Mikroagrese, jež zmítají dnešními firmami a celou společností

Začal jsem s rodinou hrát takovou hru. Když někdo přistihne toho druhého, že někoho kritizuje verbálně, obdrží od druhé strany jeden bod. Když jsme si sčítali naše body navzájem, měl jsem jich za víkend 14.

Sice se jednalo o projevy v rodinném prostředí, ale právě toto jednání má dopad jak na děti, tak na naši výchovu atd. Sice se nemusíme dopouštět přímo mikroagrese, ale vytváříme pro něj vhodné prostředí.

Mikroagrese – Mikro agrese

Mikroagrese nebo také mikro-agrese je verbální, nepřímé až úmyslné nebo nepřátelské chování, se známkou předsudku nebo necitelnosti vůči jedincům či skupině. Slovo mikroagrese bylo poprvé použito již v 70. letech 20. století k popisu příležitostných projevů rasismu. Jeví se jako poměrně jednoduché odmítnutí třeba potřesení rukou až po složité případy, jako třeba příslib podpory na nějakém meetingu, které se ale obrátí proti vám. Toto chování má již významný emoční dopad. Právě nenadálá negativní drobnost – anomálie v chování druhé strany – je důležitou součástí mikroagrese.

Mikroagrese je jednoznačně záludná silová hra, která dokáže rozehrát velké věci. Najednou nepřemýšlíte o dalším důležitém setkání s klientem nebo o plánu na večer. Skrytá povaha tohoto typu chování vás nejen emocionálně rozbije, ale také vás vyzývá k opakování incidentu znovu a znovu ve vaší hlavě. Naštěstí existují profesionální dovednosti pro přežití, které mohou obnovit vaše sebevědomí a posílit vaši schopnost účinně reagovat na mikroagresi třeba v práci. Říká se jí emoční obratnost.

Emoční obratnost

Cvičením emocionální obratnosti se vracíte do jakési mezery v chování, která je nezbytná k přesměrování nárůstu adrenalinu. Spíše než dovolit, aby tento adrenalin vyvolal erupci pocitů, které mohou snížit profesionalitu, jsou emocionálně agilní profesionálové schopni použít tento adrenalin k posílení jejich povědomí o tom, co se ve vnitřním světě spouští a co se odehrává ve vnějším světě současně.

„Znamená to se zastavit uvnitř sebe a přemýšlet o vnitřním světě emoce, která se touží prodrat nahoru a ukázat svou sílu. Emoční obratnost vám může pomoci i tak, že od sebe tzv. ustoupíte a snažíte se nebýt uvnitř sebe sama, jakoby odstoupit od konkrétní emoce, která se aktuálně ve vás odehrává.“

Celý článek: https://www.kmosek.com/mikroagrese-jez-zmitaji-dnesni-firmy-a-celou-spolecnost/

#microagression #mikroagrese #workplace #workplaceculture #workplaceconflict #conflictmanagement

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

Vytvořte svůj investiční mozkový trust!

Staňte se členem komunity Warengo a diskutujte s ostatními investory v článcích a tématických skupinách. Je nás už 12 260.

Zaregistrovat se