Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
25.04.2020 4 minuty čtení

Inzerování na Google dostává novou překážku. Nyní musíte skutečně prokázat, že jste, kým tvrdíte, že jste

Google je největší reklamní platformou na světě, což s sebou přináší i riziko, že jeho masivního dosahu mohou ve velkém využívat různí podvodníci. Ti to však do nynějška budou mít mnohem složitější.

Zhruba polovina veškerého globálního internetového provozu pochází nějakým způsobem z Google, stejně jako 90 % veškerého online vyhledávání.

A jedním z naprosto geniálních kroků bylo, když někoho v Google napadlo, že by společnost mohla vzít všechny své výsledky vyhledávání a spojit je s placenými reklamami, které jsou maximálně blízké tomu, co zrovna uživatel hledá.

Díky tomuto nápadu se Google téměř na celém světě stal místem, kde miliony malých společností a podnikatelů propaguje své produkty a služby za účelem hledání nových zákazníků. A zároveň je to místo, kam každodenně míří miliony konzumentů hledajících odpovědi na své otázky. Odpovědi, které jim Google velmi často naservíruje ve formě jednoho z inzerovaných produktů či služeb.

Je to bez nadsázky nejefektivnější reklamní agentura na světě, která podle The Wall Street Journal své mateřské společnosti jen v loňském roce vydělala 135 miliard dolarů.

Velikost a efektivita reklamního impéria Google prakticky zákonitě znamená, že jde zároveň o velmi lákavou a účinnou cestu, jak mohou k nekalným ziskům přijít různí podvodníčci. Bylo tomu tak vždycky, ale zřejmě i sám Google si nyní všiml, že když lidé na celém světě čelí bezprecedentní výzvě a zoufale se snaží najít cokoliv, co by jim aspoň částečně podařilo najít nějaký návrat k "normálu," jsou na podobné věci maličko citlivější.

Je proto pochopitelné, že má Google zájem co nejlépe se ujistit, že společnosti, jež skrz něj inzerují své produkty a služby, jsou skutečně těmi, za koho se vydávají. Proto Google 23. dubna oznámil, že bude nově od všech inzerentů, kteří budou mít zájem vytvářet reklamy skrz Google Ads, YouTube či stránky třetích stran, jež tyto reklamy přebírají, vyžadovat verifikaci jejich identity.

To do jisté míry Google dělá už nyní, ale pokud chcete například začít využívat Google Ad Sense, stačí poslat buď naskenovanou občanku, nebo nějaký firemní účet, který prokáže, že se vaše firma skutečně nachází v zemi, již jste uvedli.

Nově už ale inzerenti na všech platformách nebudou mít na výběr a budou muset Googlu poskytnout obojí, tedy nejen státem vydanou osobní identifikaci, ale i dokument (např. výpis z banky, účet za telefon/internet), kde bude jasně uvedena adresa a stát, v němž jejich firma sídlí. 

A nyní to nejdůležitější: Pokud už skrz Google inzerujete a máte aktivní účet, tato změna se vztahuje i na vás. Jakmile bude uvedena do praxe, začne vám běžet 30denní lhůta, během které budete muset dodat chybějící verifikační dokument. V opačném případě vám pravděpodobně bude až do úspěšného dokončení verifikace inzerování zakázáno.

Ve svém oznámení Google píše, že změnu začne postupně v několika fázích zavádět nejdříve ve Spojených státech a až poté i ve zbytku světa.

Uživatelé hledající cokoliv skrz Google budou mít u reklam vyobrazených ve výsledcích vyhledávání nové možnosti

Upravený systém verifikace poskytne nové informace i samotným uživatelům, na které budou reklamy verifikovaných inzerentů mířit. Po jeho spuštění si při zobrazení reklamy ve výsledcích vyhledávání budete moci kliknout na malou šipku u zobrazené reklamy a podívat se na podrobnější informace o konkrétním inzerentovi - konkrétně na jméno firmy i zemi, z které pochází. Zároveň přibude nový posuvník, kterým bude možné si do budoucna reklamy od dané společnosti skrýt.

Byť Google veřejně prohlašuje, že tato změna rozhodně není reakcí na tsunami zavádějících informací spojených s pandemií koronaviru, je jasné, že rozhodně pomůže snížit počet reklam propagujících falešné léky proti COVID-19 či nefunkční ochranné pomůcky.

Pro podnikatele, kteří např. Google Ads už dnes nějakým způsobem používají, je tak klíčová jedna věc - ujistit se, že jakmile to bude potřeba, poskytnou Googlu potřebné informace, aby jejich běžící kampaně zůstaly v provozu a mohli nadále platformu používat.

Máte zájem komentovat, lajkovat nebo přidat svůj vlastní článek? Registrujte se na Warengo teď hned!

#podnikani #marketing #reklama #onlinereklama #google #googleads #firma #identita #verifikace #obcanka #zmena

Hodnocení: +9
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.