Vytvořte svůj investiční mozkový trust!

Staňte se členem komunity Warengo a diskutujte s ostatními investory v článcích a tématických skupinách. Je nás už 20 196.

Zaregistrovat se

04.06.2020 3 minuty čtení

Peníze versus čas 💸⏳.

Říká se ,, Čas jsou peníze ''. Mnoho probírané téma na otázku peněz a času. Času a jeho množství, který potřebujeme na to, aby jsme vydělali určité množství peněz, čas, který věnujeme své firmě, zaměstnání, přátelům, rodině, mazlíčkům, životu.

Když si položíme jednoduchou otázku.

„ Co má pro Vás větší hodnotu, čas nebo peníze ? “ 

Peníze dokážeme vydělat znovu, lépe. Poučíme se z chyb a uděláme to jinak, máme daleko více příležitostí a dokážeme zkrátit čas, který na vydělané peníze potřebujeme.

Čas nám ale nikdo nevrátí, neexistuje cesty zpět. Buď se rozhodnete své práci věnovat tolik času, kolik uznáte za vhodné nebo se rozhodnete, že váš čas je příliš drahý na to aby jste každý den dřeli pro pár korun na hodinu.

 

Tohle je osobní otázka na každého z nás. 

Tohle je otázkou volby.

Určujeme tím hodnotu svého času, který věnujeme přátelům, své práci, dětem nebo partnerce. Je to čas, který běží.

Stane se, že ztratíme respekt k času jako takovému a zapomínáme na jednoduchý zákon a tím je  :

Čas nelze vrátit zpět. Peníze ano.

I přesto se urážíme, hádáme a děláme schválnosti.V těchto případech nám není líto našeho milovaného času. V těchto případech se často necháme ovládnout emocí, která naše tělo pohltí. Necháme své tělo pohltit problémem, křivdou, naším egem a v tu chvíli nám není líto ani jedné sekundy - až s odstupem času dokážeme uznat, chybu a ztrátu našeho milovaného času, který běží a nebere si DOVOLENOU.

Prožíváme ho v hádkách, prostoupeni vztekem, zlobou, nenávistí a bůhví čím vším dalším.

Čas si nebere dovolenou, on běží.

Já se snažím svůj čas co nejlépe využít. I přesto, že má člověk den, kdy se mu do ničeho nechce a jeho činnost je téměř nulová. Za mě ? Je to v pořádku, někdy zkrátka potřebujete vypustit, máte právo na vypnutí a dát si relax, pohodu. Každodenní nápor není nic zdravého na naše tělo. A jak víme, tělo máme jen jedno. Je třeba poslouchat své tělo a neubližovat mu na úkor peněz. Vytvořit si dohodu se svým tělem a být mu vděčný za všechny funkce, které dělá NONSTOP bez naší kontroly. 

No nezaslouží si naše tělo dobré zacházení ?

Buďme vděční našemu tělu za fungování 24 hodin denně bez naší kontroly.

Daleko obtížnější je, když se nám nechce každičký den našeho života.

 Kdy nic nového zkoušet nechceme a měnit své zajeté koleje také ne. Nemáme na nic chuť a nic nemá cenu. To pak se nemůžeme ničemu divit, když nás život půjde stejným tempem. Žádná změna se nemůže odehrát, když děláme to stejné den co den.

O tomhle pojednává definice šílenství :

„Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky.“ 

Nebuďme ŠÍLENÍ.

Krásný den přeje Karlos

 

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.