Vystřelte své investice ke hvězdám!

Staňte se členem komunity Warengo a naučte se pracovat se svými financemi jako Warren Buffett. Je nás už 12 972.

Zaregistrovat se

Ranní zprávy 27.07.2020: Stimuly musí chtě nechtě pokračovat, nová energetická dvojka a Uber opět v Brně

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý víkend.

Dobré ráno všem, na Twitter vyplouvají další bezpečnostní perličky. Dva bývalí zaměstnanci sociální sítě se v reakci na útok z před dvou týdnů stali whistleblowery. Dle jejich tvrzen již dříve v letošním roce více než tisícovka zaměstnanců a kontraktorů získala přístup k internímu nástroji, jež umožňuje měnit nastavení jednotlivých účtů či kontrolu nad nimi předávat druhým. Chytrý systém, v tisícovce zaměstnanců se určitě nenajde nikdo, do si nechá ukrást přihlašovací údaje k něčemu tak citlivému. Úspěšné pondělí přeje Tomáš.

-----

Spolupracujeme s Energy financial group, která investuje do lepší energetické budoucnosti naší planety. Chci vědět víc!

-----

Vítěz a poražený

AMD +16.50 % (69.40 EUR)
Vítěz a poražený jsou dnes zcela a maximálně propojeni. AMD totiž na trhu s čipy vystrkuje růžky. Odložení nových čipů od Intelu mu slušně nahrává a investoři to vědí.

Intel -16.24 % (50.59 USD)
Q2 výsledky Intelu obsahují informaci, že výrobce o 6 měsíců odkládá představení svých 7nm procesorů z konce roku 2021 až na rok 2022. Apple věděl, proč dal výpověď.

-----

Burza

Wall Street v závěru týdne nebyla nadšená. Jako by rapidní nárůst nakažených koronavirem i předpoklad, že ekonomika se nezotaví tak rychle, jak se původně očekávalo, nestačili... máme tady opět i růst napětí mezi USA a Čínou. Hotová idylka!

👉 Watchlist: Sledujte přímo na Warengo to nejnovější z MarketWatch či CNBC! 👈

-----

Slova dne

„Ještě stále nemáme vyhráno. Monetární politika by se měla nadále přizpůsobovat, a to zejména tam, kde hospodářská výkonnost významně zaostává a kde inflace klesla pod stanovený cíl, což je během této krize případ mnoha zemí.“

Ředitelka MMF Kristalina Georgievová podobně jako agentura S&P na svém blogu varuje vlády, aby nepolevovaly v ekonomických stimulech a naopak v nich pokračovaly, pokud to situace vyžaduje. Cesta zpět už asi není, snad nás nečeká ten kobří efekt.

-----

Číslo dne

189 000 000 000 $

Indický gigant Reliance Industries překonal v pátek svou tržní kapitalizací 189 mld. $ Exxon Mobil a stal se za Saudi Aramco druhou největší energetickou firmou světa. Akcie společnosti letos přidaly už 43 % a Mukeš Ambani může být happy.

-----

Bleskově

Uber by se mohl vrátit do Brna. Částečné zrušení soudního zákazu provozu této alternativní taxislužby i změna zákona umožňující používat taxametr v mobilní apce mu znovu otevřely dveře. Dle brněnských radních už je comeback prakticky jistý.

Pražská burza zažila nejhorší týden od březnových koronavirových výprodejů. Index PX ztratil 3,5 % a nejvíc jej dolů tlačily akcie ERSTE a Avastu následované Komerční bankou. I tuzemské investory znervózňuje opětovný nárůst případů COVID-19 a nová opatření.

▶ TikTok, nad kterým se stále vznáší možný zákaz fungování v USA, se snaží udržet své top uživatele. Zakládá pro ně fond v hodnotě 200 milionů $, z nějž budou tzv. content creatoři placeni. Firma si skrz něj chce udržet konkurenceschopnost.

Zlato se v pátek poprvé v historii přehouplo přes 1900 $ za trojskou unci. Žlutavá komodita aktuálně zažívá nejdelší růst od roku 2011. Investoři jej nakupují jako konzervativní ochranu před dopady pandemie či americko-činským hašteřením.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.czEuro či Forbes Česko.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

Vystřelte své investice ke hvězdám!

Staňte se členem komunity Warengo a naučte se pracovat se svými financemi jako Warren Buffett. Je nás už 12 972.

Zaregistrovat se