Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
09.02.2020 4 minuty čtení

Neškolte se, trénujte! Úspěšní a výkonní lidé mají dovednosti, ne jen znalost!

Mít znalosti a know how je k ničemu, když to neumíš a nemáš dovednost. Stále však ve spoustě firem převažuje myšlení "budeme školit a bude líp" namísto filosofie "pojďme trénovat a mít dovednosti do praxe". A o tom je můj článek :-).

„Nemáme zájem, zjišťovali jsme to, lidi nechtějí…“ Odpověď patřící i k mé práci obchodníka prodávajícího služby ve vzdělávání, školení, tréninku či koučování.

Dnešní doba je typická přetlakem nabídek všeho druhu. Informace se na nás valí ze všech stran, všude samá reklama, desítky telefonátů s nabídkami či mailů zvěstujících jedinečné kurzy a školení…

Vzniká tak určitá otupělost vůči mnohdy i velmi zajímavým návrhům spolupráce, které mohou vás nebo vaše lidi opravdu v praxi posunout. Nelze se pak divit, když podřízení, šéfové nebo i majitelé firem nejeví zájem o nové znalosti a dovednosti, které jsou potřeba či jsou přímo nutné pro další rozvoj lidí a celé firmy.

„Jste už asi desátá vzdělávačka, která mi volá, na shledanou…“, reagují někteří po telefonu a nezbývá, než mít trpělivost a maximální míru pochopení. Jak tedy na to jít, abyste měli zájem se školit, trénovat a koučovat? Musíte poznat a popsat příčiny nezájmu o vzdělávání. Mohou být různé, a pokud je odhalíte, máte vyhráno!

Jednou z příčin jsou lidé bez zájmu o vzdělávání – těm vzdělávání nabourává jejich stereotypy a zónu pohodlí. Jiní zase nemají motivaci učit se nové věci a měnit se. Reálně vzato – není až tak problém na ně narazit na firemním kurzu. Příčinou jejich nezájmu je však i část manažerů, kteří někdy ani nechtějí mít trénované a samostatnější podřízené, protože ti by je mohli „přerůst“, čehož se bojí!

Někde hraje roli špatná zkušenost: „Měli jsme plno školení a nic se nezměnilo, tak nás to nezajímá…“ Tomu rozumím. I to ale není důvod skoncovat se vzděláváním. Někdy i sám majitel firmy má a priori negativní náhled na vzdělávání jako náklad bez přínosu do budoucna. A to je začátek konce…

U firem bez zkušenosti se vzděláváním je nezájem způsoben neznalostí. Často však bývají nejprogresívnější - netrpí stereotypy, nejsou „přeškolení“.

Jak tedy překonat nezájem? Nejlépe funguje jedna věc – nabídku si v praxi ozkoušejte, prověřte! Chtějte „ochutnávku“! Jednejte, jako když si kupujete nové auto – „projeďte se“ v něm a poznejte, jak funguje. Papírové nabídky školení, kurzů, tréninků v krásné grafické podobě unesou cokoliv, stejně jako auto na obrázku vypadá skvěle. S tím se nespokojte a běžte do „zkušební jízdy“. Pokud je někdo dobrý a je si jistý svými službami a jejich přínosem, nebude s tím mít problém.

Takové „ochutnávkové menu“ běžně provádím s potenciálními klienty a ukazuje se to jako správný směr. Přirovnal bych to k moderní metodě seznamování – speed datingu. Máte pár minut (lektor na ukázce aspoň hodinu času) na to, abyste zaujali druhou stranu, dotyčnou dámu či pána. Pokud to vyjde, pokračujete – najdete v sobě „zalíbení“, navnímáte v lepším případě správnou „chemii“ pro spolupráci, dává vám to smysl. Když ne, končíte…prostě si nesedíte. Je to přirozené a v životě běžné…

Kvalitní trenér umí odhalit již při „seznamce“ příčiny nezájmu lidí a je schopný najít motivaci ke změně a vyvolat zájem lidí! Vy jej tak také poznáte a můžete se lépe rozhodnout, zda je to přínosné.

Tak až budete zvažovat svůj zájem o realizaci vzdělávání, doporučuji tři věci: 1. nepaušalizujte ve stylu „všude je to stejné“, 2. běžte do „ochutnávky“, 3. rozhodněte se!

Přeji Vám, abyste měli ve firmě lidi se zájmem o vzdělání. O kvalitní školení, tréninky či koučink mají lidí vždy zájem!

#osobnizajem #kouc #koucing #skoleni #dovednosti #schopnosti #vedomosti #znalosti #kurzy

Hodnocení: +14
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Souhlasím, až na tu část s ochutnávkou..., moje zkušenost mi ukázala (v mém oboru), že je to ztráta mého času, energie a peněz. Vztah se musí vybudovat, to ano, ale ne za cenu podbízení..
    0