Jednomu se nechtělo kvůli půlhodinové poradě dojíždět, druhá by mohla, ale hned po skončení už by měla být na druhé straně města a tak dále a tak dále. Díky internetu už je teď mnohem snazší se domluvit na delší vzdálenost, Skypem nepolíben nezůstal před pěti deseti lety snad nikdo. Dnes už se však na internetu vyskytuje řada dalších nástrojů pro online komunikaci, mnohdy uživatelsky přívětivějších.
Již dříve jmenovaný Skype se řadí mezi nástroje pro online komunikaci z doby kamenné, a i přes mírné aktualizace (verze bez registrace) zůstává víceméně v původní podobě. Dalšími světoznámými nástroji jsou pak například Hangouts (pro který je ale třeba mít zaregistrovaný Google účet) či Zoom. Tyto a další služby jsou však vesměs zahraničními produkty – některé s českou verzí, některé na české rozhraní nemyslí vůbec. Výjimku tvoří online komunikační nástroj Webmeeting.
Sdílení obrazovky, prezentace či nahrávání
Webmeeting je jediným nástrojem pro online komunikaci vyvinutým v České republice. Kromě výhodných charakteristik, které jsme zde již jmenovali výše u podobných produktů (přístup bez registrace, stačí mít webový prohlížeč, pozvánku na konferenci pošlete kolegům/přátelům/posluchačům jednoduše přes odkaz), nabízí aplikace kromě provedení jednoduchého videohovoru další služby.
Sdílení obrazovky či nahrání prezentace/jiného dokumentu ve vhodném formátu a následně možnost do něj zaznačovat, ukazovat, o čem konkrétně zrovna mluvíme je určitě užitečným doplňkem. Kromě toho Webmeeting nabízí live chat, vytváření hlasování či nahrávání meetingu pro pozdější využití.
Vzhledem k tomu, že je nástroj vyvíjen pro české prostředí, nabízí během online konferencí i přítomnost technické podpory v českém jazyce a na webových stránkách řadu vlastních videonávodů v češtině.
Vytvoříte místnost, rozešlete včas link a už mluvíte
Jak jsme již zmínili, pro použití Webmeetingu není třeba si nic nového do počítače stahovat ani se vaši účastníci nemusí registrovat. Nejlépe si toto vyzkoušíte na nástroji Kavárna, který je až pro 5 lidí zdarma a slouží jako jakási demoverze placených služeb Webmeetingu. Zde si tak vyzkoušíte, jak by vaše videokonference a porady probíhaly ‚v ostrém režimu‘.
Založíte si tedy místnost – kavárnu (pokud místo konferenční místnosti sedíte doma v pracovně, můžete si opravdu kávu v klidu uvařit a cítit se v domácím prostředí příjemněji) – rozešlete kolegům v předstihu odkaz (lze si nastavit například upozornění mailem půl hodiny před meetingem), vyzkoušíte, zda vám funguje kamera i mikrofon a můžete začít. Více kroků nepotřebujete.
Vámi vytvořená místnost po skončení meetingu nikam nezmizí, můžete ji využívat dále, odkaz zůstává stejný. Jak jsme již zmínili, bezplatná Kavárna je omezena na 5 uživatelů (zařízení), placené verze utáhnou i stovku uživatelů najednou.
Všechny služby Webmeetingu fungují na počítači i mobilu, účastníci mohou mít zapnuté video i mikrofon, nebo mohou jen poslouchat, pokud jsou zrovna v prostředí, kde není vhodné mluvit (například v čekárně u lékaře.)
Pokud potřebujete dlouhodobější řešení videokonferencí do vaší firmy nebo pro větší pracovní týmy, doporučujeme projít více různých nabídek a vyzkoušet si, co vám bude vyhovovat. Webmeeting nad ostatními nástroji vyniká přímočarostí, původně českým rozhraním a možností připojit se bez jakékoli registrace či stahování doplňkového softwaru, tudíž byste na něj v této kategorii měli rozhodně narazit.
#podnikani #digitalizace #onlinedikyviru #komunikace #porada #schuzka #online #webmeeting #videohovor #digitalizace #onlinedikyviru