28.07.2020 2 minuty čtení

Síla hudby

Napadlo vás někdy, že nám hudba může dodat odvahu udělat věci, které chceme?

Hudba, která se nám líbí, k nám totiž přirozeně ladí, vystihuje náš charakter a rysy osobnosti. Zkrátka nám sedí jako na míru. Někdy nám hudba doplňuje to, co nám v danou chvíli chybí, určitý náboj, nebo energii.

Mám jednu oblíbenou písničku. Zpěvačku s velmi silným hlasem. Z ní síla a odvaha přímo čiší. Umí mě povzbudit a nakopnout. I po letech tím ke mně mluví.

Pokud stojíte před nějakou nepříjemnou situací, zkuste si představit, jak by to vypadalo, pokud byste jí prošli s energií z vaší oblíbené písničky... Zvládli byste ji pak s větší lehkostí?

Ve skutečnosti to není jen o nějaké písničce. Jste to vy a vaše vlastní energie, která na ni reaguje a která se ve vás probouzí. Není to tak, že se zachováme podle nějaké písničky. Ale může to být impulz, kdy v sobě najdeme odvahu nebo to, co zrovna potřebujeme.

Na svých workshopech reprodukovanou hudbu nebo cizí písničky vůbec nepoužívám. Vycházím z volné improvizace a slyšíte vždy jen moje vlastní hraní a můj hlas. Když ale u sebe svoje nástroje nemám, dodávám si odvahu a ladím se cestou, která je v tu chvíli po ruce.

Ať i vám nese hudba radost a lehkost v životě!

#Hudba  #Mindfulness #SkoliciCentrumJanaLaibla #KazdyProdava

Hodnocení: +4
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.