Spustili jsme MARKETPLACE! Vyberte si investiční platformu, ptejte se, hodnoťte.
23.01.2020 5 minut čtení

Jak mi koučka v 5 bodech vysvětlila, že se jako freelancer nemám bát říct si za odvedenou práci o víc peněz

Sonness Stevens je koučka, která pomáhá speakerům TED Talks s přípravou proslovů, a také dlouholetá freelancerka – na volné noze už pracuje přes 20 let. Představuje 5 mýtů, které lidem pracujícím na volné noze stojí v cestě k adekvátní odměně.

Už se vám někdy stalo, že jste dostali práci snů, jejíž jediný háček tkvěl v poněkud nedostatečném finančním ohodnocení? A vy jste si říkali: „Ale vždyť to je neopakovatelná příležitost.“ a „To bude skvěle vypadat v referencích.“ a taky „Vždyť já nejsem na peníze. Dělám to, protože mě to baví.“ Protože jestli ano, tak jsme vy a já na jedné lodi.

Myslela jsem si, že jediný, komu jsem tímto přístupem škodila, jsem byla já sama. Sonness Stevens mě ale vyvedla z omylu.

„Co si možná neuvědomujeme, je to, že když si neřekneme o adekvátní ohodnocení, neovlivňuje to jen nás, ale i firmy, naše sousedy a všechny, komu nemůžeme ty peníze poslat dál.“

A jak jsem to poslouchala, nejenže jsem musela Stevens dát zapravdu v tom, že podhodnocování práce nedělá dobře ekonomice, ale především mi došlo, že nedělá dobře dalším freelancerům v mém oboru.

Když jsem ochotná udělat práci levněji, než bych měla, de facto tím deformuji copywriterský trh a snižuji tak cenu práce všech kolegů copywriterů. Ano, jsem copywriterka, a proto to teď nebudu dlouho protahovat a v krátkosti vám shrnu oněch 5 mýtů, o kterých mluví Sonness Stevens:

1. Když budu odvádět dobrou práci, klient to ocení a začne mi platit víc.

Stevens říká, že je to špatný přístup, protože snižuje hodnotu práce freelancerů. Vás i těch ostatních. Pokud si vás klient chce najmout, očividně máte schopnosti, které jsou důležité a cenné. Zasloužíte si dostat přijatelné ohodnocení, které reflektuje vaši skutečnou cenu.

Stevens podporuje freelancery v tom, aby své ceny sdíleli otevřeně a veřejně, a dokonce aby o nich mluvili i s ostatními freelancery. Když jsme informovaní, dokážeme dělat lepší rozhodnutí.

2. Abych si vybudovala slušné portfolio práce, musím vzít všechno, co přijde. Možná, že bych měla dělat něco i zadarmo, jen abych získala zkušenosti.

Jen protože si myslíte, že nemáte dostatek zkušeností, ještě nemusíte pracovat zadarmo. A ani byste neměli. Pravděpodobně jste se jen tak jednoho dne neprobudili a neřekli si: „Budu se živit jako freelance grafik,“ že ne? Museli jste studiem grafiky strávit mnoho času, možná si i koupit kurz. I to jsou investice, které by se měly projevit na vaší hodinové sazbě!

„Pokud jste dostatečně dobří na to, abyste tu práci zvládli, tak jste dostatečně dobří i na to, aby vám za ni adekvátně zaplatili.“

3. Pokud se chci prosadit jako freelancer, nesmím být moc vybíravá.

Tohle je zkrátka špatný mindset. Musíte si vybírat, jakou práci chcete a nechcete dělat, jinak budete stále dělat něco, co vás nebaví nebo nenaplňuje.

„Přijímání neuspokojivých nabídek v nás buduje vztek a odpor. Dostáváme se poté do nekonečného kruhu přepracovanosti a přesčasů.“

4. Jsem freelancer, ne podnikatel, takže smlouvání o penězích prostě není moje parketa 

„Pokud se musíte starat o osobní brand, klienty a vydávání faktur, je to byznys. A to z vás dělá podnikatele.“

Jako freelancer jste obojí – šéf i zaměstnanec. Vaše schopnosti a dovednosti vám přináší peníze. Když se freelanceři nevnímají jako podnikatelé, nevědomky tak snižují hodnotu své odbornosti. 

