24.04.2020 3 minuty čtení

Otevřené hranice? Tak sbohem a šáteček!

Mám Česko moc rád, fakt. Tedy, ne ve stylu espéďáckých "vlastenců", ale tak nějak normálně, je to prostě moje rodná země a je tu krásně. Za normálních okolností...

To, co v poslední době předvádí politici slavné V4, organizace, která má za cíl dělat problémy a zlobit EU, je pro rozumného člověka dosti otřesným zážitkem. Nebudu komentovat Maďarsko nebo Polsko, jakkoli to z médií působí strašlivě - nežiju tam, neznám tak dobře místní poměry, nepřísluší mi se k tomu vyjadřovat.

Ale v Česku žiju. A místní politika a celkově dění se mě výrazně dotýká, a to zejména v této výjimečné době, kdy na krocích vlády velmi záleží. Jenže jak už jsem psal v minulé glose o trestání OSVČ, současná vláda si podnikatelů příliš neváží. Proč by taky, je to část obyvatelstva, která tuhle vládu nikdy volit nebude. A o to jde.

Když jsem viděl nedávný průzkum, ve kterém pět procent dotázaných přímo toužilo po tom, aby hranice zůstaly navždy zavřené a dalším pětašedesáti přijde v pořádku, aby tak zůstalo v zájmu ochrany zdraví občanů co nejdéle, docela jsem se vyděsil. Ale pak jsem si uvědomil, že to vlastně zapadá do té celkové mozaiky - vekslácká sebranka na hradě, donašeč stb jako premiér, mlátička Ondráček jako významný politický představitel a celkově dost si vyskakující komunisti, pitomiovo náckové v parlamentu...a to vše podporováno významnou částí obyvatelstva.

A i když teď soudy daly vládě alespoň malý výchovný pohlavek, není to žádná velká výhra. On to vlastně může být naopak výrazný krok k dalšímu posunu směrem k "totalitnímu" zřízení. Babiš si uvědomí, že ještě nemá všechno ošéfované a začne konat. Navíc není vůbec vyloučeno, že pokud mu bude EU utahovat kohoutky s přísunem dotací do Agrofertu, přikloní se ještě více k Číně. PK mu rád pomůže.

Ja vím, člověk by se nikdy neměl vzdávat. A pokud mu něco vadí, měl by přiložit ruku k dílu a něco s tím udělat. Jenže tohle působí jako předem prohranej boj. Vždyť už i pražský primátor Hřib a starosta Prahy 6 Kolář museli dostat ochranku! Rusko sem má svá chapadla natažená naprosto suverénně. O Číně nemluvě.

Jsem jedinej, kdo myslí na to, že jakmile bude možné bez komplikací vycestovat, sbalí si kufry a odjede? A teď to nemyslím jako takovou tu klasickou hospodskou hlášku, která ztratí na významu v oparu ranní kocoviny. Warengo je stejně globální projekt, a ten by se měl řídit z nějakého byznysového centra jako je Londýn, New York, Singapur...vždycky jsem věděl, že ten čas přijde. Jen to asi trochu uspíším.

#cesko #politika #ekonomika #krize #emigrace

Hodnocení: +12
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • To co se tady děje a začíná čím dál více dít, ve mě také probouzí nemalé pochybnosti o tom, zda tady vlastně chci vůbec zůstat. Přitom jak říkáš Česko je za normálních okolností krásná země.
    +1
    • Kde v tomto případě je lépe ? Česká republika je v mnoha ohledech zemí zaslíbenou. Když vidím okolní země, jejich zdravotnický systém a kde se všude mohou a nesmějí pohybovat, jakou mají kriminilitu a jak moc tam vládou přistěhovalci a jakým problémem jsou. Tak jsem i přesto všechno rád, že jsem se narodil zde :-)
      0