22.01.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 22.01.2020: Trumpův švýcarský chvalozpěv, Tesla už už za 100 miliard USD a čínský virus se šíří

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno, America First! Nějak tak vypadá soubor myšlenek a postřehů, které jste si včera mohli odnést z projevu Donalda Trumpa v Davosu. Z očekávaného řečnického souboje s Gretou #Thunberg prezident vybruslil jednoduše tak, že se o klimatu zmínil jen okrajově a místo toho odprezentoval své úžasné výsledky na poli ekonomiky (viz. níže). Naproti tomu Greta (tentokrát bez grimas a emocí) suše konstatovala, že reálně proti klimatickým změnám stále nikdo nic nedělá a lídři i nadále na celé čáře selhávají. My začali víc chodit pěšky a poctivě recyklujeme. Co vy? Úspěšný den!

-----

Partnerem newsletteru je Energy financial group, která investuje do lepší energetické budoucnosti naší planety. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Znovunalezená prosperita Ameriky je nepopiratelná, bezprecedentní a nerovná se jí nikdo jiný na světě."

Donald #Trump si v Davosu udělal poctivé #PR, když ve svém projevu mimo jiné prohlásil, že Spojené státy aktuálně zažívají takový ekonomický růst, jako ještě nikdy před tím. Samozřejmě jen díky jeho skvělým reformám a sjednaným dohodám, to se ví!

-----

Číslo dne

958,000,000 Kč

Zraky celého světa se tento týden upínají na malé městečko ve švýcarských Alpách. V Davosu se totiž koná 50. ročník Světového ekonomického fóra. Jen náklady na ochranu významných hostů přitom Švýcary v přepočtu vyjdou na téměř miliardu korun. #WEF #Davos

-----

Vítěz a poražený

Tesla +7.19 % (547.20 USD)

#Tesla opět klepe na valuaci 100 miliard dolarů. Může za to její velký fanoušek, analytická společnost New Street Research, která zveřejnila svůj odhad, dle kterého by cena akcií automobilky mohla v roce 2021 dosáhnout 960 dolarů.

Wynn Resorts -6.14 % (142.31 USD)

Obavy z šíření čínského koronaviru dále do světa se podepsaly na americkém cestovním ruchu. Kromě provozovatele kasín a hotelů #WynnResorts klesaly i akcie #LasVegasSands a #MGMResorts, stejně jako americké aerolinky. Podobně jsou na tom čínské trhy.

-----

Burza

#WallStreet po třech dnech růstu na historická maxima udělala malý krok zpět. Investory mírně znepokojilo šíření nového smrtícího čínského koronaviru, jehož první případ byl zaznamenán už i v USA. Další šíření by mohlo mít negativní ekonomické dopady.

Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

Český startup #Sens, který vyrábí potraviny z cvrčků, respektive cvrččího proteinu, získal investici ve výši 1,9 mil. eur (48 mil. Kč). Jde o nejvyšší kapitálovou injekci, jakou tuzemská společnost v tomto oboru doposud obdržela. Gratulace! #investice #startup

Obchodování s akciemi #Boeing bylo včera po více než 5% propadu pozastaveno poté, co výrobce letadel oznámil, že regulátoři pravděpodobně letadla #737MAX nepustí do vzduchu dříve než v půlce letošního roku. Noční můra pokrčuje.

▶ Poslední velká česká banka spustila službu #ApplePay. Nově ji mohou začít využívat i klienti #Equabank (ti, kteří kvůli Apple Pay ještě nepřešli jinam). Jde tak o 11. bankovní společnost, jež tuto službu nabízí. Smůlu mají i nadále klienti u bank Creditas a Sberbank.

 #Cina má již 6 obětí, které podlehly novému záhadnému koronaviru. Lékaři už jej našli u 300 osob, byť reálný počet nakažených je nepochybně vyšší. Případy nákazy tímto virem již oznámilo i Thajsko, Jižní Korea, Tchaj-wan a Spojené státy. Hlavně žádnou paniku. #koronavirus

▶ U britských ostrovů ve vodách Severního moře vyrůstá největší větrná elektrárna na světě s celkovým instalovaným výkonem 3,6 GW, což odpovídá třem elektrárnám #Temelin. Stovky větrných turbín budou elektřinou zásobovat 4,5 milionu domácností. #energetika #vetrnaenergie

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.cz či Euro.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty