TOP 3 Dividendové akcie ideální na důchod: Kupte je už teď

Důchody se s každou generací tenčí, a pokud nechcete ve stáří živořit, měli byste na střádání peněz myslet co nejdříve. Pokud si peníze budete ukládat na běžný účet, každým rokem o ně kvůli inflaci přicházíte. Raději je investujte.

Tohle jsou tři nejlepší dividendové akcie, které můžete nakoupit, abyste si jednou v důchodu přilepšili:

Akcie McDonald's: dividendový výnos 2,9 %

 

Pokud nepatříte mezi vegetariány nebo zastánce zdravého životního stylu a nemáte s firmou McDonald's morální problém, jsou pro vás akcie McDonald's skvělou variantou, jak si zajistit malý pasivní příjem.

Firmu s 36 tisíci pobočkami ve více než 100 zemích asi nemusím představovat. McDonald's ročně vydělá asi 21 miliard dolarů, což je více než jakýkoliv jiný řetězec restaurací na světě. A je to právě proto, že se jeho byznys točí už téměř výhradně kolem franšíz. 93 % všech poboček je dnes drženo franšízanty. Před čtyřmi roky to bylo něco málo přes 80. Právě proto je McDonald's v tak silné pozici – nese reálně jen minimální podnikatelské riziko.

McDonald's tedy jako mateřská organizace vybírá franšízové poplatky a procenta z prodeje, ať jsou franšízanti v zelených číslech, nebo ne. Ale řekněme si to otevřeně, většinou jsou. 

Produkty této firmy totiž najdou své kupce ve všech ekonomikách a situacích. Důsledkem toho je, že se McDonald's daří již 44 let po sobě navyšovat dividendu. Řadí se tedy mezi dividendové aristokraty. V roce 2019 například vydělala firma 7,88 dolaru na akcii a držitelům tak byla schopna vyplatit dividendu 4,73 dolaru.

Akcie Crown Castle: dividendový výnos 3,2 %

 

Že jste o Crown Castle neslyšeli? Není divu, u nás jste o nich mohli leda tak číst na internetu, v Americe ale jejich majetek vidíte na každém rohu. Jde o největšího tamního vlastníka věží přenášejících mobilní signál. Vlastní jich více než 40 tisíc. Firmu v nejbližší době pravděpodobně nečeká raketový růst, ale ještě pěkných pár následujících let půjde o de facto neprůstřelný byznys.

Pro investory je zásadní, že firma vyplácí více než slušné dividendy. To jí umožňuje mimo jiné to, že je vedena jako realitní investiční společnost a tím pádem je daňově zvýhodněná. Ačkoliv se neřadí mezi dividendové aristokraty, podařilo se Crown Castle zvyšovat bez přestání dividendy posledních 5 let a není důvod, proč by se jí to nemělo dařit nadále.

Akcie Johnson & Johnson: dividendový výnos 2,7 %

Tuto kosmetickou firmu pravděpodobně znáte a její produkty jste nepochybně měli příležitost vidět i na českých pultech. Ve skutečnosti se ale soustřeďuje na mnohem více než jen na šampony pro děti. J&J vlastní společnosti jako Tylenol, Band-Aid, Benadryl, Neutrogena, Aveeno a další. Prodeje kosmetiky tak tvoří zhruba jen 20 % všech příjmů společnosti. Zbytek pochází z prodeje léčiv a zdravotnických potřeb. Což je oblast, která aktuálně (bohužel) doslova kvete.

Firma byla dokonce analytiky zařazena mezi 6 firem, které mají šanci jako první vyvinout vakcínu proti COVID-19, což by s hodnotou akcií společnosti výrazně zamávalo. Vloni měla firma Johnson & Johnson příjmy 15 miliard dolarů. Výnos dividend, které firma nepřetržitě navyšuje už posledních 58 let, je momentálně na 2,7 %.

Máte zájem komentovat, lajkovat nebo přidat svůj vlastní článek? Registrujte se na Warengo teď hned!

#investice #investovani #penize #bohatstvi #uspech #mcdonalds #johnsonjohnson #duchod #dividendy #crowncastle

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • Diky za clanek. Jedine s cim vsak mohu souhlasit je stabilita techto spolecnosti, ale opravdu mate pocit, ze pri 3% dividende clovek zhodnoti sve investice, kdyz cca 2% jsou bezna inflace? Kdyz zapocteme kurzove riziko, tak ve vsi ucte, jste do clanku nevybrala prilis zajimave tituly. Nebavime se tedy o potencialnim rustu ceny, ale pouze o dividendach. ;-) 

    0
  • Dobrý den, ale pokud se kouknu na dividendy na české burze ktera se bere po celem svetě jako jedna z nejlepších burz pro dividendové investory. Skoro všechny produkty maji lepší zhodnocení než co máte napsáno ve članknku https://www.fio.cz/zpravodajstvi/dividendy?offset=2, pokud má jít o firmy které jsou mimo Českou republiku, tak priklad tady máte 25 nejlepsích dividendových produktů po světě https://www.nerdwallet.com/blog/investing/how-to-invest-dividend-stocks/ .

    5

Sdílejte své investiční zkušenosti!

Staňte se členem komunity Warengo a začněte tvořit obsah, který bude ostatním investorům pomáhat na jejich cestě. Je nás už 13 052.

Zaregistrovat se