24.04.2020 2 minuty čtení

Co neměříš, to neřídíš....Personální controlling

Aneb pokud chcete být opravdovým partnerem managementu firmy, musíte mluvit řečí jejich kmene… řečí čísel.

Stále víc a častěji jsou HR lidé konfrontování s dotazy především od vedení: Jak vysokou máme fluktuaci/ retenci/ nemocnost? Jaká je návratnost investice do tohoto typu vzdělávání? Jaké jsou mzdové plány na tvůj tým? Potřebujeme uspořit 15 % nákladů, připrav návrh. Za jak dlouho se nám vrátí investice do nákupu HR systému? Nevyplatí se nám outsourcovat mzdová účtárna?

Personální controlling mění tzv. měkké ukazatele personálních činností na data podporující firemní strategii. Výstupy HR controllingu přispívají  k predikci budoucího vývoje společnosti v oblasti personálního řízení a tím výrazně snižují personální náklady. Dále pomáhá posoudit efektivitu řízení a je silným nástrojem v oblasti rozhodování a plánování.

Nadefinujeme vám vhodné personální ukazatele, nastavíme systém sledování a vyhodnocování těchto ukazatelů a připravíme reporty pro prezentaci výsledků pro management.

Lze sledovat finanční ukazatele, ukazatele produktivity a angažovanosti, benchmarky a ukazatele popisující strukturu firmy.

S naší pomocí a znalostí vám nastavíme funkční HR controlling – nastroj pro rozhodování a řízení firmy.

#hrvkrizi #HR #odmenovani #skolenimzkrize #mzdovenaklady #myjsmeodmenovani

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.