Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
28.01.2020 4 minuty čtení

Američtí experti předpovídají, jaké budou nejoblíbenější zaměstnanecké benefity roku 2020

Rok 2020 už je v plném proudu a přinese nám mnoho změn. S proměňujícím se trhem práce se bude proměňovat i nabídka zaměstnaneckých benefitů a poptávka po nich. Podívejte si, jaký mají na nejoblíbenější zaměstnanecké benefity názor odborníci.

„Když se ohlédnu za rokem 2019, byl to v oblasti zaměstnaneckých výhod rozhodně rok inovací. Jako benefit se začaly nabízet věci, které by mě ani ve snu nenapadly,“ říká Kate Torgersen, majitelka firmy na doručování mateřského mléka.

Ptáte se, proč se server Benefitnews.com ptal zrovna zakladatelky Milk Stork? Možná protože doručování mateřského mléka potomkům je jedním z nečekaných benefitů, které v loňském roce některé firmy zavedly. A v roce 2020 můžeme čekat podobných benefitů mnohem více.

Inovativní benefity jako pomoc se splacením studentské půjčky nebo péče o duševní zdraví či péče o rodinu vloni v Americe zažily obrovský boom. Firmy využívají vlastní zdroje i partnerství s externími firmami, aby tyto nové programy výhod mohli zaměstnancům poskytnout. 

Pojďme se podívat na to, jak experti serveru Benefitnews.com odpověděli na otázku, které benefity podle nich nejvíce poletí v roce 2020.

Splácení studentských půjček – Greg Poulin, CEO Goodly

„Zaplacení studentské půjčky bude nejžádanějším benefitem roku 2020. Studie naznačují, že taková pomoc je jedním z nejžádanějších zaměstnaneckých benefitů a že je klíčová pro přilákání největších talentů. 

Začátkem loňského roku the Society for Human Resource Management oznámila, že počet zaměstnavatelů, kteří tento benefit nabízejí, se za poslední rok zdvojnásobil a předpokládá se, že do roku 2021 by ho mělo zavést 32 % všech amerických zaměstnavatelů

Jsme svědky největší poptávky po práci a nejnižší nezaměstnanosti v historii. Poskytnutí smysluplných benefitů, ne jen zábavných výhod, je klíčem k udržení zaměstnanců. Pomoc se splácením studentské půjčky si každá firma může přizpůsobit na míru, proto jde o jeden z finančně nejefektivnějších benefitů.“

Investice do psychického zdraví – Cheryl Larson, CEO Midwest Business Group on Health

Zaměstnavatelé kladou při plánování benefitů větší důraz na psychické zdraví zaměstnanců. Rychlý pohled na plány našich členů pro rok 2020 naznačuje, že přijde mnoho inovativních zaměstnaneckých benefitů týkajících se psychického zdraví a pohody člověka.

Tyto benefity zahrnují kurzy mindfulness meditace; náhrady za dojíždění do práce nebo dojíždění zprostředkované zaměstnavatelem; léčbu neplodnosti; prodlouženou rodičovskou dovolenou; placení školného; pojištění pro mazlíčky; dny volna pro péči o mazlíčky a další.“

Skvělé pracovní prostředí – Laura Hamill, HR ředitelka

„Nejžádanějším benefitem roku 2020 bude pracovní prostředí zaměřené na zaměstnance. Takové, kde zaměstnanci budou cítit respekt, zapojení a péči zaměstnavatele. 

Povrchní výhody jako pingpongové stoly, ovocné bary a večírky ustoupí do pozadí. Zaměstnavatelé, kteří se o zaměstnance budou starat doopravdy, mohou očekávat příliv talentovaných lidí i zisků. Zaměstnavatelé, kteří zastávají názor, že výplatní páska je jediný způsob ocenění zaměstnanců, pochopí, že tudy cesta nevede.“

Péče o děti – Shadiah Sigala, CEO Kinside

„Benefity týkající se péče o děti budou v roce 2020 letět. Myslím, že korporátní pracoviště si pomalu začínají uvědomovat, že mají jejich zaměstnanci kromě pracovních povinností i povinnosti rodičovské.

Asi v 66 % amerických rodin pracují oba rodiče a zaměstnavatelé se tomu zatím přesto nepřizpůsobili a nezareagovali na potřeby moderní rodiny.

Teď přijde boom benefitů péče o děti. Data ukazují, že v prvním roce po porodu dítěte ze zaměstnání odejde více než polovina žen. Když se jich zeptáte na důvod, 75 % z nich odpovídá, že důvodem je péče o dítě. Když se nad tím zamyslíte z pohledu zaměstnavatelů, cena zaměstnání a zaučení nového člověka se může blížit ročnímu platu dané ženy. “

V Česku máme štěstí

Také jste si, stejně jako já, při čtení těchto názorů amerických odborníků uvědomili, že ačkoliv máme v Česku oproti Americe nízké platy, máme vlastně docela štěstí? Státní rodičovská dovolená a veřejné školy, kvůli kterým se nemusíme zadlužit, nám umožňují žít trochu bezstarostněji.

Jaké trendy podle vás čekají trh zaměstnaneckých benefitů v roce 2020 české zaměstnance?

#benefity #zamestnaneckebenefity #kariera #byznys #prace #vyhody #zamestnavatel #trendy

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • "dny volna pro péči o mazlíčky" Cože, to jako fakt existuje? :D Opravdu jsme v ČR bezstarostní, když nemusíme řešit, zda si vezmeme den volna pro péči o mazlíčky nebo klasickou dovolenou :-)
    0
Doporučené příspěvky
7 minut
3 minuty
5 minut
5 minut
5 minut
6 minut
3 minuty
5 minut
5 minut
5 minut
8 minut
5 minut