Ranní zprávy 25.06.2020: Dle IMF spíš #budehur, veřejné finance ČR jsou bída a foťáky Olympus zavírají krám

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno, O2 se pravděpodobně dočista zbláznilo. Tipněte si, jak se rozhodlo postavit k výročí popravy Milady Horákové. Ano správně, spuštěním odpočtu, jež má běžet do 27. červa do hodiny její popravy. Pokud nevěříte, můžete se podívat na původní titulek zde. Posléze byl (zřejmě panikařícími PRisty) upraven do této podoby. A ještě jedna perlička. Akorát nevím, co je bizarnější, jestli tohle morbidní hulvátství, nebo fakt, že si toto výročí aktivně připomíná byznys člověka, který mezitím ve velkém rýžuje peníze především v totalitou a komunismem prolezlé Číně. Úspěšný den Vám přeje Tomáš.

-----

Spolupracujeme s Energy financial group, která investuje do lepší energetické budoucnosti naší planety. Chci vědět víc!

-----

Vítěz a poražený

Dell +8.35 % (53.10 USD)
Akcie Dell včera poskočily díky zprávě, že firma zvažuje vytvořit spinoff (novou značku) ze svého cenného podílu ve značce VMware, kde drží 81 % akcií v hodnotě 54 miliard dolarů.

Carnival Corporation -13.08 % (13.03 USD)
Včerejšek byl dalším rudým dnem pro akcie ze segmentu cestovního ruchu. Na nějaké zázračně rychlé zotavení, v nějž mnozí gambleři doufají, to tady stále nevypadá.

-----

Burza

Americké akciové indexy včera citelně ztrácely poté, co investory opět zachvátila mírná panika nad rychle rostoucím počtem nových případů COVID-19 v některých státech USA. Nejde o virus, ale o obnovení ekonomicky likvidačních vládních nařízení.

👉 Watchlist: Sledujte přímo na Warengo to nejnovější z MarketWatch či CNBC! 👈

-----

Slova dne

„Klíčem k řešení problému je rychlá reakce. Čas, který zákonodárci mají k úpravám daňových a výdajových politik, než zadlužení země dosáhne úrovně dluhové brzdy, se však povážlivě zkracuje. A čím později se ke změnám přistoupí, tím budou bolestivější.“

Národní rozpočtová rada ve své nové zprávě o udržitelnosti veřejných financí uvedla, že... jsou dlouhodobě neudržitelné. Pokud nedojde k razantním změnám, odnesou to především na důchodech stručně řečeno všichni lidé narození po roce 1980. #budelip

-----

Číslo dne

4,9 %

Mezinárodní měnový fond včera zhoršil svůj výhled poklesu globální produkce. Ještě v dubnu tipoval celoroční pokles o 3 %, nyní už to vidí spíš na 4,9 %. Realita bude pravděpodobně ještě horší, jen v případě USA by mělo jít o více než 8% propad.

-----

Bleskově

▶ Česká republika požádala Fond solidarity EU o příspěvek na částečné krytí nákladů na boj s pandemií COVID-19. Fond nám může z celkových nákladů ve výši 49,5 mld. Kč pokrýt až 5 %, tedy 2,4 mld. Kč. Upřímně řečeno, kapka v moři.

▶ Na Slovensku v úterý přibylo 18 nových případů nákazy koronavirem, což je nejvíc za poslední dva měsíce. Do domácí karantény preventivně zamířila i prezidentka Čaputová po zjištění, že jeden ze zaměstnanců její kanceláře byl ve styku s pozitivní osobou.

▶ Spojené státy chystají možné zavedení nových dovozních cel na evropské zboží v rozsahu 3,1 mld. dolarů. Až 100% růst tarifů by se mohl týkat importu oliv, kávy, čokolády, piva, ginu a některých nákladních automobilů a strojů. Skvělé načasování, díky!

Fotoaparáty Olympus končí. Japonská společnost se zbavuje svého fotografického byznysu a chce se od nynějška věnovat jiným odvětvím, například výrobou zobrazovacích zařízení pro průmysl a zdravotnictví, například mikroskopů. R.I.P.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.czEuro či Forbes Česko.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

Vystřelte své investice ke hvězdám!

Staňte se členem komunity Warengo a naučte se pracovat se svými financemi jako Warren Buffett. Je nás už 12 258.

Zaregistrovat se