Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
21.02.2020 2 minuty čtení

My jsme PŘÍRODA🌲🌿🍀

Přesto, že je situace jaká je. Tím myslím, plasty, kácení, lovení zvěře, znečišťování atd atd. Tak i přes tohle všechno jsme součástí přírody.

Naše tělo je velmi dobrý stroj z masa a kostí, který nám slouží desítky let, samozřejmě, když se o své tělo dobře staráme.

Sleduji jak se k přírodě chováme a bolí mě z toho srdce. Koukám a sleduji jak tu zde stále převládají peníze a možnost zisku. Kácení lesů, zabíjení zvířat, těžba nerostného bohatství, znečišťování ovzduší, plýtvání jídlem a zabírání půdy.Tohle je velice málo příkladů z celkového zacházení s naší planetou a přírodou.

Chováme se k přírodě jako by nám patřila a my jsme si mohli dělat co chceme. Mrzí mne, že si neuvědomujeme, že zatím co tohle vše děláme zabíjíme i svou populaci, postupě zabíjíme sami sebe.

My bez přírody být nemůžeme, ale příroda se bez nás klidně obejde a hlavně by si i moc oddychla, začala by regenerovat a dostávat do stavu předtím, tam než jsme jí začali okupovat. Příroda má velkou možnost regenerace. A tak nadále těžíme, prodáváme a vysáváme planetu a jen málo se jí snažíme vrátit zpět.

Když se podíváme na zvířata v lese, tam fungují jasná pravidla. Příroda funguje v rovnováze a sama se dokáže vyléčit. Spouští procesy pro svou léčbu, pro svou regeneraci.

Příroda je inteligentní organismus.
To tedy neznamená, že to co na vlastní oči nevidím tak to neexistuje. Příroda léčí, proto je nám tak dobře, když chodíme do přírody. Lépe se nám dýchá, máme leší náladu.
Příroda ( les) nás dokáže zbavit negativní nálady, od hněvu a vzteku. Příroda nás dokáže dokonce vyléčit i z nemocí. V přírodě máme zkrátka pocit jednoty, to že k ní patříme a ona patří k nám.

Když si budeme chtít vzít (zase) prášek na hlavu, zkusme to vynechat a jít se projít do lesa 🌲.

Mějte se krásně , Karel Čížek

 

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Velký souhlas. Příroda mi vždycky dodá energii. Vracím jí to aspoň tím, že nevyužívám zvířata a snažím se žít ekologicky.
    +1
    • Příroda hlavně dodává energii celému lidstvu. Přeci čerpáme více než je zdrávo a než stačí vytvořit. Nežijeme v harmonii a to se nám nevyplatí :-) .
      +1