31.03.2020 3 minuty čtení

Co v současné době dělat na pozici obchodníka a člověka (nelze oddělit)?

Tipy od našeho nejlepšího obchodníka Bohumila Kuby.

Obchoduji 26 let a v současné době existuje situace, jaká ještě nebyla. Zdánlivě to vypadá, že pro nás obchodníky se něco mění a že musíme: Za prvé, něco dělat jinak, nebo za druhé, za každou cenu obchodovat, nebo za třetí, nedělat nic, protože nemohu prodávat. 

Otázka zní: „Opravdu se pro nás obchodníky věci změnily?“ Já tvrdím, že ne! A teď mne ukamenujte :). Dám vám pár tipů a myšlenek k úvaze. Nenutím a jsem připravený uvažovat i nad jinými názory a respektovat je.

Podstatou naší práce obchodníka je dosahovat zákazníky a nacházet to, co zákazníkovi pomůže vyrábět, obchodovat, pracovat a hlavně usnadnit život jakýmkoli způsobem. Proto je vždy nutné, doslova životně nutné, znát svého zákazníka a jakýmsi „stopadesátým“ smyslem vycítit jeho aktuální potřebu. Ale co je první věcí, která je klíčová pro můj obchodní úspěch? Je to schopnost prodat sebe. Když zákazník „koupí“ mne, „koupí“ i zbytek.

Jak tedy na to? První věcí je disciplína. Pracujte tak, jak to jen jde. Nevzdávejte to. Prací myslím:

1. Komunikace se zákazníky pomocí mailu, telefonu, Skypu a tak podobně.

2. Důležité je CO komunikovat. Možná by se dalo komunikovat o minulé spolupráci, získat vyjádření zákazníka o jeho spokojenosti, o tom, co bylo dobré a co by PO mohlo být lepší. Posílat dobré tipy a pozitivní komunikaci. Dále komunikovat o budoucnosti spolupráce, ale také osobní komunikace. Jak se dané osobě daří, jak to zvládá, jak doma a tak dál, a tak dál. Prostě osobní komunikace a dodání dobré nálady danému člověku, s kterým obchoduji.

3. Vytvořit si jasné plány o budoucích obchodech firmu po firmě a definovat si přesné kroky, které budu dělat po dobu omezení a po omezení.

4. Zvládnout všechny administrativní resty.

5. „Vyhrabat“ všechny nesplněné sliby ve vztahu k zákazníkům, a pokud je to možné, splnit je. Myslím tím slib, že mu pošlu nějaké informace o něčem a tak podobně.

6. Posílit a zlepšit své vztahy i v soukromí a mít tak potenciál podpory, až se vše spustí, protože to bude tvrdá práce (pokud byste v tomto potřebovali radu, stačí se ozvat). 

7. Vyřešit doma všechny resty, například vymalovat, spravit poličku………

Prostě udělat si pořádek okolo sebe a i ve své „hlavě“, ale hlavně nepřestávejte pracovat. Právě teď se rozděluje trh a kdo bude vidět a slyšet, zvítězí! Právě teď se tvoří vztahy, právě teď lidé poznávají toho, kdo stojí při nich a kdo ne, a to i v soukromí.

A teď si řekněte „co se změnilo?“. Já tvrdím, že jedinou věcí je, že neuzavíráme tolik objednávek a neproudí peníze. To ostatní tak či onak děláme a teď je příležitost to dělat lépe. Podstatou práce obchodníka je přece komunikace a aby měl čistou hlavu a plně se věnoval svému poslání obchodníka, musí mít okolo sebe pořádek. Je to tak?

#obchod #pandemie #komunikace #homeoffice #zakaznici #klienti #vztahy #resty

Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.