4 minuty čtení

Proč tento 27letý milionář odmítá utrácet za jídlo v restauraci a návštěvy kina? Má jeden podstatný důvod

Jsou věci, za které se vám prostě utrácet nechce. Milionář Todd Baldwin nechce utrácet za jídlo v restauraci, návštěvy kina a několik dalších věcí. Není to ale žádný rozmar nebo přehnané spoření. Jeho důvod vás možná překvapí.

Už když bylo Toddovi Baldwinovi 25 let, tak jeho čistý kapitál překročil hranici jednoho milionu dolarů. Dnes je mu 27 let a ročně vydělává přes 600 tisíc dolarů ročně. Zvládá to díky kombinaci pronájmu nemovitostí, jeho hlavní práci v pojišťovnictví a vedlejšímu příjmu, který má díky Mystery shoppingu.

Většina jeho příjmů pochází z nemovitostí. Spolu s manželkou vlastní celkem šest nemovitostí. Ročně za nájem vydělávají 460 tisíc dolarů. Po odečtení splátek hypotéky, daní, pojištění a financí potřebných na údržbu jim zůstane zhruba 150 tisíc dolarů ročně.

Todd říká: „I když je naše čisté jmění ve výši sedmimístné sumy, neděláme věci, o kterých si lidé myslí, že jsou typické pro milionáře. Jsme skromní.“ Od roku 2009 jezdí stále stejným autem (Ford Focus) a výdaje udržují nízké. Nešetří nějak přehnaně, ale i tak dokážou ušetřit asi 80 procent svých příjmů (po odečtení hypoték).

Pro CNBC Todd řekl, že jsou věci, za které odmítá utrácet. Jde například o zábavu, kam spadají návštěvy restaurací a kina. Jeho důvod? „Vím, jak to udělat, abych za to naopak dostal zaplaceno,“ říká Todd.

Jak to myslí a jak je to možné? Už bylo naznačeno, že se ve volném čase věnuje Mystery shoppingu, a to je odpověď. Jde o metodu výzkumu trhu, kdy uživatelé dostávají zaplaceno za to, že reportují kvalitu a úroveň poskytovaných služeb.

Todd tak díky tomu dostane zaplaceno za stravování v restauracích, za nakupování, sledování filmů v kině, za návštěvy hotelů a dokonce i kasin. Říká: „Existuje mnoho firem, které chtějí vědět, jak jejich zaměstnanci přistupují k zákazníkům a jak trh reaguje na jejich výrobky a služby.“ Takové společnosti si pak najmou společnosti, které Mystery shopping zprostředkovávají. Ty pak osloví nezávislé spolupracovníky (jako je Todd), aby koupili produkt nebo službu a podali zprávu o průběhu obchodu, vystupování zaměstnanců i kvalitě služeb.

Od chvíle, kdy s Mystery shoppingem při studiu univerzity začal, si vydělal asi 30 tisíc dolarů. Nejde ale jen o vydělané peníze, ale především o ty ušetřené. Vyplnění průzkumů a dotazníků moc času nezabere, takže podle jeho slov nemá důvod, proč utrácet v barech a restauracích. „Pokud někdo z kamarádů chce jít do baru nebo na film do kina, obvykle se snažím počkat, zda se mi podaří v daném místě sehnat zakázku na Mystery shopping. Šel bych tam stejně, ale je to lepší, když za to dostanu zaplaceno,“ říká. Díky tomu za jídlo měsíčně utratí jen velmi málo, protože nejčastěji provádí Mystery shopping v restauracích a obchodech.

Druhou věcí, za kterou Todd nechce utrácet, jsou zbytečné poplatky za bankovní účty a další různé poplatky, které jsou s tím spojené. Neznamená to, že by nepoužíval bankovní účty a neměl kreditní kartu. Má jich hned několik, ale říká, že dbá na to, aby nemusel platit ani jeden zbytečný poplatek.

Todda vychovávala jen matka a už od 12 let musel pracovat. Dnes zažívá vzrušení, když jeho úspory rostou. Říká, že má rád momenty, kdy si něco chce koupit, má možnost si to koupit, ale nakonec si to rozmyslí. Jak taková situace může vypadat? S manželkou zvažují založení rodiny, takže přemýšlel o tom, že by koupil SUV. Hledal nějaké za cenu okolo 60 tisíc dolarů. Když vše propočítal, tak nákup vozu raději odložil a 60 tisíc investoval do další nemovitosti, která zvedla jeho cashflow. „Nakonec nám příjem z pronájmu zaplatí několik těch SUV,“ říká.

Jsou ale i chvíle, kdy utrácí rád. Konkrétně jde o situace, kdy může něco koupit své ženě. Ale pozor, i ona musí souhlasit. Říká: „Moje žena je skromnější než já.“ A vzpomíná, že jí jednou koupil designovou kabelku asi za 500 dolarů. Ona ji vzala a vrátila. Koupila si jinou za 60 dolarů a rozdíl chtěla investovat.

-------------------

Doufám, že po přečtení článku se všichni nezamíří registrovat do společnosti, jež zprostředkovává Mystery shopping. Není to návod ani doporučení. Spíše se snažím přinést nové pohledy a ukázat, že možnosti se skrývají skutečně všude.

Zdroj úvodní fotografie: CNBC Make It

#osobnirozvoj #milionar #zabava #kino #restaurace #jidlo #ToddBaldwin #Mysteryshopping

Hodnocení: +14
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.