19.01.2020 5 minut čtení

Jak začínaly úspěšné freelancerky a podnikatelky? Zpověď těchto 6 žen vás inspiruje

Neexistuje žádná zkratka, která vás najednou katapultuje na výsluní úspěchu. Každá úspěšná podnikatelka musela někde začít. Některé z nich o podnikání snily i roky, než se jim podařilo plány zrealizovat. Přečtěte si jejich 6 inspirativních příběhů!

1. Sue Bryce – fotografka, mentorka a lektorka

„Moje cesta k práci na sebe mi přišla jako přirozený vývoj, ale nebyla založená na bůhvíjaké touze vybudovat byznys. Spíš to byla nutnost. Po 13 letech zlepšování se ve svém řemeslu jsem byla stále zaměstnankyní a zkrátka jsem ve firmě dosáhla finančního maxima.

Při překonávání počátečních problémů jsem málem ztroskotala. Ale namísto toho, abych se vzdala, jsem si začala budovat vášeň pro sebemotivaci a sebevzdělávání, abych mohla v podnikání dosahovat lepších výsledků a větších zisků. Byla to pro mě výzva a dnes už si to nedovedu představit jinak.

Po 13 letech práce na volné noze se stále motivuji k tomu, abych byla rok od roku úspěšnější. Toužím po tom budovat, tvořit, učit se a překonávat strach. Každá výzva, která mě na cestě potká, je pro mě důkazem mé síly.“

2. Sophia Amoruso – zakladatelka oděvní firmy Nasty Gal

„Nevzdávejte se, neberte si nic osobně a ‚ne‘‎ neberte jako odpověď.“

Od chvíle, kdy Sophia založila Nasty Gal a začala prodávat vintage oblečení přes eBay, ušla velký kus cesty. Její byznys je teď multi-milionové impérium (a to mluvím o dolarech). Jejich firma byla v roce 2012 jmenována nejrychleji rostoucí maloobchodní společností Ameriky.

 Kromě toho, že byla Sophia CEO Nasty Gal, napsala knihu #Girlboss, která získala titul the New York Times Bestseller. Později na funkci rezignovala a ustoupila do pozadí, aby se mohla soustředit na kreativitu a marketing firmy.

Aniž by předtím měla jakékoliv zkušenosti s módním průmyslem nebo podnikáním, Sophia dokázala uspět. Připisuje to své neschopnosti přijmout odmítnutí. „Z lidí, kteří mi řekli ‚ne‘‎, jsem nakonec udělala ty, kteří řekli ano.“

3. Tara Gentile – spisovatelka a byznys stratég

„Rozhodla jsem se podnikat poté, co jsem v devátém měsíci těhotenství nedostala povýšení, které mi náleželo. Šest měsíců od narození dcery jsem založila web a vybudovala komunitu. Poté jsem koupila existující blog a téměř přes noc jsem začala vydělávat víc než v bývalém zaměstnání.

Můj byznys se od té doby velmi rozvinul, ale jsem tak vděčná za to, jakým způsobem jsem začala!“

4. Sue Zimmerman – malířka

„Mou první zkušeností s podnikáním bylo prodávání ručně malovaných sponek do vlasů na základní škole. Táta vlastnil obchod s autodíly a často přinesl domů nějakou barvu, kterou jsem používala na malování barevných a veselých obrázků na sponky.

Vášeň pro malování se nakonec rozvinula ve vedlejší příjem a už ve velmi útlém věku mi dodala sebevědomí, abych se živila tím, co mě baví.“

5. Tiffany Angeles – koučka a lektorka finanční gramotnosti

„Věděla jsem, že mě moje korporátní práce pomalu zabíjí, ale měla jsem příliš velký strach odejít. Hledala jsem tedy něco, co bych mohla dělat po nocích a o víkendech. Po vyzkoušení několika různých odvětví jsem vyhrála fotoaparát a tak jsem se pustila do fotografování.

Vybudovala jsem si ten byznys během několika let, kdy jsem to dělala na černo, dokud můj příjem nebyl vyšší než ten, který jsem dostávala v práci. Pak jsem se do toho pustila na plný úvazek.

Moje podnikání mi dalo svobodu a flexibilitu potřebné k tomu, abych mohla následovat svůj sen – učit lidi, jak chytře nakládat s penězi. Ačkoliv pro mě bylo opuštění stabilní práce bolestivé, jsem vděčná, že jsem to udělala. Nakonec to vedlo k životu a podnikání, které miluji!“

6. Yasmine Khater – koučka 

„Po úspěšné kariéře v korporátu v jedné z 500 nejbohatších amerických firem nás opustil můj tatínek – zemřel na rakovinu. Rozhodla jsem se, že změním svůj život, že po sobě chci něco zanechat.

Věděla jsem, že nechci práci svého šéfa ani jiné role v senior managementu a že nechci pracovat 12-14 hodin denně. Také jsem věděla, že nechci obětovat kvalitu svého života a litovat, že nežiji na plno.

V tu chvíli jsem se rozhodla, že si založím vlastní firmu. Přemýšlela jsem, na jakých svých schopnostech stavět a co lidé potřebují. Tou dobou mí přátelé potřebovali pomoci s kariérním směřováním, takže jsem začala nabízet třicetiminutová poradenská sezení. Díky tomu jsem získala první tři klienty.

Brzy jsem si uvědomila, že nechci pomáhat lidem s kariérou. Místo toho jsem chtěla zužitkovat své zkušenosti z korporátního prostředí, abych pomáhala vlastníkům malých firem vylepšit prodejní metodiky a vytvářet strategie, které jim pomohou v dlouhodobém horizontu.“

#freelancer #podnikatelky #uspesnezeny #byznys #podnikani #uspech #inspirace #kariera

Hodnocení: +14
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
Doporučené příspěvky