Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
02.07.2020 3 minuty čtení

Chcete vydělat na současné krizi? Nejsnazší cestou je investice do tohoto biotechnologického ETF

Věříte-li v úder druhé vlny onemocnění COVID-19, pak by mělo vaše centrum pozornosti jednoznačně zaujmout ALPS Medical Breakthroughs ETF. I kdyby měla být investice do tohoto ETF pouze součástí vaší strategie diverzifikace.

ALPS Medical Breakthroughs ETF se zaměřuje na společnosti s malou a střední kapitalizací, které disponují alespoň jedním, ale spíše více léky, jež se nacházejí ve 2. a 3. fázi klinických testů. Jedná se o fáze vývoje léku, kdy už je léčivo testováno na lidech, nedlouho před jejich skutečným uvedením na trh.

Ve 2. fázi klinických testů je léčivo podáváno kontrolní skupině 100–300 lidí, aby se zjistilo, zda je medikament účinný a vyhodnotila se bezpečnost jeho užívání. Ve 3. fázi pak je léčivo podáváno větší skupině lidí čítající 500–3000 jedinců. Účelem 3. fáze klinických testů je potvrzení účinnosti léku a sledování vedlejších účinků v porovnání s běžně používanými léky. Dochází tak ke shromažďování informací, které umožní bezpečné použití léku, případně nové léčebné kúry.

Sázka na jednu kartu? Druhá vlna COVID-19 nám reálně hrozí

Co se týče minimálně krátkodobého výhledu na potenciál ALPS Medical Breakthroughs ETF, stojí za to si přečíst, co si myslí o pravděpodobnosti druhé vlny onemocnění biotechnologický analytik Morgan Stanley’s, Matthew Harrison. Podle jeho názoru, který není zdaleka ojedinělý, na podzim zasáhne planetu druhá vlna koronavirového onemocnění, která bude mít na svědomí jenom v USA denně 40 000-50 000 nových případů.

Matthew Harrison je často citovaný a jeho názory jsou ještě častěji následovány skutky investorů, kteří mu v hojném počtu naslouchají, díky minulým úspěchům při předpovídání pandemického vývoje a vládních reakcí.

Vývoj ceny ALPS Medical Breakthroughs ETF za poslední rok

Zdroj: finance.yahoo.com

Největší burzovně obchodovaný biotechnologický fond, ALPS Medical Breakthroughs ETF, připsal ve 2. čtvrtletí 34 % a dohnal tak ztráty, které utrpěl v době pandemické paniky. Stále se přitom nacházíme v období, kdy řada států intenzivně bojuje s novými případy onemocnění (přibývá více než 150 000 nemocných denně), zavírají se bary a ruší se plány na opětovné otevírání provozoven.

Léto bylo považované za období, které by nemělo díky vyšší teplotě koronaviru svědčit, rostoucí čísla nemocných z největších a také poměrně teplých států USA, Texasu, Kalifornie a Floridy, naznačují opak.

Hledáte-li tak v současné době bezpečný přístav pro vaše peníze, mohou být právě biotechnologická ETF tím pravým místem.

Kromě největšího ETF, ALPS Medical Breakthroughs ETF, pak můžete uvažovat i o dalších konkurenčních biotechnologických ETF jako je Vectors Biotech ETF, iShares Nasdaq Biotechnology ETF nebo Virtus LifeSci Biotech Clinical Trials ETF.

Pokud by vás zajímalo, kde lze nakupovat americká a evropská ETF nebo třeba akcie, můžete využít jedné z následujících platforem:

Chcete být pravidelně zásobovaní cennými informacemi o ETFs a dalších investičních fondech? Staňte se členem Warengo skupiny Investiční fondy a budete vždy v obraze.

 

#ETF #fondy #biotechnologie #jakinvestovat #investovani #knowhow #covid19 #koronavirus

Hodnocení: +6
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • Super tip, a to nejenom z ohledem na COVID, ale celkově vzhledem k biotechnologickému potenciálu.

    1
    • To je taky dobrý poznatek, díky za doplnění wink

      0
Doporučené příspěvky
5 minut
5 minut
3 minuty
6 minut
6 minut
4 minuty
5 minut
6 minut
5 minut
4 minuty
5 minut
2 minuty