba.

-----

Číslo dne

34,1 %

Rostoucí počet indikátorů naznačuje, že Spojené státy za sebou mají hospodářsky nejhorší kvartál ve známé historii. Ekonomové očekávají, že mezi dubnem a červnem ekonomika USA spadla o 34,1 %, což je nejvíc za celou historii měření (od roku 1947).

-----

Bleskově

Česká republika podepsala se společností ČEZ smlouvy o dostavbě nového bloku jaderné elektrárny Dukovany. Do roku 2024 by dle ní měl být vybrán dodavatel, stavba by měla začít v roce 2029 a do provozu by se nový blok měl dostat v roce 2036.

▶ Globální fastfoodový řetězec McDonalds má za sebou další bídný kvartál. Prodeje společnosti propadly meziročně o 30 % a čistý příjem klesl o 68 % na 483,8 mil. $. Pokud nedojde k dalšímu zavírání všeho, očekává nicméně rychlé zotavení.

 Aerolinky Emirates inovují a jako první na světě cestujícím nabízí zdarma "koronavirové pojištění". Pokud se na palubě jejich letounu nakazíte koronavirem, společnost vám uhradí léčbu, ubytování či (vážně) i případný pohřeb. No neberte to!

▶ V americkém Kongresu se dnes na pokec zastaví slušný oddíl. Výkonní ředitelé Amazonu, Apple, Facebooku a Alphabetu předstoupí, aby odpovídali na dotazy ohledně dominantního postavení svých společností na trhu. Kdo se těší za Zucka a Bezose?

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.czEuro či Forbes Česko.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +4
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty