Začínáte s investováním?

Staňte se členem komunity Warengo a získejte přehled na trzích a možnost konzultace s profesionály. Je nás už 20 196.

Zaregistrovat se

02.05.2020 5 minut čtení

Televize Prima v neděli večer odstartuje unikátní zpravodajský kanál ve spolupráci s americkou CNN

Třetí nejsledovanější televize v Česku vytahuje proti své konkurenci silné eso z rukávu, exkluzivní obsah i know-how světoznámé televizní společnosti CNN. Televize Nova na oficiální spuštění stanice pružně zareagovala změnou vysílacího programu.

Zítra, tedy v neděli, v 18:55 můžete na televizních přijímačích naladit pro Česko vcelku zásadní projekt. Televizi Prima se podařilo vyjednat exkluzivní spolupráci s proslulou televizní společností CNN

Zpravodajská stanice CNN Prima News bude spuštěna spolu s doprovodným zpravodajským webem CNNPrima.cz. Provozovatel obou médií podnikatel a majitel televize Prima Ivan Zach, říká, že „mulitmediální zpravodajská platforma“ bude přímým konkurentem zpravodajského kanálu ČT24 veřejnoprávní České televize.

Ta začala vysílat na den přesně před patnácti lety. 2. května 2005, loni měla na diváckém trhu podíl téměř 4 % sledovanosti a za březen dík krizové situaci s epidemií koronaviru dosáhla rekordní sledovanosti s podílem 9.5 %. 

Právě epidemie koronaviru přitom zapříčinila, že byl projekt televize Prima odložen o více než měsíc. Oficiální datum spuštění kanálu bylo dlouhou dobu nejasné. 

Součástí ambiciózního projektu je i nová redakce čítající 100 novinářů.

Jsou mezi nimi dosavadní hvězdní moderátoři Primy Karel Voříšek, Roman Šebrle, ale i redaktoři a moderátoři, které Prima získala z konkurenčních médií: např. Markéta Dobiášová z České televize, Marie Bastlová z Českého rozhlasu nebo Libor Bouček z Evropy 2. 

„Hledali jsme napříč médii, podmínkou byla novinářská zkušenost,“ uvedly Eliška Čeřovská a Petra Benešová. Ty spolu s šéfem online zpráv Tomášem Večeřou celý tým vedou.   

Nový kanál avizuje téměř 30 pořadů, denně jich má být 19 premiérových. V průběhu celého dne se budou objevovat zpravodajské relace nazvané jednoduše Zprávy. Součástí vysílaní bude i Interview s Boučkem a talk show Silný hlas s Markétou Fialovou.

 

Program funguje na základě licenční smlouvy s divizí CNN International Commercial. Česká odnož CNN bude moci využívat zdroje obsahu i know-how mezinárodní televizní sítě. Kromě obchodní značky CNN televize Prima možnost využít expertů a trenérů, kteří pomohou vybudovat redakci na úrovní americké televize. Přístup k databázi obsahu CNN zajistí redaktorům aktuální a exkluzivní obsah z celého světa

Nova v úzkých

Přímý konkurent Primy na poli komerčních televizí televize Nova v reakci na spuštění nového kanálu na poslední chvíli mění svůj program. V neděli pět minut před oficiálním spuštěním CNN Prima News odvysílá exkluzivní rozhovor s premiérem Andrejem Babišem. Snaží se tím Primě oslabit diváckou účast na slavnostním zahájení vysílání. 

V tiskové zprávě Nova potvrdila, že nahrazuje původní vysílací program, podle kterého měla vysílat film Za trnkovým keřem. 

„Na neděli 3. května v 18:50 připravila TV Nova Televizní noviny: Speciál. V živě vysílaném exkluzivním rozhovoru bude premiér Andrej Babiš odpovídat na otázky týkající se současné koronavirové situace a jejího dalšího předpokládaného vývoje. Na tento pořad moderovaný Reyem Korantengem naváže standardní vysílání Televizních novin.“ 

Konkurenční obavy jsou na místě, protože Televize Prima chce v neděli večer ukázat divákům některé trumfy nového vysílání. 

„Nedělní program v den zahájení bude mimořádný a představí divákům některé vlajkové pořady CNN Prima News,“ píše televize v tiskové zprávě. Vysílání začne Hlavními zprávami s novou moderátorskou dvojicí Markétou Dobiášovou a Pavlem Štruncem.

Zpravodajský kanál bude spuštěn po více než roce příprav, jeho start ohlásila masivní reklamní kampaň odkazující na některé z nejzásadnějších událostí moderní historie:

Generální ředitel skupiny Prima Marek Singer v rozhovoru pro Deník uvedl, že zpravodajský kanál bude maximálně nestranný a objektivní:

„Profesní pravidla projektu se inspirovala CNN. V demokratickém světě jsou ovšem velmi podobná a kvalitní novinář se jimi musí řídit v jakékoli televizi. Tam bych odlišnost od kodexu ČT nebo BBC nečekal. Velký rozdíl ale vidím ve způsobu zpracování. Můžete přesně, korektně a nestranně posoudit konkrétní událost, ale jde o to, jak ji divákovi předložíte.“

Singer se přitom vyhradil proti kritice, podle které televize Prima například před posledními prezidentskými volbami stranila Miloši Zemanovi: „Rozhodně se nechystáme kopírovat americký model, kde televize inklinují k určitým názorům. Chceme se řídit heslem „padni, komu padni.“

Nová stanice bude cílit na širokou diváckou skupinu, podle slov Singera definovanou jako „průměrní čeští občané.“ Televize má za cíl stát se středním proudem a do roka oslovit 1.5 % z divácké základny. 

Máte zájem komentovat, lajkovat nebo přidat svůj vlastní článek? Registrujte se na Warengo teď hned!

#CNN #Prima #zpravy #CNNPrimaNews #televize #media #MarekSinger #Nova #TVNova #Ceskatelevize #CT24 #zpravodajstvi

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
3 minuty
6 minut
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty