20.07.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 21.07.2020: Exitus letectví, vakcínotvůrci jedou vpřed a Tesla haterům opět ukazuje prostředníček

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno všem, prosím vás, pokud náhodou nestihnete promoření přes léto a plánujete si COVID-19 až na podzim, zároveň si neplánujte účast v krajských a senátních volbách. Dle ministra vnitra Hamáčka už se změny zákona nestihnou prosadit, takže lidé v karanténě prostě a jednoduše volit nebudou. Cože? Že by v roce 2020 mohli volit online? Jděte si ty vtípky vykládat jinam jo... Úspěšný den všem přeje Tomáš.

-----

Spolupracujeme s Energy financial group, která investuje do lepší energetické budoucnosti naší planety. Chci vědět víc!

-----

Vítěz a poražený

Tesla +9.47 % (1643.00 USD)
Tesla je zpět na koni a včera uzavřela na novém historickém maximu. Před středečním zveřejněním Q2 ekonomických výsledků opět okolo této divoké akcie roste euforie.

Moderna -12.83 % (82.68 USD)
Jedním z mála subjektů, kterým včerejší pozitivní výsledky klinických testů celé řady vakcín neudělaly radost, byla Moderna. Vybírají se zisky a kapitál míří ke konkurenci.

-----

Burza

Silný vstup do nového týdne zejména pro technologie, které vyhnaly Nasdaq (+2,51 %) opět na historické maximum. Vlna optimismu z výsledků testů klinických testů hned několika různých vakcín rovněž udělala svoje. Rostla i Pražská burza.

👉 Watchlist: Sledujte přímo na Warengo to nejnovější z MarketWatch či CNBC! 👈

-----

Slova dne

„Jsme si stále jistější, že zotavení leteckého průmyslu na úroveň roku 2019 zabere několik let. Počty letů by se vzhledem k nedávným trendům v cestování mohly zotavit nejdříve v roce 2022.“

Analytik JPMorgan Jaime Baker to s leteckým průmyslem vidí nevalně. A akcie aerolinek mu včera daly propadem za pravdu. Reagovaly na data Úřadu pro bezpečnost v dopravě, jež ukázala, že poptávka po cestování poprvé po 12 týdnech klesla. Not good.

-----

Číslo dne

450 %

Pondělí přineslo celou řadu novinek o vývoji jednotlivých vakcín proti COVID-19. Pozici lídra si zřejmě drží AstraZeneca. Avšak investoři se vrhli i na další britskou společnost Synairgen, jejíž 2. fáze klinických testů dopadla na výbornou a akcie přidaly 450 %!

-----

Bleskově

 Lídři EU se stále nedokázali dohodnout na podobě fondu obnovy. Zdá se však, že v rámci kompromisu bude původní zamýšlená částka na přímé dotace (500 mld. €) snížena o celých 100 mld. €. Konečně trochu zdravého rozumu, z cizího se to zadlužuje...

Barcelona plánuje rázné řešení bytové krize. Radní chtějí začít neobývané nemovitosti nuceně vyvlastňovat za polovinu tržní hodnoty. Zároveň by jejich majitelům mohly hrozit pokuty. Chtějí tak rozproudit intenzivnější pronajímání bytů (asi hlavně těch z Airbnb).

▶ Po 2 miliardách zmizel z Wirecard i bývalý druhý nejdůležitější manažér. Propuštěný a vyšetřovaný Jan Marsalek dle německého tisku uprchl do Ruska, kam si zároveň z Dubaje převedl takové menší bohatství v bitcoinech. Ten asi nevinný nebude, co?

▶ Tuzemské cestovky mohou na základě ankety mezi prodejci zájezdů letos očekávat propady příjmů až o 80 %. Z jiného průzkumu ostatně vyplynulo, že 9 z 10 Čechů plánuje dovču u nás. Bohužel nikdo neví, co bude. Nezáviděníhodná situace.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.czEuro či Forbes Česko.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +5
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
3 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
3 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty