09.04.2020 5 minut čtení

Self-made milionářka Jillian Michaels radí, jak můžete i vy vybudovat ze své záliby byznys

Jillian Michaels patří mezi celosvětově nejznámější fitness kouče na světě. Začínala jako teenagerka s nadváhou, její osobní cesta k fitness a zdraví se stala inspirací milionům lidí po celém světě. Teď se od ní můžete přiučit i vy – ale v byznysu.

Michaels skutečně přeměnila svou zálibu v byznys. V pořádný byznys. Roky dominuje světu zdraví a welness, její cvičící DVD jsou legendární, stojí za vznikem oceňované aplikace My Fitness, často se objevuje na televizních obrazovkách, napsala 8 bestsellerů, její sociální sítě praskají ve švech.

Svou firmu Empowered Media založila se svým obchodním partnerem Cherischem v roce 2008 a během posledního desetiletí se z ní stalo welness impérium. Obrovský úspěch Michaels pramení mimo jiné z toho, že její podnikání úzce souvisí s její osobní cestou. 

Jako dítě měla nadváhu, ale rozhodla se s tím něco dělat. Dala se na bojová umění a nadšení do nich ji neopustilo celých 17 let, po které je studovala. Má bezpočet certifikátů týkajících se fitness, zdraví a stravování. Svou značku neustále rozšiřuje o další produkty – má vlastní kolekci oblečení, cvičebních pomůcek, vytvořila vlastní pobytový wellness program. Už jsem ve vás probudila zvědavost? 

Řekněte sami, nechtěli byste ve 46 letech také zvládat takovéto tréninky?

 

Chcete vědět, co Michaels radí ostatním lidem, kteří by také chtěli svou zálibu přetavit v byznys? Výborně! Pojďme se společně podívat na nejzajímavější momenty z rozhovoru pro Forbes, ve kterém o tomto tématu Michaels mluví.

Když jsme to dokázali my, proč ne i vy?

Když se reportérka ptala Michaels na to, co by poradila lidem, kteří si chtějí vydělávat svým koníčkem, Michaels jí řekla, že tito lidé jsou na správné cestě. Podle ní totiž lidé nesmí následovat zajeté koleje, pokud chtějí něčeho v životě dosáhnout. Když budete své sny následovat se zápalem, autenticitou, chytře a houževnatě, můžete prý objevit nepoznané.

„Zamyslete se. Cesar Milan je člověk, který miloval psy. Coco Chanel byla osamělá švadlena, která milovala módu. Slečna Fields měla opravdu dobrý recept na cookies. 

Martha Stewart odešla z Wall Street, aby si vytvořila kariéru, kterou bude milovat a rozjela cateringovou firmu ze sklepa. Já jsem byla děcko, které dělalo výpady, aby se nasoukalo do džín. Když si my můžeme vybudovat fantastické živobytí děláním toho, co milujeme... proč ne vy?“

Měli byste chtít lidem zlepšit život

Michaels v rozhovoru vysvětluje, že fitness není to, co je na její práci skutečně podstatné. Klíčem je, že když lidé shodí váhu, začnou si více věřit a ovlivní to kvalitu jejich života.

„Mně v podstatě na sed-lezích nebo výpadech nezáleží. Vlastně je docela nesnáším, kdy je dělám. Fitness je pouze nástroj, který pomůže lidem dosáhnout větších cílů – zvýšit si sebevědomí a víru ve vlastní schopnosti. Když tyto věci fungují, cítíme se sebevědomější, dokážeme být lepší v práci, podstoupit oběti a rizika spojená se životem naplněným věcmi, na kterých nám záleží.“

Nebojte se konkurence, zaměřte se na sebe

Michaels je proslulá spolupracemi, ke kterým si s oblibou vybírá své přímé konkurenty. Nevidí totiž byznys jako soutěžní pole.

Soutěživost patří do sportu, ne do byznysu. Inteligentní podnikatelé dokáží stát nohama pevně na zemi, aniž by se museli obávat ostatních podnikatelů v jejich kategorii. Vždy mi přišlo, že zabývat se strachem je úplná ztráta času. 

To, na co byste se měli v první řadě soustředit, je dotažení vlastního produktu k dokonalosti a ne se starat o to, jak si vede vaše konkurence.

Poté vám totiž bude chybět autenticita, což je podle mého názoru pro firmu sebevražda. A co je ještě důležitější, dívejte se na ostatní jako na vaše spolupracovníky. Z mých zkušeností vyplývá, že když budete pracovat S NIMI, sdílet fanoušky a vylepšovat vaše produkty nebo programy, v 9 z 10 případů to přinese úžasné výsledky,“ říká Michaels.

Udělejte si jméno 

Pokud se chcete v davu lidí prosadit, podle Jillian musíte mít názor a nekompromisně ho obhajovat.

„Způsobte skandál, zůstaňte sami sebou. Diplomacie je pro politiky. Když je váš byznys odrazem vaší osobnosti, musíte to ukázat. Nebojte se, že vás lidé začnou kritizovat. Začnou. Ale koho to zajímá? Mě kritizují miliony lidí, ale miliony mě taky mají rádi. Vše, co potřebujete k vybudování byznysu, je vytvoření jádra fanoušků. Takže sdělte světu svou pravdu. Kritici si vždy něco najdou.“

Úspěch je vést naplňující život

„Úspěch pro mě znamená, aby moje práce měla smysl a upřímně? To je to jediné, co můžeme žádat a to jediné, nad čím máme kontrolu,“ dodává Michaels.

Povzbuzuje všechny lidi, kteří mají něco, čeho by si přáli dosáhnout, aby o to začali usilovat, protože to, jestli máme život, který nás baví, záleží podle ní jen a jen na nás.

Máte zájem komentovat, lajkovat nebo přidat svůj vlastní článek? Registrujte se na Warengo teď hned!

#byznys #podnikani #jillianmichaels #uspech #uspesnezeny #inspirace #podnikatel #leader #fitness #wellness #zdravi

Hodnocení: +14
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Pokud to jenom trochu jde, mělo by být dělání toho, co mi dává nějaký smysl, úplný základ. Investovat roky a roky času do činnosti, která mi vlastně moc neříká, musí být docela likvidační pro duševní zdraví.
    +3
Doporučené příspěvky
Doporučené příspěvky