Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
04.06.2020 6 minut čtení

Rozhodli jsme se čtenářům Warenga nadělit 20% exkluzivní slevu na IT služby během prvních 6 měsíců

Slevy a "pseudoakce" podle mého názoru nepůsobí moc dobře, tak proč proboha? Budu se snažit komunikovat na rovinu. Mám pocit, že čtenáři Warengo by mohli být ti praví, kteří by ocenili náš přístup, který máme i v našem logu - More than IT!

Do spolupráce s Warengo nás nikdo netlačil, sami jsem se ozvali a jde o první test, zda to bude mít nějaký efekt. Ano, cílem je minimálně oslovit Vás, potenciální zákazníky.  

Na začátek Vás můžeme třeba jen navést, poradit a časem třeba přijdete na to, že na druhé straně nesedí jen "ajťák", ale člověk, který chápe Váš problém a snaží se ho efektivně vyřešit - k nezaplacení. 

Ve výsledku to nemusí být zase také drahé a také ho budete mít "po ruce" skoro na lusknutí prstu. Možná trochu přeháním, “ajťák” bude dostupný podle toho, jak se dohodneme - třeba v režimu SBD4 (Same business day 4h), NBD (Next business day) apod. 

V čem jsem jiní?  

Posunuli jsme se od prodeje drahých krabiček, systémů, "mandayů" k řešení reálných problémů, které trápí většinu firem. Občas můžete slyšet pojmy jako DIGITÁLNÍ TRANSFORMACE a tak podobně.  

Obyčejně se jedná o projekty, které zvyšují konkurenceschopnost Vaší firmy - nic víc, nic míň. S oblibou říkám: žádná rocketscience to není. Možná to zní trochu jako slogan, ale většina našich zákazníků tohle oceňuje. 

Obyčejně nám věří a my jim to oplácíme tím, že odvádíme kvalitní práci, díky čemuž se mohou soustředit na svůj business místo toho, aby řešili nekonečné problémy s IT. 

Motto: "Jednoduchá řešení fungují nejlépe" Problém je, že jejich nalezení není vůbec triviální.  

Kde vidíme hlavní problém? Je to IT, ajťáci, majitelé nebo něco úplně jiného?  

Malé firmy a živnostníci  

V těchto firmách je majitel v podstatě Ferda mravenec pro všechno. Od vizionáře, přes ajťáka, ekonoma až po úklidovou četu. Lidi ani firmy neškatulkujeme, každému vyhovuje úplně něco jiného. Naším cílem je Vás podpořit tak, abyste dosáhli vašich cílů, vizí nebo jen cesty, jak dělat svůj business.  

Dost často tihle skvělí lidé nemají čas na pár důležitých věcí, jako například zálohování. Léta budované kontakty, které právě nejsou nikde zálohované, znamenají potom při ztrátě nebo poškození telefonu velkým problémem. Stejné to bude i s nabídkami v Excelu v Macbooku a mohl bych pokračovat dále. Nebudu Vás strašit, jde to dělat lépe - o mnoho lépe.  

Jestli máte funkční firmu, tak tohle si jistě můžete dovolit. Můžete vyžadovat naši podporu téměř každý týden, ale máme zákazníky, kterým jsme realizovali jejich vize a jsme v kontaktu 1-2x ročně, protože to obyčejně funguje :-). Nenašli jste náhodou v podobném příběhu sami sebe? Možná ano, možná ne. Vyzkoušejte si nás a myslím, že nebudete litovat.  

Střední firmy 

Tady už to typicky funguje tak, že správu IT a všeho kolem má na starosti nějaký schopný kolega, popř. má firma najatou externí IT firmu.  

Interní IT 
Schopný kolega je skvělý na operativu, ale většinou obyčejně nemá čas sledovat aktuální trendy, co funguje a co ne. Tedy myšlenka toho, že vám pomůže v IT rozvíjet business, je lichá, protože na to obyčejně nebude mít čas ani kapacitu.  

