Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
17.01.2020 4 minuty čtení

5 životních lekcí z úst Warrena Buffetta

Denní porce inspirace jako vyšitá – Warren Buffett, americký miliardář přezdívaný Věštec z Omahy, má na srdci 5 životních rad, o které by se rád podělil.

Warrena Buffetta není nutno dlouze představovat. Řeč je o americkém elegánovi, který se stal zhmotněním slova úspěch, zejména pokud jde o obchodování s akciemi. Jeho čisté jmění nyní přesahuje 90 miliard dolarů, což z něj činí jednoho z nejbohatších lidí, jací kdy chodili po této planetě. Není divu, že ho v roce 2007 uvedl časopis Time na seznamu 100 nejvlivnějších lidí světa. 

Dnes je Warrenovi 89 let a i ve svém věku nepřestává inspirovat lidi kolem sebe. Na svém zisku a slávě tvrdě pracoval a o své tajemství k úspěchu se neváhá podělit také se svými fanoušky a stoupenci. Pokud i vy obdivujete Warrena Buffetta nebo jen hledáte inspiraci na dnešní den, přečtěte si jeho 5 lekcí k úspěchu.

1. Utrácejte peníze s rozmyslem

První z těchto lekcí je mít přehled o své finanční situaci a utrácet peníze s rozumem. Znamená to vyhnout se zbytečnému konzumu a nepodléhat naléhání reklam, jako to mnozí dělají. Díky tomu ušetříte peníze, které budete moci investovat později. „Pokud kupujete věci, které nepotřebujete, brzy budete prodávat věci, které potřebujete," zdůrazňuje Warren. 

2. Mějte jasnou definici úspěchu

Přestože je Warren Buffett miliardář a jeden z nejbohatších lidí na světě, svůj úspěch nikdy neměřil na základě množství peněz. Ve svém životě byl naopak více než ochoten věnovat mnoho ze svého jmění charitativním organizacím – zkrátka peníze pro něj úspěch neznamenaly. 

Ať se vám to může zdát jako sebevětší klišé, definice úspěchu pro něj byla: mít okolo sebe lidi, kteří ho budou milovat i bez jeho peněz. To byl motor, který ho motivoval a dováděl k lepším výsledkům. Warren říká, že jasná definice úspěchu vám pomůže ještě lépe zaměřit svou snahu na vysněný cíl.

3. Nebojte se být odlišní

Mnoho lidí vám nejspíše poradí, abyste pečlivě sledovali, čím si slavné osobnosti získaly ohlas a tento postup naprosto přesně zopakovali. Warren Buffer říká: „Nedivím se jim, dělám to také více, než bych měl. Nicméně to není ten nejlepší způsob, jak se prezentovat. Pokud pokaždé kopírujete ostatní, nebude schopní ukázat druhým svou vlastní osobnost, image, vlastní nápady nebo vize.” 

Přestože je dobré v mít životě inspiraci, Warren radí zkusit svou vlastní cestu a prezentovat nápady a přesvědčení, které vyvěrají přímo z nás. 

4. Reinvestujte zisky

V podnikání je reinvestice důležitým bodem k trvalému růstu, a to zejména pokud jde o o obchodování a akcie. Tato lekce se však dá využít i v jiných životních oblastech, zvlášť pokud rádi zkoušíte své hranice a nebojíte se svůj zisk reinvestovat do záležitostí, které mají smysl.

Právě z reinvestování velmi zbohatl i Warren Buffett, který uvážlivě vkládal peníze i naději do společností, které mu ve výsledku vydělaly miliardy dolarů. Jeho tajemství k úspěch zní: „Nevkládejte všechna vejce do jednoho košíku." Jinými slovy neinvestujte svůj zisk pouze do jedné záležitosti, ale rozumně jej rozprostřete. 

5. Poznejte, kdy je čas skončit

Poslední lekcí úspěchu Warrena Buffetta je vždy vědět, kdy přestat. Řeč samozřejmě není o alkoholu, ale o obchodování, v rámci kterého je klíčové znát své hranice a limity. Pokud nevíte, kdy je ještě snesitelné přijmout ztrátu, vaše loď se může začít velmi rychle potápět. Buffett říká, že i přestože je ovládnutí této podnikatelské schopnosti náročné, pro efektivní investování je to naprosto klíčové.

#osobnirozvoj #podnikani #byznys #inspirace #buffett

Hodnocení: +16
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
3 minuty
4 minuty
6 minut
13 minut
6 minut
3 minuty
3 minuty
5 minut
3 minuty
6 minut
3 minuty
2 minuty