Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
15.09.2020 2 minuty čtení

Asistentka požádala Elona Muska o zvýšení platu. Jeho reakce je naprosto geniální

Žádat dnes v práci o zvýšení platu je vcelku normální věc. Nejen že mají zaměstnanci mnoho pracovních možností, ale jsou k tomu také ponoukáni ze všech možných stran. Jenže ne vždy jdou věci podle jejich plánu.

Je to už trochu starší příběh, ale stále velmi poučný. O této historce se zmínil Ashlee Vance ve své knize Elon Musk: Tesla, SpaceX a hledání fantastické budoucnosti, kde podrobně popisuje život a byznys amerického vizionáře.

V jedné z kapitol Vance popisuje událost, která může být velmi poučná jak pro šéfy a podnikatele, tak i pro zaměstnance. Týká se totiž zvyšování mzdy.

Elon Musk měl asistentku jménem Mary Beth Brown, která pro něj pracovala už 12 let. A v roce 2014 tato asistentka došla k závěru, že by si zasloužila výrazné zvýšení…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +34
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • Radikální! :) My jen dodáme, že české vydání knihy Elon Musk – Tesla, SpaceX a hledání fantastické budoucnosti vyšlo papírově, elektronicky i v audiu: http://www.melvil.cz/kniha-elon-musk. 

  2
 • Tady to Musk poměrně jasně vysvětluje -> https://www.cnbc.com/2017/08/11/elon-musk-says-he-didnt-fire-his-assistant-when-she-asked-for-a-raise.html

  0
 • Taky že je to cca rok, co fňukal, že je vyhořelej.

  0
 • Mě to trochu připomíná tu scénu z filmu Schindlerův seznam, kdy dělník montuje panty. Za mne se mu to moc nepovedlo, ale to je prostě Musk a to k němu patří...

  0
 • https://www.inc.com/jessica-stillman/dont-believe-everything-you-read-online-the-elon-m.html

  1
 • Jo to znám, můj šéf je velký obdivovatel Muska. Od té doby jsem celou svojí práci ve firmě nastavil na to, aby se to i pár dní beze mě vše posralo. Vždy když se rozhoduji, jestli udělat věc pořádně a vyřešit jí jednou pro vždy, a nebo polovičatě, tak aby se stále vracela a padala mi znovu na hlavu si vzpomenu na Muska a říkám si, beze mě tu musí všichni padat na hubu.

  Úplně jsem přehodnotil takové ty věci, třeba jakože když jedu na dovolenou, tak se snažit, aby to firma nepocítila. Naopak, když jedu na dovolenou, tak firma musí krvácet!

  Ale tak neupírejme Muskovi a mému šéfovi jeho manažerský přístup slight_smile

  2
  • Radikální, ale pokud to funguje... smile

   0
 • Jak píše Milan níže, tento text možná výjimečně vychází ze skutečné události. Podle mého názoru ale neoslavuje mimořádné manažerské dovednosti E. Muska. Tím jeho schopnosti nijak nesnižuji. Jen mi opravdu nedává smysl, jak může mít manažer celých 12 let asistentku, která dělá zbytečnou práci. Zřejmě to nebyla jeho přímá asistentka, pouze nějaká řadová zaměstnankyně, o které se p. Musk evidentně vůbec nezajímá.

  0
  • To právě ani ne, byla něco jako jeho pravá ruka, historicky zařizovala hodně důležité věci.

   0
 • Tipuji, že je to hoax. Operativa je žrout produktivního času managera. Asistentka je od toho aby poměr operativy k celkovém času výrazně snížila. Kolik stojí hodina práce Elona Muska? 1.000 USD? 10.000 USD? KOlik ztratil času testem aby udělal práci za ní? Třeba 2 hodiny? Takže 20 hodin? Takže spálil minimálně 20.000USD vedením kalendáře, zařizováním schůzek a vyplňováním papírů. A to raději nepočítám opportunity costs v hektické době, kdy neplnil sliby, tlačili na něj investoři a Tesla byla blízko ke krachu... Opravdu si myslíte, že Elon Musk je takový idiot?

  0
  • Je to v té knize a Musk sám to potvrdil :))

   0
 • Musk je sice "svůj" a je to trochu přísný, ale to poučení z toho je hodně pravdivý!

  0
 • Na jednu stranu je to vtipné, ale upřímně si myslím, že se měl zachovat lépe.

  1
  • A jak?

   0
  • Mohl jí třeba říct, že ta aktuální práce tomu neodpovídá a třeba navrhnout, jak by měla pracovat, aby jí ten plat opravdu zvýšil.

   0
  • Taky možnost, ale to by prostě nebyl Musk smile

   0
  • Asi to bylo trochu tvrdé, ale já myslím, že se tak špatně nezachoval, vždyť jí přece nevyhodil, ale nabídl jí jinou práci. V tom článku to taky nejspíš bude trochu přibarvené, bůhví, jak se to odehrálo ve skutečnosti slight_smile

   0
  • Musk tu událost potvrdil s tím, že jí nabídl jinou, vhodnější pozici. Takže ano, zase tak tvrdé to nebylo, jen asi ego té asistentky dost utrpělo.

   0
Doporučené příspěvky
5 minut
5 minut
4 minuty
3 minuty
2 minuty
5 minut
4 minuty
2 minuty
2 minuty
4 minuty
6 minut
4 minuty