06.10.2020 4 minuty čtení

Tato žena je dvacátým nejbohatším člověkem na světě, ale nejspíš jste o ní nikdy neslyšeli

Julia Flesher Koch je dvacátým nejbohatší člověkem na světě. Že vám to jméno nic neříká? Nejste sami. Do hledáčku médií se začala dostávat až nedávno, když ovdověla. Její manžel David Koch zemřel vloni v srpnu.

David Koch zemřel ve věku 79 let na rakovinu prostaty. Jeho žena po něm zdědila 41 miliard dolarů, když spolu se svými 3 dětmi, které jsou všechny mladší 25 let, převzala 42% podíl ve firmě Koch Industries.

Dětství a mládí miliardářky 

Julia Flesher vyrostla v Iowě. Její rodina vlastnila farmu a lokální obchod s nábytkem. Do Arkansasu se přestěhovali během Juliina dětství a otevřeli tam obchod s luxusním oblečením pro ženy. 

Julia chodila na University of Central Arkansas a New York si zamilovala, když v roce 1980 jela se svou matkou na služební cestu. Tou dobou jí bylo 17 let.

Po vysoké se Julia přestěhovala na Manhattan a začala pracovat v módním průmyslu jako asistentka designéra Adolfa. Během práce pro Adolfa stylovala například Nancy Reagan a mnoho dalších prominentních osobností té doby.

S Davidem Kochem se Flesher potkala v lednu roku 1991 na rande na slepo. Vzal ji do podniku Le Club a vůbec si spolu nerozuměli. Po jejich prvním setkání Flecher údajně řekla toto:

„Potřásli jsme si rukama a já jsem si řekla ‚jsem ráda, že jsem toho muže potkala, protože aspoň vím, že s ním nikdy nechci chodit.‘“

Znovu se potkali až o 6 měsíců později na jedné party. Koch se prý choval, jako kdyby mladou krásku nikdy předtím neviděl a sama Flecher mu musela připomenout, že spolu byli na schůzce. Vynahradil jí to tím, že ji vzal na U.S. Open. Toto rande už mělo větší úspěch a bylo začátkem jejich pětileté známosti. 

Svatbu si musela vydupat

Celou tu dobu byl Koch známý jako milionář a starý mládenec. Byl obzvláště proslulý pořádáním večírků, kterých se účastnil především ten typ žen, které byste mohli z fleku představit rodičům. Flesher z toho nebyla nadšená, protože měla na Kocha jako na manžela spadeno.

Pracovat přestala v roce 1993. Tři roky předtím než si Kocha vzala. Rozhodla se svůj čas trávit spravováním domů, které její budoucí manžel v té době vlastnil. V roce 1995 šel Koch na operaci kvůli rakovině prostaty a Julia mu dala ultimátum. Tou dobou už spolu randili čtyři a půl roku, takže není divu, že už toužila po prstýnku. Vzali se o rok později v jeho domovině na Long Islandu v New Yorku.

Julia se v roce 1998 v rozhovoru pro The New York Times nechala slyšet, že za svůj osud a za to, že si vzala miliardáře „děkuje bohu každý den“. Kdysi totiž jako asistentka Adolfa vydělávala 200 dolarů týdně, měla starosti s tím, aby zvládla zaplatit nájem a občas měla na taxíka. 

„Byly to těžké časy. Je to tak osvěžující, být v roli manželky.“

Jako Kochova manželka spravovala rezidence na Manhattanu, Southamptonu, Aspenu a West Palm Beach. Také se starala o manžela a jejich společné děti.

Foto: @ImageCollect/Globe-Photos

Julia daruje miliony dolarů

Julia je dodnes aktivní filantropkou. Je prezidentkou Kochovy nadace, která už na podporu vědy, zdravotnictví, vzdělání, umění a dalších oblastí darovala téměř 200 milionů dolarů. 

Například nedávno darovala 3 miliony dolarů na podporu inovativních programů zdravotnickému centru NYU Langone. Nebo 1,4 milionu dolarů NYU School of Medicine na školné, aby se škola mohla stát první medicínou bez školného v zemi.

Údajně to byla ona, kdo podnítil v Kochovi lásku k umění a také prý hrála velkou roli v sociálnímu statusu svého muže, který byl vždy prominentnější než status jeho bratrů. Nejstarší a nejméně nápadný z jeho bratrů Frederick Koch zemřel ve věku 86 let letos 12. února 2020.

#uspech #uspesnezeny #bohatstvi #milionar #milionarka #bohatstvi #podnikani #byznys #inspirace #koch #juliaflesherkoch

Hodnocení: +74
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
Doporučené příspěvky