Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
20.01.2020 3 minuty čtení

O chatbotovi, jeho výhodách a využití v marketingu

Chatboti jsou tu s námi dlouho, ale ve větší míře se začali využívat poměrně nedávno a ještě o něco kratší dobu se používají pro marketingové účely. S čím vším vám může chatbot pomoci a co si pod tímto pojmem vlastně představit?

Pár čísel na začátek…

  • Facebook v ČR měsíčně používá 5 200 000 uživatelů.
  • 77 % z těchto uživatelů se na Facebook vrací každý den.
  • 71 % z těchto uživatelů denně používá chatovací aplikaci Facebook Messenger.

Demografické údaje uživatelů Messengeru v ČR:

Analytika FB Bussiness manager 2019

 

Co to chatbot vlastně je?

Chatbot, zkrácená verze pro chatovacího robota, je program, který s uživatelem automaticky rozvíjí předdefinovanou konverzaci. Dá se využít na různých chatovacích platformách, nejčastěji se však v ČR používá na Facebook Messengeru, který má nejvyšší počet uživatelů ze všech chatovacích platforem.

 

Chatbot - Notino

Jaké jsou výhody zavedení?

1. AUTOMATIZACE

Chatbot je nový marketingový kanál pro hromadnou komunikaci s vašimi zákazníky. Uživateli dokáže poradit s výběrem vhodného produktu, informuje ho o vytvoření objednávky, pomůže mu s případnou reklamací a také může uživatele zabavit formou různých her, kvízů a dalších aktivit. Možnosti využití jsou omezeny pouze kreativitou a investovaným časem do jeho vývoje. 

2. RYCHLOST A POUŽITELNOST

Chatbot je pro vaše zákazníky neustále přístupný. Na rozdíl od zákaznické podpory nemá pevně stanovenou pracovní dobu, takže je k dispozici 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Chatbot také neřeší, zda zrovna něco potřebuje řešit jeden zákazník, anebo sto zákazníků najednou. Zareaguje stejně rychle a nikdo tak na odpověď nemusí dlouho čekat. Další plus je, že funguje na všech zařízeních s přístupem k internetu.

3. BUDOVÁNÍ BRANDU

Chatboti prozatím nejsou u českých e-shopů příliš rozšíření, takže se jedná o originální prvek, který vaše zákazníky zaujme. Tento fakt v kombinaci s rychlostí odpovědi zvýší tzv. customer experience. Mimo to také zvyšuje povědomí o vaší značce. 

4. ZAJÍMAVÉ INFORMACE

Chatbot konverzuje se zákazníkem, šetří vám tím práci, a navíc sbírá zajímavé informace, které následně můžete využít pro další marketingové účely. Získáte přístup ke všem veřejným údajům z facebookového profilu zákazníka, budete tedy vědět jeho jméno (lze využít pro sváteční kampaň, ale také pro osobnější konverzaci s oslovením), pohlaví, časovou zónu, ve které se uživatel pohybuje, a především jeho nákupní preference, které dokáže získat na vytvořených kampaních (hry, kvízy a soutěže).

Chatbot - Pracuj pro nás

Jaké funkce má chatbot a proč ho označujeme za dokonalý prodejní kanál? To se dozvíte v našem dalším článku, přečíst si ho můžete zde.

#marketing #ecommerce #chatbot #chatmarketing #messengermarketing #kobot #byznys #inspirace #podnikani #tipy #aktuality

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
6 minut
3 minuty
5 minut
3 minuty
4 minuty
17 minut
5 minut
6 minut
5 minut
4 minuty
7 minut
6 minut