Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
26.02.2020 2 minuty čtení

Jednoho dne přijde chvíle, kdy pochopíte, proč se to stalo

Jednoho dne se otočíte a pochopíte, proč muselo přijít všechno to, čím jsme si v životě prošli.

Jednoho dne ta chvíle přijde.

Může přijít třeba teď a nebo teď a nebo večer. Třeba přijde až zítra a nebo za rok. To je velmi individuální věc a velký podíl na tom máme my.

Když začneme sledovat určité události a hledat důvod. Hledat....  a ptát se.

Taková ta klasická otázka, kdy se ptáme, každý to jistě známe.

,,PROČ SE MI TO DĚJE ?!''

Máme plno otázek. Nechápeme danou situaci, nedokážeme to pochopit.

Nemůžeme jí akceptovat a hlava je z toho na prasknutí. Pochodujeme po místnosti. Vztekáme se. Snažíme se to vyřvat ven, vypustit to.  Naše tělo je těžko ovladatelné a náš mozek, naše mysl jede na plné obrátky.

A otázky létají, jedna za druhou :

  Tohle si zasloužím ?              

  Co jsem komu udělal ?     

Mozek nám nabídne tisíce formulací, příběhů a slov. Budeme se snažit na to přijít. Můžeme cítit nespravedlnost. Můžeme říkat, že Bůh neexistuje. Můžeme toho napovídat hodně. Tohle vše může následovat před chvílí pochopení, klidu a míru.

Ale pak přijde chvíle, kdy najednou k nám zavítá POCHOPENÍ ❤️🍀

Ten pocit je k nezaplacení a nelze popsat slovy. To se musí zažít, vnímat. To se musí zkrátka cítit.

Přeji tolik pochopení, kolik unesete, kolik zvládnete.

Karlos✌️

Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • A vy si Karle myslíte, že každá událost v životě člověka má význam a důvod?
  +2
 • Naprosto super článek. Máte pravdu, ten pocit je nepopsatelný. :) Přemýšlel jste nad tím, jak tento pocit můžou lidi v sobě vyvolat, jak se k němu mohou dostat?
  +1
  • Moc děkuji. Jestli jsem přemýšlel nad tím jak v sobě vyvolat pocit pochopení dané situace, která se už stala ? Na to se mě ptáte ? :-)
   +1
  • Tohle téma lze obtížněji rozklíčovat, existuje mnoho různých pohledů. První faktor je přítomnost při dané situaci, takové to uvědomění si toho co se děje, neházet to za hlavu. Když to hodím za hlavu, vnitřně to nebudu mít vyřešené, ale navenek se budu tvářit jak jsem v pohodě :-)
   +1
  • Pochopení dané situace pramení z pochopení sama sebe. Spíš jestli dokážeme definovat obecně, co člověk musí zažít, aby do tohoto stádia pochopení a nadhledu dosáhl. :)
   0
  • Souhlasím, lidé dost často žijí buď v minulosti a dost často v neexistující (potenciální) budoucnosti. Jak to lidé můžou v sobě potlačit a věnovat se a cítit přítomnost? Přemýšlel jste nad tím někdy?
   0
  • Pokud budu reagovat na pochopení. Tak jsem toho názoru, že není to o tom co musí zažít, není to vyloženě o tom. Pokud můžu brát za příklad sebe. Do změny sebe sama jsem se dostal až tehdy, kdy se mi v životě přihodilo velmi silně stresující období a já už doopravdy nevěděl co mám dělat, takové to pomyslné lidské dno sebe sama. To dno, které jsem ochutnal a zažil ve mne vzbudilo něco, nelze popsat, co probudilo něco ve mě. Pak následovalo studium a hledání informací, abych mohl rozvíjet, ten signál, který ke mě přišel. Pochopení sebe sama je v dnešní době pro lidi to nejtěžší. To jak se doba zrychluje, nároky zvětšují, tak zapomínáme na sebe sama. Pokud si všímáte, proto se tak rozšířil trend koučů a rádců pro život :-) .
   +1
  • Potlačení něčeho je vždy špatné, není to zdravé. Aby člověk zjistil svůj potenciál je nutné jak jste psala, poznat sebe sama, co jsem vlastně za osobu, proč tu jsem, co chci. Neumíme často odpovědět, nedivím se tomu. Základní informací je klid, joga, meditace, procházky do přírody. Pobyt ve tmě, je také dobrá terapeutická pomůcka. Ono je někdy složité si udělat na sebe čas. Pokud máte mnoho práce, partner, rodiče, rodina, zaměstnavatel na vás tlačí atd atd. Člověk pak při tom všem ztrácí sebe sama. Výchova od dítěte je další velmi důležitý faktor, protože někdy ta výchova není optimální a my se pak dlouho v dospělém věku hledáme a naše vyhlídky na budoucnost jsou mlhavé :-)
   +1
  • Já toho dosáhla stejným způsobem. Se vším, co píšete naprosto souhlasím. Z jakých zdrojů čerpáte informace? Máte s koučem zkušenost? Já osobně ne, nejsem si jistá zdali kouč dokáže tento pocit v lidech vyvolat. Budu si o tom muset více přečíst, jelikož doufám, že do tohoto stádia dokážou lidé dojít i jinou cestou než tím, že si sýhnou na úplné dno.
   0
  • Abych se přiznal, snažím se sledovat všeobecný přehled, informace, které se mnou rezonují a cítím, že tak je to správně. Ze začátku jsem četl různé knihy na témata, také články na internetu atak. Poslední rok jsem moc nečerpal, protože jsem se soustředil na svůj osobní život a založení rodiny. Tu osobně považuji jako za základní kamen, můj rozhodně. Poslední rok jsem spíše čerpal z mého okolí a ze situací, kterí mě potkali. To je výborný prostředek k učení, řekl bych ten nejlepší. Souhlasím, že člověk k tomu může dojít i bez toho aby v životě zažil nějaký velký šok. Ale na druhou stranu, to je přesně ta situace, kdy se lidem ,,rozsvítí'' Takový ten šok s možností pro restart. Co se týče osobního kouče, je to teď hodně trendy a v tom velkém množství je potřeba najít člověka, kvalitního, kterému nejde čistě o zisk, ale má vlastnost vyvolat v člověku ten proces uvědomění. Ze začátku jsem prošel pár semináři, měl jsem tu možnost se bavit s pár kouči, sleduji jejich aktivitu na webu, jejich videa a názory. Bohužel, o většiny spíše vidím naučené fráze a touhu získat peníze. Je rozdíl, když to má člověk zažité nebo když přečte pár knih a hned otevře seminář za účelem zisku. Pěkně se s vámi povídá, děkuji za to :-) .
   +1