Já bych k tomu dodala, že podobné výroky jsou většinou jen výmluvy. Jistěže se vám nechce smlouvat o penězích. Je to nepříjemné. Je to výstup z komfortní zóny. Ale pokud jste freelancer, nikdo jiný to za vás neudělá. Takže si buď řeknete o tolik, kolik si zasloužíte, nebo budete pracovat za almužnu. Volba je jen na vás.

5. Stále soupeřím s ostatními freelancery v mém oboru. Když odmítnu špatně placenou zakázku, klienti si zkrátka najdou někoho jiného.

Freelancing se mnohdy může zdát jako nekonečný boj o klienty na velmi malém bojišti. Boj, ve kterém je tolik konkurence. A pokud klienta odmítnete, stojí vám za zády fronta 10 lidí, kteří jsou připraveni zaujmout vaše místo.

A já říkám: Tak ať. Pokud je někdo jiný ochotný pracovat za podmínek, které jsou pro vás nevyhovující, tak mu to přece přejte! Na vás totiž někde čeká mnohem zajímavější nabídka. Práce, ze které budete mít dobrý pocit.

Stevens navrhuje rozšířit prostor bojiště jednoduše tím, že se budete snažit získat více kontaktů na potenciální klienty. Jedním ze způsobů, který se jí osvědčil, je networking s ostatními freelancery.

Já nemůžu než souhlasit se všemi body Stevens a už se asi budu na ceníky freelancerů vždy dívat jinýma očima. Co vy? Máte na tuto problematiku nějaký názor?

#freelancer #freelancing #byznys #podnikani #inspirace #tipy #tedtalks #rady #penize #podnikani #prace #ohodnoceni

Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Mýtus č. 1 - Znám, dnes už na to neskáču. Co může být za rok, mě nezajímá, zajímá mě, co každý měsíc bude na faktuře. / Mýtus č. 2 - Znám, sám někdy zpětně nevěřím, o čem všem jsem psal, když jsem byl ve fázi "beru vše". Tady se akorát lehce vymykám, protože jsem se jednoho dne opravdu probudil a řekl si, že se budu živit jazykem + jsem nikdy nepracoval v rámci sbírání referencí zadarmo, vždycky aspoň tradičních "50 Kč/NS" :sweat_smile: / Mýtus č. 3 - Tohohle jsem se minimálně z pohledu tématiky práce držel ještě takové dva tři roky zpátky, neboli při zajímavém ohodnocení jsem byl ochoten vzít i něco, co mě k smrti nebavilo. Dnes už taky nepraktikuju. / Mýtus č. 4 - Tady na začátku asi tápe každý a tu a tam se mi stalo, že jsem zkusil smlouvat, načež mi bylo odpovězeno, že nesmlouvají a nemají o spolupráci zájem. Ve finále je to vždycky o tom, aby práce byla rentabilní a "bylo na chleba". Jinak to nemá smysl. / Mýtus č. 5 - I tady se odlišuju, odjakživa jsem konkurenci ani jiné copywritery neřešil. Bylo mi jedno, co a za kolik dělají, spíš jsem se soustředil na to, co a jak dělám já. Ono se to nezdá, ale když se člověk v tom, co a jak dělají ostatní, moc nepatlá, a zkouší si místo toho razit vlastní cestu (+ na zpětné vazbě trhu vidí, že to funguje), může se stát, že se jednoho dne ohlédne a zjistí, že je dávno před většinou konkurence, aniž by se o to jakkoliv přímo snažil.
    0
    • To je sranda, máme to v mnoha aspektech podobně. Řekla bych, že to bude platit pro drtivou většinu začínajících freelancerů.
      0
Doporučené příspěvky
6 minut
6 minut
5 minut
3 minuty
4 minuty
5 minut
5 minut
4 minuty
5 minut
6 minut
4 minuty
5 minut