Externí firma 
Z našeho pohledu je vhodné řešení do určitého objemu práce, popř. pro vysoce specializované činnosti, na které interní IT nemá znalosti, kapacity apod. Při objemu práce nad cca 80 hodin měsíčně může být tato spolupráce ekonomicky problematická, pokud se samozřejmě nejedná o nějaký specifický důvod nebo projekt.  

Na jednu věc bych chtěl ale upozornit především. Sice budu "střílet" do vlastních řad, ale je to poměrně zásadní, a to je: !!! Zapšklý, externí a nepostradatelný IT správce !!! Upřímně nic horšího neexistuje. Má vás obtočeného kolem prstu, jste na něm extrémně závislí, a to je stav, který nechcete. Věřte mi. Máme s tím bohaté zkušenosti. Tenhle ajťák je brzdou všeho a uslyšíte: Jooo ty cloudy, nééé to je nebezpečné, děláme to bezpečně a pečlivě postaru, to nejde a tohle už vůbec neeee ,a tak dále.*1 

Kombinace interní IT + externí IT
Typicky vhodná pro střední firmy, které už trochu povyrostly. 

Netvrdíme, že moderní technologie jsou všude super nutné a jediná spása. Podle našich zkušeností Vám navrhneme, kde to má největší smysl = užitek a tam začneme. Sami uvidíte, jestli má smysl s námi dále spolupracovat nebo ne. 

*1 Cloudové technologie mají jeden obrovský benefit (kromě vysoké dostupnosti, bezpečnosti) to je unifikované prostředí pro správu. Když Vám přestane vyhovovat IT dodavatel, tak máte relativně jednoduchou možnost, jak ho vyměnit bez toho, že by to nový dodavatel nezvládl.  

Korporace 

Typicky poskytujeme IT support pro pobočky zahraničních firem. Existuje interní IT oddělení, které řídí vše, ale "operativu" si najímá v konkrétních pobočkách (zemích). Umíme komunikovat s Vaším IT v centrále a stáváme se tak Vaším prostředníkem, kdy za Vás přebíráme komunikaci s "ajťákem" v jazyce s Vašimi "ajťáky". Dost často je vyžadováno SLA, on-site support, ale i tohle se teď trochu posunulo směrem k on-line podpoře.  

Státní správa 

Ano, i zde máme zkušenosti, i když přiznávám, že poslední dobou to jsou jednotky projektů. Proč? Upřímně nezvládáme vyhrávat výběrová řízení, i když v komerčním segmentu ano ... Proč? Nebudu si stěžovat, asi to prostě v tomhle segmentu moc neumíme. 

Jak nás oslovit? Je to jednoduché, pro čtenáře Warengo, a já tajně doufám, že i pro naši krevní skupinu, jsme připravili landingpage s 20% slevou https://www.ict-group.cz/partner-pro-digitalizaci-warengo. 

Naše vybrané reference : 

Malé firmy: 

Biguma Bohemia, Lbs Sport, Anděl Optik, Sportfotbal, PPG Security, Schoolpartner 

Střední firmy: 

Prevent, Prima Logistics, Alpha Associates, TeeTime 

Korporace: 

Grohe, Lenovo, Gettinge, Elli Lilly, Graebel, CooperVision, Nova TV 

Státní správa / školství: 

Ministerstvo zahraničních věcí, ČVUT, ČZU v Praze, Technologická agentura ČR, Strahovské koleje - Silicon Hill 

#MoreThanIT #DigitalniTransformace #ModerniIT #PodporujemVasRust #Microsoft365 #Azure #DigitalniTransformace #podnikani #IT

Hodnocení: +10
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
3 minuty
5 minut
3 minuty
7 minut
5 minut
6 minut
6 minut
4 minuty
6 minut
3 minuty
4 minuty
5 minut