Vystřelte své investice ke hvězdám!

Staňte se členem komunity Warengo a naučte se pracovat se svými financemi jako Warren Buffett. Je nás už 21 192.

Zaregistrovat se

24.01.2020 3 minuty čtení

Bývalý kandidát na prezidenta USA varuje, že Tesla bude znamenat konec býčího trhu, investoři se mu smějí

Advokát specializující se na práva konzumentů a také bývalý kandidát na prezidenta USA Ralph Nader tento týden na svém Twitteru zveřejnil varování, a to nejen před akciemi Tesly, ale i před celým akciovým trhem. Fandové Muska však jen mávli rukou.

Naderův varovný tweet se objevil krátce poté, co Tesla překonala tržní hodnotu 100 miliard dolarů (22,5 bilionu korun) i Volkswagen a stala se druhou nejhodnotnější automobilkou světa pouze za japonskou Toyotou:

"Až bublina na akciovém trhu praskne, celé to začne velkým propadem Tesly, který překoná i současné nadšení spekulantů." Nader však nezůstal jen u vykřikování planých hesel. V navazujícím tweetu svůj názor pro existenci nějaké bubliny rozvedl a přidal argumenty:

"Hluboce zadlužená, loni prodala méně než 400 tisíc vozidel a v letošním roce ji na trhu vyzve hned několik konkurenčních elektrických vozidel. Přesto valuace Tesly senzačně překonala hodnotu Volkswagenu, který loni prodal přes 10 milionů vozidel. Milovníci Tesly by se měli mít na pozoru."

Není asi žádným překvapením, že jeho názor se u fanoušků a investorů Tesly nesetkal s příliš velkým pochopením.

"Hey Ralphe, vy byste měl být ochránce práv konzumentů, že ano? A víte co, Tesla vyrábí ty nejlepší a nejbezpečnější auta, jaká si dnes konzumenti na celém světě mohou koupit. Proč tolik zášti," reagoval Richard Raizes.

"Tesla je technologická společnost, ne jen výrobce automobilů. Váš zastaralý způsob myšlení je důvodem, proč se nyní ostatní automobilky kvapem snaží Teslu dohnat, stejně jako se filmový průmysl snaží dohnat Netflix, hudební průmysl bojuje proti streamování hudby a taxislužby s Uberem...," napsal v další reakci Brian Lovett.

A nejsou rozhodně sami. Celá řada analytiků vidí Teslu pozitivně i po posledním velkém růstu a mají její cílovou částku o stovky dolarů výš oproti současnosti. Zakladatelka společnosti Ark Investment Catherine Wood rovnou do medií prohlásila, že akcie Tesly do pěti let dle jejího názoru dosáhnout ceny 6000 dolarů, což by z ní v dolarech udělalo bilionovou společnost. Ok, jen to trochu zní jako názor někoho, kdo má v Tesle veškeré úspory...

V případě Tesly se nyní tak trochu opakuje historie. Není to totiž zdaleka poprvé, co akcie Muskovy společnosti čelí negativním názorům ze strany lidí, podle kterých by měly začít urychleně padat, protože na své aktuální hodnotě i valuaci nemá společnost co dělat. Ale taky víme, že Tesla se doposud vždy dokázala všem haterům vysmát a každého, kdo proti ní zatvrzele držel short pozici, dříve či později nehezky spálit.

Ještě než se vydáte prodat své akcie Tesly ve znamení hesla "nic neroste do nebe", pár grafů pro doplnění kontextu:

#investovani #tesla #akcie #trznihodnota #valuace #bublina #ralphnader #musk #spekulace

Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
3 minuty
2 minuty
3 minuty
4 minuty
6 minut
5 minut
6 minut
5 minut
6 minut
2 minuty
4 minuty
7 minut