19.01.2020 5 minut čtení

Jen Sincero bydlela v garáži a byla úplně na mizině, teď vydělává miliony dolarů díky jediné změně

Dnes má Sincero  jmění v hodnotě 72 milionů dolarů. Ale než se proslavila, stala se koučkou a autorkou bestsellerů, protloukala se jako freelance spisovatelka a často prý neměla ani na nájem. Potom ale přišla na něco, co jí převrátilo život naruby...

S Jen Sincero už jsem vás seznámila před pár dny v článku, ve kterém recenzuji její knihu Jsi prostě borec, ale rozhodla jsem se, že si její životní příběh zaslouží víc než jen jeden článek. Zhruba před deseti lety neměla našetřenou ani vindru.

„Celý svůj život jsem měla opravdu špatný vztah k penězům. Když mi bylo 40, byla jsem spisovatelka a muzikanta na volné noze žijící v garáži. Opravdu jsem se ztotožnila s mentalitou strádající umělkyně a nalhávala si, že kdybych se nesoustředila na umění a místo toho se soustředila na peníze, zaprodala bych se,“ řekla v rozhovoru pro server Monster.com.

CNBC zase pověděla, že byla ve věku, kdy většina lidí vlastní dům a šetří dětem na vysokou, zatímco ona neměla peníze ani plán.

„Měla jsem takové zvláštní přesvědčení, že peníze byly pro ostatní, ne pro mě. Koukala jsem se na někoho se soukromým tryskáčem a říkala si že není stejný živočišný druh jako já... Tedy ne, že bych chtěla soukromý tryskáč, ale zkrátka mi připadalo, že ostatní lidé měli příležitost vydělat peníze a já ne.“

Změnila jednu jedinou věc: Svůj mindset

Pokud chcete být bohatí, musíte především přesvědčit sami sebe, že je v pořádku být bohatý. Máme tendenci se dívat svrchu na bohaté lidi a na lidi, kteří touží po penězích. Když řeknete přátelům, že chcete vydělat balík peněz, můžou vás mít za materialistu, povrchního nebo sobeckého člověka.

„Jednou z hlavních překážek, která stojí mezi námi a bohatstvím, není nedostatek nápadů, příležitostí nebo času. Je to to, že jsme lajdáci nebo hloupí. Odmítáme dát sami sobě povolení zbohatnout.“

Konec konců, přiznat si, že toužíme vydělat spoustu peněz, nám může připadat hloupé. Ale je to nezbytné. Proč by k nám peníze měly přijít, když máme pocit, že ten, kdo je má, je zločinec, zloděj nebo přinejmenším nemorální? 

„Nejen že si musíte přiznat, že toužíte po penězích a zavázat se k tomu, že je vyděláte, ale především to musíte sami sobě dovolit.“

Jak změnit postoj k penězům?

Server Monster.com se ptal Sincero na to, jak se dá docílit změny přístupu k penězům. Jak je začít mít rád, přestat se jich bát a věřit, že jich je pro nás dostatek. Jedna z taktik, které Sincero doporučuje, je opakování manter.

„Když si chcete vytvořit mantru, musíte jasně specifikovat, čeho chcete dosáhnout. Například moje obehraná deska přístupu k penězům bývala ‚To si nemůžu dovolit‘. Nezajímalo mě, co mi kdo říkal, toto byla moje odpověď v 90 % případů.

A mantra, kterou jsem toto negativní tvrzení nahradila, byla: ‚Peníze jsou všude kolem mě a já je přijímám s radostí.‘ Ačkoliv jsem neviděla výsledky hned, změnilo to mou energii. Když máte mantru, ať už je pozitivní, nebo negativní, má energickou sílu.

Zamyslete se nad tím. Když hledáte pronájem, najednou si začnete všímat všech cedulí ‚k pronájmu‘. Je to proto, že se na to soustředíte. Ne proto, že by se najednou všude objevily. Už tam byly, změna je jen ve vašem vnímání.“

Ale jak můžete změnit svůj postoj k penězům, když jste nezaměstnaní a peníze jsou pro vás stresor, namítáte? Ta samá otázka naštěstí napadla i reportéra Monster.com.

„Tak za prvé, nejsem zastáncem mentality ‚musíte myslet pozitivně a usmívat se‘, protože vím, že se kvůli tomu budete jen cítit jako ještě větší zoufalec. Protože nejenže váš život není takový, jaký byste ho chtěli, ale také jste marní v pozitivním myšlení.

Nezůstávejte v negativních emocích

„Jsem pro výkyvy nálad, smutek, vztek... Ale problém je, že v těchto emocích zůstáváme. Rozhodneme se, že takhle věci prostě jsou a máme pocit, že jsme v právu. Stane se to součástí naší identity a od té chvíle máme velký problém.

Takže pokud se při takovém nastavení mysli přistihnete, vědomě se rozhodněte, že si raději vyberete lepší myšlenku.

Všichni lidé, kteří tohle teď čtou, mají spoustu důvodů ke vděčnosti. I když nesnášíte svou práci, aspoň nějakou máte. Dává vám peníze. Učíte se v ní. Pokud máte teď tuhle práci, můžete získat jinou. Je to stupínek na žebříku.

Netušíte, koho potkáte. A když jdete do kanceláře, ať už máte jakýkoliv přístup, budete přitahovat určité situace. Pokud jste bručouni, nebudou s vámi chtít spolupracovat ani vám dávat nové příležitosti.“

Sincero na závěr dodává, že mnoho z nás bylo vychováváno v tom, že pouze šťastlivci mohou vydělávat a u toho se bavit. Proto bohužel opomíjíme mnoho našich talentů a darů. Protože máme pocit, že vydělávat si tím, v čem jsme dobří, by bylo příliš snadné.

„Dělejte to, co milujete a přijďte na to, jak to zpeněžit. Peníze přijdou. Jen se na ně musíte soustředit. Začali jsme peníze vnímat jako něco špinavého, ale tak to není. Takže – dělejte to, co vás naplňuje, ale soustřeďte se u toho i na zisk.“

#penize #mindset #sincero #jensincero #uspesnezeny #inspirace #osobnirozvoj #seberozvoj #tipy

Hodnocení: +17
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.