3 minuty čtení

Dejte sbohem papíru – elektronický podpis dokumentu vám bude v 99 % případů stačit

Pandemie koronaviru konečně ustupuje. Dosud nevídaná a bezprecedentní situace měla dopad na celou společnost, sociální i ekonomickou situaci. Možná se jedná o historicky nejrozšířenější klišé na světě, ale i my věříme, že v každé krizi lze vidět i to

O existenci elektronického podpisu nejspíš většina z nás tušila už delší dobu. Pandemie a stav, kdy jste se prostě nemohli potkávat se svými zaměstnanci ani obchodními partnery na denní bázi, mu najednou dodaly úplně novou váhu.

Ještě na začátku tohoto roku mohla možnost podepsat právně závazný dokument odkudkoli a prakticky v okamžitém čase představovat zejména zefektivnění celého byznysu, prakticky přes noc digitalizace agendy rozhodovala o tom, zda bude kontrakt uzavřen či nikoli.

3 stupně elektronického podpisu

V našem právním prostředí elektronické podepisování upravuje nařízení eIDAS, za kterou stojí Evropská unie. Ta pojednává o třech typech (stupních) elektronického podpisu. Ty se liší podle toho, nakolik jsou právně závazné.

Aplikace iSmlouva pracuje s druhým stupněm, tzv. zaručeným elektronickým podpisem. Ten umožňuje jasné a průkazné ověření totožnosti všech (dvou či více) podepisujících stran. Tento typ podpisu lze uplatnit na drtivou většinu dokumentů, které v osobním i obchodním životě budeme podepisovat. Výjimkou je například komunikace se státní správou, poskytování plné moci a tak podobně.

V iSmlouvě probíhá ověření prostřednictvím unikátního PIN kódu, který vám dorazí na mobilní telefon – a stejně tak vaší protistraně nebo protistranám. Díky samotné existenci dvoufaktorového ověření jsou dokumenty vygenerované přes platformu iSmlouvy právně závazné a v případě sporu vymahatelné.

Jak jsme již naznačili výše, výjimky existují – pokud jde ale o „běžnou“ agendu, tady vám iSmlouva opravdu může usnadnit život, zrychlit procesy a ušetřit spoustu času. Prvních pět smluv je na nás, takže budete mít dostatek prostoru si vše vyzkoušet. Zcela zdarma a bez závazků.

Integrace do vašeho firemního work flow

iSmlouva hladce zapadne do vašich vnitrofiremních procesů, které již máte nastaveny. Nebereme na sebe menší úlohu než vyřešení vaší kompletní agendy s dokumenty. Ať už se jedná o smlouvy či různé dohody, podepisování prostřednictvím digitálního podpisu vše urychlí klidně i o 90 % celkového času.

Věříme, že obchodník má v prvé řadě prodávat – tedy komunikovat s klienty a uzavírat obchody. Jakákoliv neefektivní administrativa a byrokracie, která ho odvádí od této práce, je v zásadě zbytečná.

Umíme se tak dnes integrovat do jakéhokoli CRM systému, ať už jde o Pipedrive nebo jiný z nástrojů. Vše tak budete mít pohodlně k dispozici na jednom místě.

#podnikani #digitalizace #elektronickypodpis #ismlouva

Hodnocení: +2
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.