21.01.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 21.01.2020: Další ministr má padáka, z bohatých se stávají nechutně bohatí a obchodní válka s USA

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno, letos se ze rčení "jak na Nový rok, tak po celý rok" opravdu snažíme vytěžit maximum. Proto jsme včera po pouhých 20 dnech nového roku již překonali 300,000 návštěv Warenga a jdeme si pro 100% nárůst návštěvnosti oproti prosinci. Počet registrovaných uživatelů již mezitím dosáhl téměř 8000. A začínáme přemýšlet, jak blízko se do konce měsíce přiblížíme k hranici 400 tisíc návštěv. Jaký vstup do roku 2020 máte za sebou vy? Úspěšný den! 

-----

Partnerem newsletteru je Energy financial group, která investuje do lepší energetické budoucnosti naší planety. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Mluvil jsem s panem ministrem, nepřipouští si chybu. Je pracovitý, ale zkrátka tento projekt nezvládl.“

Andrej #Babis kvůli zakázce na eshop pro elektronické dálniční známky odvolal dalšího ministra dopravy. Vladimíra Kremlíka nahradí ministr průmyslu a obchodu #KarelHavlicek, který by měl dle premiéra od nynějška řídit na trvalo obě ministerstva. #politika #vlada

-----

Číslo dne

2153

Dle společnosti #Oxfam aktuálně 2153 světových miliardářů dohromady vlastní stejné #bohatstvi jako 4,6 miliardy lidí. První pětice má takové jmění, že kdyby jeden člověk od postavení pyramid denně ukládal 10,000 USD, stále by to dnes nestačilo.

-----

Vítěz a poražený

BioMerieux +5.03 % (87.70 EUR)

Navzdory chybějícímu americkému vodítku včera akcie francouzské biotechnologické společnosti #BioMerieux přidaly 5 %, tedy nejvíce ze všech titulů z evropského indexu #Stoxx600.

Air France -4.63 % (9.44 EUR)

Francouzské aerolinky #AirFrance ztratily více než čtyři a půl procenta a byly naopak nejhorším titulem indexu Stoxx 600 poté, co tomuto titulu analytická společnost #DavyResearch snížila kvůli restrukturalizaci rating.

-----

Burza

#WallStreet si včera užívala den odpočinku, Američané totiž slavili Den Martina Luthera Kinga. Další svátek obchodníky čeká krátce po Valentýnu 17. února, kdy se slaví tzv. Prezidentův (Washingtonův) den.

Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

V 15. ročníku ankety TOP ženy Česka zvítězila mezi manažérkami šéfka #AAAAuto Karolína Topolová, mezi podnikatelkami CEO #Alcaplast Radka Prokopová a ve veřejné správě předsedkyně #Akademieved ČR Eva Zažímalová. Gratulujeme!

▶Spojené státy hrozí další obchodní válkou. Tentokrát České republice odvetou za zavedení připravované digitální daně, která by se vztahovala i na americké technologické giganty #Google či #Facebook. Trump zůstává v ofenzivě. #usa

▶ Šéf společnosti #AirLease, která má ve flotile 42 letadel 737 MAX vyzval #Boeing, aby změnil zdiskreditovaný název modelu na něco jiného. Se stejným návrhem již loni v dubnu přišel prezident Trump. Výrobce však přejmenování #737MAX tehdy odmítl.

#Cina od roku 2022 celostátně zakáže používání všech jednorázových plastových výrobků. Zákaz igelitových tašek a plastových brček vstoupí ve městech v platnost už na konci letošního roku.

▶ Evropský potravinářský gigant #Nestle se zavázal, že během následujících 5 let investuje v přepočtu přes 46 miliard korun do snahy snížit svou produkci plastových obalů o jednu třetinu.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.cz či Euro.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty