22.07.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 22.07.2020: Máme fond obnovy, Němce už české firmy nelákají a Rakousko opět nasazuje roušky

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno všem, renomovaná americká tisková agentura Associated Press, kterou denně cituje celý svět, se rozhodla všem ukázat, jak v pr*eli už dnešní novinářské řemeslo je. Vydala totiž seriózní, oficiální odůvodnění toho, proč se od minulého měsíce rozhodla ve svých textech psát slovo černý (black) v kontextu rasy a kultury s velkým B, ale slovu bílý (white) ponechat malé W. To se ani nedá vyprávět, to se musí vidět. Nevládnete-li angličtinou, tak tady. Úspěšný den všem přeje Tomáš.

-----

Spolupracujeme s Energy financial group, která investuje do lepší energetické budoucnosti naší planety. Chci vědět víc!

-----

Vítěz a poražený

The Coca-Cola Company +2.34 % (47.20 USD)
Coca-Cola v Q2 i přes pokles příjmů překonala některá očekávání analytiků a navíc po "tom nejnáročnějším" kvartálu nyní sleduje zotavování poptávky po svých produktech.

Shopify -5.60 % (952.83 USD)
Shopify se pomalu a jistě zařazuje na seznam technologických akcií, jež většina analytiků aktuálně považuje za nadhodnocené. Včera přibyl další, investiční banka Roth Capital.

-----

Burza

Wall Street včera tak tak zůstala nad vodou, další výprodeje technologií potopily z maxim pouze Nasdaq. Sebevědomí spekulantům dodává jednání o dalším kole ekonomických stimulů pro US ekonomiku... protože vytištěných peněz a dluhů není nikdy dost!

👉 Watchlist: Sledujte přímo na Warengo to nejnovější z MarketWatch či CNBC! 👈

-----

Slova dne

„Dokázali jsme to. Evropa je silná, Evropa je jednotná.“ - Charles Michel, předseda Evropské rady

Třikrát hurá, lídři členských zemí EU se po 5 dnech dokázali dohodnout na podobě bezprecedentního fondu obnovy, skrz který se všichni svorně zadlužíme o 750 mld. € (20 bil. Kč). ČR z tohoto balíku získá 8,7 mld. €, resp. 230 mld. Kč. Ještě jednou, třikrát hurá!

-----

Číslo dne

60 %

Šedesát procent. Přesně o tolik se propadla hodnota německého kapitálu v českých firmách za poslední 2 roky (z 287 na 96 mld. Kč). Němci už ani nejsou největšími zahraničními vlastníky našich firem, předběhl je kapitál z Nizozemska a Lucemburska.

-----

Bleskově

 Koruna včera vůči euru posílila na nejvyšší úroveň od začátku pandemie, když dosáhla na 26,40 za €. Mohlo za to schválení fondu obnovy i zrychlení tuzemské inflace v červnu (3,3 %).

Rakousko opět zavádí přísnější protiepidemická opatření. Zejména na jižní hranici jsou obnoveny kontroly na hranicích a v některých obchodech a dalších uzavřených prostorech je obnovena povinnost nosit roušky. Karanténou jsme si pouze (draze) koupili čas.

▶ Dnes po uzavření burzovních parketů se fanouškům i haterům Elona Muska zatají dech. Tesla totiž zveřejní zřejmě nejočekávanější Q2 hospodářské výsledky tohoto týdne. Co čekají analytici? Jsou nečekaně ve svých predikcích zisku/ztráty nesmiřitelně rozděleni.

▶ Pandemie se rozhodně nedotýká jen ne-technologických a ne-internetových firem. Důkazem budiž fakt, že microsoftí LinkedIn se kvůli koronaviru chystá zrušit celkem 960 pracovních pozic neboli propustit 6 % všech svých zaměstnanců. Trouble in paradise?

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.czEuro či Forbes Česko.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +5
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty