David Koch zemřel ve věku 79 let na rakovinu prostaty. Jeho žena po něm zdědila 41 miliard dolarů, když spolu se svými 3 dětmi, které jsou všechny mladší 25 let, převzala 42% podíl ve firmě Koch Industries.
Dětství a mládí miliardářky
Julia Flesher vyrostla v Iowě. Její rodina vlastnila farmu a lokální obchod s nábytkem. Do Arkansasu se přestěhovali během Juliina dětství a otevřeli tam obchod s luxusním oblečením pro ženy.
Julia chodila na University of Central Arkansas a New York si zamilovala, když v roce 1980 jela se svou matkou na služební cestu. Tou dobou jí bylo 17 let.
Po vysoké se Julia přestěhovala na Manhattan a začala pracovat v módním průmyslu jako asistentka designéra Adolfa. Během práce pro Adolfa stylovala například Nancy Reagan a mnoho dalších prominentních osobností té doby.
S Davidem Kochem se Flesher potkala v lednu roku 1991 na rande na slepo. Vzal ji do podniku Le Club a vůbec si spolu nerozuměli. Po jejich prvním setkání Flecher údajně řekla toto:
„Potřásli jsme si rukama a já jsem si řekla ‚jsem ráda, že jsem toho muže potkala, protože aspoň vím, že s ním nikdy nechci chodit.‘“
Znovu se potkali až o 6 měsíců později na jedné party. Koch se prý choval, jako kdyby mladou krásku nikdy předtím neviděl a sama Flecher mu musela připomenout, že spolu byli na schůzce. Vynahradil jí to tím, že ji vzal na U.S. Open. Toto rande už mělo větší úspěch a bylo začátkem jejich pětileté známosti.
Svatbu si musela vydupat
Celou tu dobu byl Koch známý jako milionář a starý mládenec. Byl obzvláště proslulý pořádáním večírků, kterých se účastnil především ten typ žen, které byste mohli z fleku představit rodičům. Flesher z toho nebyla nadšená, protože měla na Kocha jako na manžela spadeno.
Pracovat přestala v roce 1993. Tři roky předtím než si Kocha vzala. Rozhodla se svůj čas trávit spravováním domů, které její budoucí manžel v té době vlastnil. V roce 1995 šel Koch na operaci kvůli rakovině prostaty a Julia mu dala ultimátum. Tou dobou už spolu randili čtyři a půl roku, takže není divu, že už toužila po prstýnku. Vzali se o rok později v jeho domovině na Long Islandu v New Yorku.
Julia se v roce 1998 v rozhovoru pro The New York Times nechala slyšet, že za svůj osud a za to, že si vzala miliardáře „děkuje bohu každý den“. Kdysi totiž jako asistentka Adolfa vydělávala 200 dolarů týdně, měla starosti s tím, aby zvládla zaplatit nájem a občas měla na taxíka.
„Byly to těžké časy. Je to tak osvěžující, být v roli manželky.“
Jako Kochova manželka spravovala rezidence na Manhattanu, Southamptonu, Aspenu a West Palm Beach. Také se starala o manžela a jejich společné děti.
Julia daruje miliony dolarů
Julia je dodnes aktivní filantropkou. Je prezidentkou Kochovy nadace, která už na podporu vědy, zdravotnictví, vzdělání, umění a dalších oblastí darovala téměř 200 milionů dolarů.
Například nedávno darovala 3 miliony dolarů na podporu inovativních programů zdravotnickému centru NYU Langone. Nebo 1,4 milionu dolarů NYU School of Medicine na školné, aby se škola mohla stát první medicínou bez školného v zemi.
Údajně to byla ona, kdo podnítil v Kochovi lásku k umění a také prý hrála velkou roli v sociálnímu statusu svého muže, který byl vždy prominentnější než status jeho bratrů. Nejstarší a nejméně nápadný z jeho bratrů Frederick Koch zemřel ve věku 86 let letos 12. února 2020.
#uspech #uspesnezeny #bohatstvi #milionar #milionarka #bohatstvi #podnikani #byznys #inspirace #koch #juliaflesherkoch
respekt jak dále pečuje o aktiva a směřuje na dobročinnost