23.01.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 23.01.2020: Potřebujeme nový ekonomický model, Tesla za 100 mld. USD a PX nejvýše od roku 2011

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno, dva dny po dosažení 300,000 lednových návštěv máme opět co slavit. Více než 8000 z vás už totiž Warengo považuje za natolik zajímavé, že se u nás rozhodlo zaregistrovat. Budování kvalitní a produktivní komunity je jedním z našich hlavních cílů, a proto jsme nesmírně vděční všem, kdo s námi tuto vizi sdílí a mají chuť se na jejím uskutečnění aktivně podílet. Mějte úspěšný den!

-----

Partnerem newsletteru je Energy financial group, která investuje do lepší energetické budoucnosti naší planety. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Nemůžeme pokračovat tímto způsobem, kdy je každý měsíc pokořen další teplotní rekord. Každoroční příspěvek přírody do globální ekonomiky je odhadován na 125 bilionů dolarů. Příroda je ve skutečnosti krví finančních trhů, takže by našim cílem mělo být přesměrovat naši ekonomiku tak, aby s přírodou fungovala v harmonii."

Britský #princCharles na Světovém ekonomickém fóru v Davosu prohlásil, že svět dle jeho názoru potřebuje nový ekonomický model, jelikož ten současný planetu očividně vede do zániku. Nějaké návrhy? #wef #davos #ekonomika

-----

Číslo dne

100,000,000,000$

Zatímco Elon #Musk už natahuje ruku po první výkonnostní odměně ve výši 346 mil. USD, jeho #Tesla včera překonala hodnotu 100 mld. USD i Volkswagen a stala se druhou nejhodnotnější automobilkou světa. V cestě už jí stojí pouze japonská #Toyota s dvojnásobnou valuací.

-----

Vítěz a poražený

Virgin Galactic +13.99 % (19.72 USD)

Bransonův #VirginGalactic nadále výrazně posiluje a jeho valuace se blíží 4 miliardám USD. Je možné, že ho kupředu tlačí i všeobecný povyk okolo #SpaceX, která na burze (zatím) obchodovatelná není.

Netflix -3.58 % (326.00 USD)

Akcie streamovací služby #Netflix včera navzdory na první pohled uspokojivým výsledkům z loňského #Q4 ztratily 3,5 %. Může za to pesimistický výhled letošního vývoje, který je díky konkurenci od Apple, Disney či HBO ze strany Netflixu poměrně opatrný.

-----

Burza

#WallStreet včera i přes rekordní uzavírací cenu hlavních indexů spíš vyčkávala. Obavy z šíření čínského koronaviru sílí. Skvělý den má naopak za sebou pražský index #PX, který přidal téměř procento a uzavřel nejvýše od 3. srpna 2011.

Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

Tuzemské hypotéční #sazby v prosinci klesaly již jedenáctý měsíc v řadě, když z listopadových 2,35 % ubraly setinku na 2,34 %. K rekordně nízké sazbě z prosince 2016 (1,77 %) je však ještě relativně daleko. Ekonomové však nyní čekají spíš růst. #hypoteka

České aerolinky #Smartwings kvůli uzemněným Boeingům #737MAX loni utržily škodu ve výši 1,5 miliardy Kč.. Společnost již dopředu počítá s tím, že své "maxy" do vzduchu bude moci opět pustit nejdříve v dubnu 2021. Fakt by ten model měli raději přejmenovat.

Evropská unie zvažuje, že dočasně zakáže používání technologie rozpoznávání obličeje na veřejnosti. Brusel tak chce získat čas, aby mohl vytvořit kvalitní legislativu, která by zamezila potenciálnímu zneužívání těchto technologií. #eu

 Britský telekomunikační gigant #Vodafone oznámil, že opouští asociaci pro správu digitální měny #Libra vytvořené Facebookem. Stejný krok již dříve provedli #Paypal, #Mastercard, #Visa a #eBay. #Zuckerberg by to měl pomalu vytáhnout ze zásuvky.

#Amazon potřetí obhájil svou pozici nejhodnotnější značky na světě. Jeho odhadovaná hodnota navíc poprvé překonala 200 miliard dolarů. Na druhém místě skončil #Google, třetí je #Apple a čtvrtý #Microsoft. Ano, nejlepší brandy stále umí budovat Američané.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.cz či Euro.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
Doporučené příspěvky