01.07.2020 3 minuty čtení

Jak nezapadnout mezi další stovky firem? Posuňte svůj start-up na vyšší úroveň

Každý zakladatel start-upu hledá způsoby, jak růst a rozšiřovat své podnikání. Chtějí zvyšovat ziskové marže, přilákat více zákazníků, někomu se nakonec dokonce poštěstí změnit svět. S těmito cíli je malý problém. Není snadné na ně dosáhnout.

Pokud by bylo podnikání snadné, nekrachovalo by 95 % nově založených firem do 5 let svého fungování. Pravdou je, že přežití v rozbouřeném byznys světě vyžaduje osvojení konkrétní sady dovedností a znalostí. K tomu je třeba mít také špetku odvahy – nebát se občas malého risku. Pokud jste připraveni, přečtěte si rychlého průvodce, abyste se dozvěděli, jak posunout váš start-up na další úroveň.

1. Kontinuálně zkoumejte konkurenci

Provozujete-li úspěšně start-up, budete si již význam provádění výzkumů plně uvědomovat. Vždy, když budete uvažovat o dalším růstu, je nezbytné provést nový výzkum vlastní činnosti a její porovnání s konkurencí, abyste se ujistili, že jdete správným směrem.

Zeptejte se současných i potenciálních zákazníků vaší firmy, co byste měli zlepšit a jaká mají očekávání. Existuje konkrétní druh produktu, který by si od vás přáli? Jak můžete vylepšit současné služby? Sami se pak zamyslete, jaká demografická skupina se nejvíce zajímá o vaše podnikání.

Čím více otázek budete schopni položit, tím lepší plán růstu dáte dohromady.

2. Neustále se porozhlížejte po možnostech financování

Jak se říká, nejdříve musíte peníze utratit, abyste je mohli vydělat. I když možná budete mít čas na drobné rozšiřování vaší nabídky, obvykle budete potřebovat pro plnohodnotnou expanzi externí financování. To není samozřejmost a investora nenajdete přes noc.

Existuje řada různých cest. Bankovní půjčka je tradiční cestou, velmi oblíbený se stává fundraising nebo úpis dluhopisů. Nalezení investora, který je ochotný zainvestovat do vašeho start-upu je však skutečnou výzvou.

3. Rozšiřování nabídky produktů a služeb

 Pokud není celý váš start-up založen pouze na jednom konkrétním produktu nebo službě, je vždy moudré představit během expanze novinky.

Přidáním nových produktů/služeb do vašeho mixu máte šanci oslovit další skupiny zákazníků. Kromě toho můžete novou nabídkou oslovit i stávající zákazníky a přilákat je zpět k dalšímu nákupu.

4. Zvyšte své marketingové úsilí

Jak již asi tušíte, marketing je nedílnou součástí vašeho podnikání. Bez propagačních aktivit je nemožné, aby váš start-up oslovil zákazníky. I když už můžete investovat značné množství peněz do reklamy, expanze bude vyžadovat, abyste své marketingové úsilí ještě dále vyšponovali.

Dobrou zprávou je, že existuje celá řada propagačních aktivit. Věřte, existuje nepřeberné množství možností. Pokud byste se pak nemohli rozhodnout, jakou novou cestou se vydat, není nic snadnější než prostě využít vaší, současné marketingové strategie a investovat do ní více peněz.

5. Investujte do technologií

Aktuální technologické trendy, které mohou posunout vaše podnikání, byste měli sledovat kontinuálně, nejenom ve chvíli, kdy plánujete expanzi vašeho podnikání. Nové nástroje mohou zvýšit úroveň účinnosti, zvýšit efektivitu a rozšířit potenciál vašich aktivit.

S vybranou technologií byste však měli být opatrní. Poslední věc, kterou chcete udělat, představuje nákup drahé technologie, jež neefektivně nahradí již fungující procesy. Každou korunu byste měli investovat moudře. Sledujte nejnovější technologické novinky. S rozvahou však vybírejte pouze to, co je pro váš start-up prospěšné.

#podnikani #startup #rust #navod #howto #knowhow #marketing #technologie #konkurence

Hodnocení: +5
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.