Spustili jsme MARKETPLACE! Vyberte si investiční platformu, ptejte se, hodnoťte.
25.02.2020 2 minuty čtení

Existuje celá řada emocí

Hněv, zloba, strach, odpor, štěstí, láska, smutek, naděje, zoufalství, radost, lítost, odpor, euforie, nuda, překvapenost, nenávist, ostuda, opovržení, rozpaky… To všechno jsou emoce.

Emoce řídí náš život.
Rozhodně každého z nás už přepadla emoce štěstí, kdy jsme něco vyhráli, získali nebo dokázali a cítili jsme ten nádherný pocit. V té chvíli nic neexistovalo a my jsme se nesli na krásném obláčku štěstí a pocitu, kdy málem došlo k explozi všech buněk v těle.

Ale určitě každý z nás cítil vztek, nenávist.
Kdy vás někdo zklamal, opustil, urazil, oklamal a kdo ví
co ještě udělal. Kdy jste také mysleli, že vybouchnete, ale tentokrát vzteky.

Jsme emotivní bytosti, kdy nás dokáže zalít pocit lásky a štěstí, ale také pocit vzteku a nenávisti. Naše tělo je naše zahrádka a to čím ji zaléváme je na nás a na tom, jak rychle a snadno podlehneme náporu emocí.

Když je člověk oslabený tak daleko snadněji dokáže podlehnout vzteku, aniž by si to v té chvíli uvědomoval. Prostě klasický VÝBUCH.
A to, kdy si to uvědomíme a vyhodnotíme je na nás.
Často v nás tyto emoce usadí zármutek, vytvoří nevyřešenou událost, která se naším životem vleče jako NEMOC. Díky které, pak můžeme opravdu onemocnět.

Neříkám, že ovládat se, je něco jednoduchého nebo, že se umím při každé situaci dostatečně ovládat.
Ale rozhodně to není nic nereálného, uvědomovat si to, že se o vás pokouší nával vzteku a vy se chystáte na druhou osobu vypustit EMOČNÍ JED, který ublíží nejen té osobě, ale i VÁM. Jde to ovládnout a zabránit tomu.

Můžeme na tom pracovat.
Snažit se o to.
Uvědomovat si to.

Jak často a jak moc důležité pro nás je ovládat
své EMOCE, to už je otázka na každého z NÁS.

Mějte prima den

Karlos🍀

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.