Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
25.04.2020 2 minuty čtení

Práce z domova z pohledu práva 💻 ⚖️

Přečtěte si více o podmínkách práce z domova z pohledu práva. 

Přesné podmínky práce doma si zaměstnavatel se zaměstnancem dohodnou v pracovní smlouvě nebo v samostatné dohodě upravující podmínky výkonu práce. Zaměstnanec si určuje rozvrh pracovní doby tak, že svůj pracovní režim a intenzitu práce ovlivňuje sám. Zaměstnavatel do rozvrhu pracovní doby nezasahuje. Důležitý je pro něj výsledek práce. 

Při práci z domova se u zaměstnanců uplatní samořídící schopnost, neboť pracovní kontakt je stavěn na vzájemné důvěře mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem, který pracuje mimo pracoviště a dosah obvyklé a běžné kontroly zaměstnavatele. 

Pracovní doba je i pro tyto zaměstnance nejvýše 40 hodin týdně. 

Na tyto zaměstnance se nevztahuje ustanovení zákoníku práce o rozvržení pracovní doby, prostojů ani přerušení práce způsobené nepříznivými povětrnostními vlivy. Zaměstnancům nepřísluší mzda za práci přesčas ani náhradní volno nebo náhrada mzdy anebo příplatek za práci ve svátek. 

Zaměstnanci pracující doma mohou k provádění sjednaných prací používat vlastní nářadí, stroje nebo jiné předměty. To je vhodné dohodnout v pracovní smlouvě či jiné dohodě. V ní by se měla uvést i výše náhrad, které zaměstnavatel poskytne zaměstnanci za použití jeho nářadí, zařízení a předmětů potřebných pro výkon práce.

#jcnews #jctips #prácezdomova #homeoffice #workfromhome #pracezdomova #pandemie #koronavirus #covid19

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.