Limitující mobil
Myslím, že doba koronovirová prověřila to, že mobil má své limity. Nedokáže se vám dovolat více jak jeden člověk. Nedozvíte se, kdo třetí, ne-li čtvrtý vám v jeden moment na mobil volal. Co se stane s příchozím hovorem přicházející na vybitý mobil? Zavoláte všem svým zmeškaným hovorům, i když je jich třeba padesát?
Vadnoucí zákaznická loajalita
Před karanténou byla loajalita zákazníka víceméně vrtkavá. Nezvedli jste mu telefon? Nezavolali jste mu zpátky na zmeškané volání? „Klik“ a už je pryč, už je u vaší konkurence. Mnoho firem přemýšlí, jak by své zákazníky u sebe udrželi a pečovali o ně ještě lépe. Aby se nestal právě ten “klik“ a zákazník nebyl pryč ještě rychleji, než mávnutím kouzelného proutku.
Držet se svého pevného předsudku
Mobily mají své limity, ale co taková pevná linka. Má ona své limity? Prvním naším limitem je předsudek, že pevná linka je stará technologie. „Proč bychom měli jít takovým starým způsobem komunikace?“ Úplně vás slyším. Nejste první, kteří mi to říkají.
Vezměme to tedy úplně od začátku. Voláte na mobil, tam slyšíte: „tů tů tů tů..volaný účastník právě hovoří s někým jiným.“ Říkáte si: „zavolá zpátky.“ Čekáte. Čekáte. Čekáte. Uplyne den a vám nikdo zpátky nevolá.
Druhý scénář. Voláte na pevnou linku. A na druhé straně drátu slyšíte: „Dobrý den, dovolali jste se do společnosti Warengo. Momentálně se vám nemůžeme věnovat, zmáčkněte jedničku. My vám zavoláme zpět.“ Mačkáte jedničku. Pokládáte telefon. Za hodinu vám zvoní telefon z neznámého čísla. Zvednete ho. Slyšíte: „Dobrý den, Warengo, měl jsem zmeškaný hovor, s čím mohu pomoci?“
Jak na vás tyto dvě modelové situace působí? Jaké máte pocity při první situaci jako volající? „Ksakru, nikdo mi to nezvedá. Volám vůbec správně? Neuklikl jsem se v zadávání čísla na mobilu?“
Jaké pocity ve vás vyvolala druhá modelová situace? „Nejsou na příjmu, hm, nevadí, zmáčknu jedničku. Jsem teda zvědavý, jestli mi zavolají zpátky. Jestli ale nezavolají, skončil jsem s nimi.“ Vy zavoláte zpět. Jaké má volající pocity: „Wau, hustý vy mi vážně voláte zpátky?“
Systémově řešit a vyřešit
Systém pevné telefonie dnes není již o tom, že byste museli mít fyzickou telefonní ústřednu s telefonními aparáty na stolech. V žádném případě. Systém pevné telefonie komunikuje velmi dobře s vašim mobilním telefonem. Hovory můžete přijmout na mobilu. Můžete hovor přenechat někoho jinému, kdo hovor může přijmout. Volající vám může zanechat vzkaz, který vám přijde na e-mail. Nebo jenom zmáčkne onu jedničku. A tato informace vám taky může přijít jednoduše na e-mail.
Budete volajícího informovat, že máte po pracovní době. Nebo třeba jen, že máte showroom zavřený z důvodu opatření vlády. Budete mít snadný a dostupný přehled o všech voláních do vaší firmy. Snadno zjistíte, jestli jim asistentka zavolala zpátky.
a2+b2 = c2, takže kolik?
No dobře, říkáte si, má to nějaké výhody mít pevnou. Ale co to stojí? Nebudu investovat do telefonního systému mraky peněz, aby se mi někdo dovolal, to mi stačí opravdu ten mobil. Kvalitní telefonní systém není o desetitisícových částkách, které byste museli vynaložit za telefonní ústřednu. Náš produkt LinkaProKlienty je koncipován tak, aby si ho mohl dovolit každá firma a třeba i ta malá. Jednorázový poplatek za LinkuProKlienty je 4.900 Kč. Měsíční cena za využívání našeho systému se odvíjí od toho, kolik telefonních čísel máte na systém napojených. Cenu si snadno spočítáte na kalkulačce na našich stránkách.
Když byste chtěli mít telefonní systém na svém cloudu, jen samotný cloud vás vyjde na dvě tisícovky. Navíc k LinceProKlienty dostanete standartní smlouvu o správě jako součást služby. Ta vám zaručí funkčnost a opravy v případě výpadku.
Statistika nuda je, má však cenné údaje
Uvedu vám možnou návratnost vašich investic do telefonního systému. Vezměte si, že denně nezvednete na vašem mobilu jenom jedno telefonní číslo, kterému nezavoláte zpátky. Měsíčně je takových zmeškaných volání 30. Každý takový volající u vás mohl zakoupit službu, produkt, zboží za třeba 5.000 Kč. Měsíčně vás ztráta za jedno nezvednutí hovoru denně a nezavolání zpět stála 150.000 Kč. Ročně jste přišli o 1.800.000 Kč.
Být nevěřícím Tomášem, nebo tím, kdo se chce o volajícího starat
Nestojí to za úvahu změnit předsudek ohledně pevné? Tímto článkem jsem se snažila vysvětlit, že mít firemní mobil je sice fajn, nicméně mobil má své limity a není vše spásný. Z praxe vím, že jsou dvě skupiny lidí. Jedni ti, co jsou spíše nevěřící Tomášové, co si s pevnou šachovou partii nezahrají. A druzí, naši klienti, kteří se chtějí o svého volajícího starat s náležitou péčí. Chtějí, aby se jejich volající u nich cítil spokojeně již od prvního zavolání. Zavedení pevné do firmy není výkřikem do tmy. Jedná se o systémové řešení péče o volajícího, která nemusí stát mraky peněz. A přinese kýžený výsledek zákazníka, který zůstane a rád.
#digitalizace #onlinedikyviru #telekomunikace #linkaproklienty #koronavirusaICT #pevna #telefonnisystem #telcovcloudu