05.05.2020 2 minuty čtení

Všechno, co se dá spravit penězi, je laciné

Ač se nám to může jevit jako klišé dnešní doby, je v tom určitá hloubka k zamyšlení.

Jakákoliv životní situace, která se nám může přihodit, je o poznání řešitelnější, když lze spravit či vyřešit penězi.

Život nám nikdo nevrátí a zdravé tělo také ne. Můžeme se pokoušet o jeho nápravu a může se nám to z velké části podařit, když změníme dosavadní život a způsob, jakým jsme jej vedli a tím i způsob myšlení. Velké téma tohoto století.

Kolik lidí, kteří měli velké majetky, mají velké majetky nebo úspěšné firmy, které od samého základu vybudovali řekli:

"Za peníze si zdraví nekoupíš".

V dnešní době si můžeme koupit lepší přípravky, můžeme odcestovat, zaplatit si lepší péči. Ale i přes tyhle možnosti, které máme, to nemusí pomoci a my tento svět předčasně opustíme.

Co je předčasně a jaký čas nám je vymezen ?

Steve Jobs vyprávěl o tom, jak pociťoval skutečnost, že pomalu bude tento svět opustit:

 

Můžeme mít skvělé auto, ale udělá nám stejnou službu jako to staré. Doveze nás z bodu A do bodu B.

Můžeme mít skvělý dům se saunou, velkou zahradou se vším, co si přejeme. Ale i v malé místnosti se můžeme dobře vyspat.

Každý se v životě ženeme za něčím, co v mnoha případech nepotřebujeme. Zjistíme, že tohle nás opravdu šťastné neudělá, tohle nás neuspokojuje. Vrátíme se k základu všeho bytí a dojdeme k odlišnému závěru.

Život dokáže být překvapující zejména pro toho, kdo na překvapení nevěří.

Když jde člověku o jeho vlastní život, peníze mají najednou absolutně jinou hodnotu a pro danou osobu jiné vnímání a váhu. Vše se změní.

Děkuji za vaší pozornost

Karel Čížek

 

#peníze #osobnirozvoj #uvedomění #mysleni #cas #zivot #zmena #mysl #pozitivnimysl

Hodnocení: +17
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Naprosto souhlasím! Že za peníze si zdraví nekoupíš, říkají lidé, kteří peníze nemají. Krásný příklad byl Karel Gott....kdyby neměl péči kterou dostával, zemřel by daleko dříve. Ale každý říká to, co se mu zrovna hodí do krámu :) Každopádně palec nahoru!
    +1
    • Můj názor, není důvod odmítat peníze, to rozhodně ne. Každý svého štěstí strůjcem a každý má své představy. Co stojí za zamyšlení je informace, kdy vlastním velké množství peněz a žiji si život jak se říká na vysoké noze. Poté je přepadne nemoc, jejich zdraví je ohroženo. Při tomto stavu s nemocí, přicházejí na hlubší význam života a jakou funkci plní peníze. Předtím řešili kolik bude stát tato investice a kolik mě bude stát tamto. Teď, když jim jde o zdraví, dávají pozornost jinam. Dochází k přehodnocení života a toho co člověk vykonal. Utratí jakoukoliv částku aby byl jejich život prodloužen, vylepšen nebo aby došlo k vyléčení. Také mohu dát palec nahoru co se týče Karla Gotta, díky tomu si prodloužil o pár let život, mohl vytvořit píseň se svou dcerou a naplánovat si ostatní věci. To samé i Steve Jobs- také mu byl život prodloužen. Rozdíl můžeme naleznout ve výrocích před a při nemoci. Díky za komentář :-)
      +1